Користь і шкода мандаринів для вагітних і годуючих мам

Користь і шкода мандаринів для вагітних і годуючих мам

Зміст:

З вагітністю та народженням малюка пов’язана маса всіляких чуток і домислів. Майбутні матусі бояться нашкодити розвивається всередині них дитині, тому не знають, як вчинити в тому чи іншому випадку і кому вірити.

Ось і про доцільність вживання мандаринів в особливій період в житті жінки можна почути різнобічні точки зору: хтось каже налягати на ці цитрусові, а хтось рекомендує утриматися від їх прийому.

Користь мандаринів при вагітності

Мандарини при вагітності корисні насамперед тим, що здатні забезпечити організм майбутньої мами вітамінами С, D, К, групи В і ефірними маслами. Крім вітамінів в цих цитрусових присутні пектини та мінеральні солі. Лимонна кислота не дає накопичуватися в організмі нітратів та інших шкідливих компонентів.

Прекрасні антисептичні властивості мандаринів можна використовувати для боротьби із запаленням, характерним для ГРВІ та грипу. А синефрин в складі цих сонячних фруктів володіє хорошим відхаркувальну дію, що може бути надзвичайно корисним для жінок в положенні, хворих на бронхіт або астму, і вимушених відмовлятися від прийому звичних лікарських засобів.

Мандарини можна і потрібно їсти вагітним, тому що вони знижують ризик виникнення захворювань серця і судин. Найбільша кількість необхідних глікозидів, що запобігають відкладення «поганого» холестерину на стінках судинних, міститься саме в білій сіточці, яка покриває собою часточки. Тому повністю її очищати не рекомендується.

Витяжку з плодів і шкірки цього фрукта здавна використовували для догляду за тілом. Тому майбутнім мамам, які зіткнулися в період виношування малюка з розтяжками, варто ближче придивитися до мандариновому маслу. Холін в складі цього цитрусового знижує ймовірність розвитку у плода вад і різних вроджених дефектів.

Настоянку, приготовану з шкірки цих фруктів, можна пити в першому триместрі, коли деяких майбутніх матусь мучить токсикоз. Ну і останнє, чим багатий мандарин — антідепрессантним властивостями. Його можна їсти просто для підняття настрою.

Шкода мандаринів при вагітності

Чи можна їсти мандарини при вагітності — питання не пусте, адже крім користі, вони таять в собі і деяку шкоду, який, в першу чергу, пов’язаний з невгамовним їх вживанням.

Один-два фрукта в день є тією рекомендованою фахівцями нормою, перевищувати яку не рекомендується, інакше можна покритися висипом, а це було б зовсім небажано.

Мандарини під час вагітності варто вживати обережно ще й тому, що кислота в їх складі здатна підвищити кислотність шлункового соку, а якщо взяти до уваги, що вагітні в третьому триместрі дуже часто страждають від викидів цього соку в верхні відділи стравоходу, це ще більше погіршить цю проблему.

З обережністю треба їсти мандарини тим жінкам, які ще до зачаття страждали захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту — гастрит, виразку шлунка або 12-палої кишки, нефритом, холециститом, колітом або гепатитом.

Користь мандаринів при годуванні

Чи можна годуючим мамам мандарини або краще утриматися від вживання цих фруктів? Як відомо, разом з молоком матері малюк отримує відфільтровані поживні речовини, які є продуктами переробки потрапила в організм їжі.

До виконання немовляті 4-6-ти місяців він харчується переважно грудним молоком матері, і все, що вона з’їсть, буде тут же відображатися на стані крихітки. Продукти, які є екзотикою і не вирощувані в даному регіоні, нерідко провокують алергію у малюка, а мандарини відносяться саме до такої категорії.

Так, їх користь для організму незаперечна, особливо в холодну зимову пору, коли потреба у вітамінах, мінералах і інших поживних речовинах зростає, а у годуючої жінки подвійно. Адже якщо її раціон буде недостатньо збалансованим, організм почне задіяти резервні сили і підтримувати якість молока на належному рівні за рахунок власних ресурсів.

Однак, почавши вживати в їжу мандарини, причому з 1-2 часточок, необхідно стежити за реакцією малюка. Якщо з’явиться діатез, висипання на шкірі, пронос, втрата або осиплість голосу, протягом з носа і закладеність, то це буде свідчити про алергію, і тоді від вживання мандаринів при грудному вигодовуванні краще відмовитися.

Шкода мандаринів при годуванні

Тепер ви знаєте, чи можна мамі, що годує мандарини і зможете оцінити ризики при їх вживанні. Чи не поповнюйте ними свій раціон до виконання малюкові 3-х місяців, не поєднуйте їх прийом з іншими високоалергенними продуктами і вживайте вкрай обережно.

Мандарини при грудному вигодовуванні можна, тільки якщо ви перевірили, що у вашого малюка на них алергії немає.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: