Фініки — корисні властивості, користь і шкода фініків

Фініки - корисні властивості, користь і шкода фініків

Плоди рослин, які ростуть в тропіках, вважаються у нас екзотикою, їх смак завжди насичений, дивно органічний і полонить. Не виключенням є і плоди рослини під назвою Phoenix, а попросту — фініки.

Багато хто вважає фініки просто солодким ласощами, і лише тільки деякі любителі цього сухофрукти знають про всі корисні властивості фініків.

Ще в давнину на Сході фініки називали «ягодами життя», а у арабів існувала легенда про фінікової пальми, що символізує Древо Життя, плоди якого здатні наситити, потішити, позбавити від поганих думок і вилікувати від багатьох хвороб.

Що ж корисного міститься в фініках

Фініки — дивно смачні і корисні плоди, корисні властивості фініків дозволяють їх назвати «комори природи», в арабських країнах досі фініки називають «хліб пустелі», оскільки ці плоди здатні заповнювати всі необхідні людині корисні поживні речовини.

Фініки складаються на дві третини з вуглеводів, в складі цих плодів майже немає води, 2, 5% складають жири та близько 2% в складі фініків складають цінні білки. Вітамінно-мінеральний склад плодів фінікової пальми також багатий, в них міститься вітаміни А, В (В1, В2, В6), С, Е, К, мінерали: калій, кальцій, натрій, фосфор, марганець, мідь, селен, цинк, залізо, а також пектини, харчові волокна.

Фініки дуже солодкий і калорійний продукт, багато хто намагається не вживати ці плоди, щоб не набрати зайві кілограми. Однак, висока енергетична цінність — це і Користь і шкода фініків. Користь фініків для ласунів неоціненна, якщо людина обожнює солодкі продукти, і не може прожити без них і дня — нехай краще їсть фініки, поповнюючи запаси організму цінними і корисними речовинами, ніж наїдається булками, тістечками, цукерками. Шкода фініків часто асоціюють з їх калорійністю, в 100 г цих ласощів міститься близько 280 кал, а в одному Финике міститься приблизно 23 калорії. Звичайно, захоплюючись надмірним поїданням фініків зайві кілограми набрати легко.

Для кого і чим корисні фініки?

Спектр корисних властивостей фініків надзвичайно широкий, вони тонізують, знімають втому, зміцнюють імунітет, є профілактичним засобом проти онкозахворювань. Калій в їх складі найсприятливішим чином діє на серцевий м’яз, залізо в складі фініків наділяє їх протианемічну властивостями. Крім цього фініки благотворно впливають на печінку, нирки, кишечник. І. Мечников вважав фініки ідеальним ліками при розладах кишечника.

Науково доведено користь фініків для вагітних жінок. У плодах міститься речовина, що надає позитивний вплив на мускулатуру матки, це полегшує родовий процес, скорочує термін кровотечі після пологів. Неоціненна користь фініків і при лактації, вони збагачують склад молока, забезпечуючи більш повноцінне харчування малюкові.

Принесуть особливу користь фініки і чоловічому здоров’ю, очищаючи і покращуючи склад крові, вони підвищують потенцію, збільшують вироблення сперми, значно підвищуючи репродуктивну функцію.

Трохи відомі корисні властивості фініків для нервової системи, тим часом вони містять цінну амінокислоту — триптофан, яка є учасником синтезу серотоніну й мелатоніну в організмі. Ці гормони підвищують настрій, стабілізують психічний фон, мелатонін вважається гормоном сну, тому фініки вживають при безсонні, як м’яке натуральне снодійне засіб.

З особливою обережністю слід вживати фініки при наявності хронічних захворювань травного тракту. А також людям, які хворіють на цукровий діабет (інсулінозалежний) і ожирінням.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: