Хурма — користь, шкода і калорійність

Хурма - користь, шкода і калорійність

Родина хурми — Японія і Китай. Схід — справа тонка, тому поети вихваляють ягоду — джерело вітамінів і мінералів, даючи їй химерні назви в подяку за смак, аромат і поживність.

Не тільки східна філософія і поетика є шанувальниками ягоди, що нагадує яблуко. Вона цікава селекціонерам: існує 500 видів хурми, і її вирощують в Криму і Грузії, Азербайджані та Узбекистані, і навіть в Краснодарі.

Одним з популярних сортів є «корольок» — у ягід відсутня терпкий смак. «Корольки» називають шоколадною хурмою за насичений колір.

Користь хурми

По-перше, це природний антиоксидант, по-друге — детоксикант, який виводить шлаки і токсини шляхом зв’язування вільних радикалів. По-третє, в ній більше пектинів, ніж в будь-якій іншій ягоді.

Вживаючи хурму, ви поповните запаси калію і приведете в норму натрієво-калієвий баланс.

Бета-каротин зменшує можливість розвитку раку легенів, а полоскання горла 3 ст. л.. соку хурми на 1/2 склянки теплої води усуває ангіну на початковій стадії.

Корисні властивості хурми проявляються не тільки в вживанні плодів: при авітамінозі і анемії корисний чай з листя дерева.

Ще користь відчутна в боротьбі з кишковою паличкою, запорами і неполадками в роботі нервової системи. Корисні властивості зберігаються при її сезонної заготівлі — в морозиві, сушеному або в’ялена вигляді.

Хурма для вагітних

Є думка, що ягода при вагітності протипоказана через в’яжучих властивостей, але фахівці акцентують увагу на наявності магнію, який позитивно впливає на обмінні процеси, а також велика кількість в плодах заліза і йоду, які потрібні для виношування дитини та майбутньої мами.

Вживання хурми при діабеті

Хурма багата натуральними цукрами: фруктозою і глюкозою, які є натуральними замінниками цукру для діабетиків. Але все ж вживання ягоди для діабетиків потрібно обмежувати: 1 плода в день буде достатньо.

Ягода є дієтичним продуктом — вона швидко забезпечує ситість. При регулярному вживанні можна уникнути проблем з шлунково-кишковим трактом, зменшити ризик розвитку атеросклерозу і зміцнити серцевий м’яз.

Шкода хурми

Враховуйте сумісність ягоди з деякими захворюваннями. У невеликій кількості можна вживати хурму людям, які страждають запором, мають атонію кишечника або післяопераційні спайки в черевній порожнині. Вибирайте самі спілі плоди, щоб знизити кількість в’яжучих речовин.

Шкідлива незрілий хурма, яка рясніє танином, склеює переварену їжу всередині кишечника.

Якщо ви страждаєте на захворювання нирок або сечового міхура в загостреному вигляді, то ягода вам протипоказана.

Плоди несумісні з молоком.

Калорійність хурми

Хурма містить багато легких цукрів, тому стимулює розумову діяльність і підвищує працездатність.

Калорійність становить 70 ккал. Волокниста структура м’якоті дозволяє відчути ситість навіть при вживанні невеликої порції.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: