Грейпфрут — користь, шкода і правила вибору

Грейпфрут - користь, шкода і правила вибору

Зміст:

У 1650 році на острові Барбадос в Карибському морі було виявлено дерево з яскраво-помаранчевими плодами, які нагадували лозу винограду. Пізніше, в 1814 році торговці з Ямайки вивезли плід на пробу всьому світу і дали йому ім’я — грейпфрут.

Склад грейпфрута

Скурихин І. М. в книзі «Хімічний склад харчових продуктів» призводить вичерпну інформацію про вітаміни:

Тропічний фрукт може похвалитися набором мінералів:

Хімічний склад грейпфрута відрізняється набором рідкісних речовин: нарингин, бергамоттін, пектин, лікопен, глікозиди. При багатстві корисних речовин, грейпфрут малокалорійний: на 100 грамів плода припадає 35 ккал.

Користь грейпфрута

Загальна

Знижує рівень холестерину в крові

Зайвий холестерин, який не знайшов застосування в організмі, не виводиться, а залишається блукати по судинах і осідає на стінках. Холестеринові бляшки подібні вапняним наростам, які не розчиняються і твердим тілом можуть прорвати судини. Згодом холестеринові нарости роблять судини непрохідними і порушується кровообіг.

Користь грейпфрута для організму в тому, що входить до складу пектин, перешкоджає надмірному проникненню холестерину в кров. Потрапляючи в шлунок, пектин зв’язує молекули холестерину і «забирає» з собою, не даючи всмоктатися в кров.

Підвищує імунітет

Грейпфрут відноситься до продуктів, які зміцнюють захисні сили організму. Причина — високий вміст вітаміну С. Один фрукт містить добову норму вітаміну.

У грейпфруті містяться флаваноіди, які стимулюють імунітет і допомагають організму боротися з інфекціями і вірусами. Як імуностимулюючий засіб найбільш корисна шкірка грейпфрута, так як в ній міститься багато корисних речовин.

Підсилює відтік жовчі

Регулярне, рівномірне виділення жовчі — запорука хорошого травлення. Якщо жовч в’язка, надходить в малих кількостях, то шлунок не може впоратися з їжею, особливо з жирною. Без жовчі неможливе нормальне засвоєння вітамінів D, К і А.

Грейпфрут стимулює відтік жовчі, перешкоджаючи застою і утворення каменів. Крім цього, м’якоть виявляє легку послаблюючу дію, тому користь грейпфрута велика для всього шлунково-кишкового тракту.

Лікує катаракту

Червону, помаранчеву і жовту забарвлення надає пігмент — лікопен — родич каротину. Лікопен — сильний антиоксидант, який захищає кришталик ока від старіння і руйнування.

Для зору корисний червоний грейпфрут, так як містить лікопен. Крім захисту кришталика, пігмент живить сітківку, тому грейпфрут рекомендовано їсти хворим на катаракту.

Для жінок

Зберігає молодість

Старіння клітин — це припинення ділення. В організмі старі клітини зношуються, нові не утворюються. При неминучості, старіння — процес індивідуальний: одна жінка може в 40 виглядати на 20, інша в 30 виглядає на 50.

Користь грейпфрута для жінок в тому, що фрукт допомагає виглядати молодше свого віку. У плодах фрукта міститься пігмент лікопен, який «примушує» клітини ділитися. Лікопен використовується в косметичній промисловості, у вигляді добавки до антивіковим кремам і вітамінним комплексам.

У домашніх умовах забезпечити ликопеном клітини можна, з’їдаючи по одному грейпфруту на день, або за допомогою масок з соку грейпфрута.

Для чоловіків

Попереджає запалення в простаті

Користь грейпфрута для чоловіків обумовлена ​​наявністю лікопену. Пігмент лікопен — це антиоксидант, який захищає клітини від проникнення вільних радикалів і перешкоджає запальним процесам. Лікопен корисний для здоров’я передміхурової залози, допомагає уникнути появи ракової пухлини. Синтетичний лікопен використовується в хіміотерапії при лікуванні хворих на рак передміхурової залози. У 100 грамах м’якоті грейпфрута міститься 0,35-3,36 мг лікопену, а для профілактики здоровому чоловіку досить вживати до 9 мг лікопену в день.

Для вагітних

Заспокоює

Найбільша користь грейпфрута для вагітних — заспокійливу дію на нервову систему. У складі грейпфрута є ефірні масла, які знімають напругу нервової системи і покращують мозковий кровообіг. Фрукт містить вітамін РР, або ніацин, який позбавляє від головних болів і безсоння.

При дратівливості і втоми вагітній жінці рекомендовано з’їдати плід грейпфрута на ніч для спокійного сну.

Шкода і протипоказання грейпфрута

Ні шкоди грейпфрута для здоров’я, якщо знати міру вживання. Однак, це не зовсім звичайний фрукт: м’якоть, плівка і шкурка містять флавоноїди нарингин, який надає дію на печінку — про це розповідає фармаколог Дмитрієва Олена Германівна в статті «Ліки та їжа». Коли в організм потрапляють лікарські препарати, вони діють на нього деякий час, а потім активні речовини «відправляються» в печінку для утилізації. Там фермент цитохром руйнує синтетичні зв’язку. Нарингін пригнічує виділення печінкою ферменту цитохрому, тому активні речовини лікарських препаратів не руйнуються і продовжують діяти. Через цю особливість виникає ризик шкоди грейпфрута і соку при одночасному прийомі з ним ліків.

Протипоказання стосуються тих, хто страждає:

Чи шкідливий грейпфрут при діабеті

Фрукт нешкідливий при діабеті будь-якого типу. Він знижує рівень цукру в крові і знижує вироблення інсуліну.

Грейпфрут для схуднення

У грейпфруті містяться флаваноїд — нарингин. Максимальна кількість речовини сконцентровано в шкірці. Через нарінгина плоди мають гіркий смак. При проходженні через стінки кишечника нарингин перетворюється в нарингін. Флаваноїд нарингин пригнічує апетит на деякий час. Нарингін НЕ розщеплює жири, але прискорює метаболізм глюкози — так і проявляється користь для схуднення.

Ці властивості дієтологи взяли на озброєння і розробили кілька методик схуднення за допомогою плода:

  • Для очищення організму від шлаків, позбавлення від зайвої рідини дієтологи рекомендують застосовувати грейпфрутовий розвантажувальний день. Протягом дня потрібно з’їсти 3 плода, розділивши на 5-6 порцій.
  • Для зменшення апетиту і прискорення розщеплення надійшла з їжею глюкози рекомендується з’їдати половинку грейпфрута до основного прийому їжі.
  • Краще з’їдати грейпфрут на сніданок, щоб притупити голод на день. Але якщо вечорами вас мучить голод і безсоння, то можете дозволити з’їсти половину плода за 1-2 години до сну.
  • Як вибрати грейпфрут

    Ті грейпфрути, які вперше спробували тубільці на островах Індії, підкорювали ароматом, соковитістю, солодкістю і тонкою шкірою. Знайти такий смачний плід в магазині непросто. Перед тим, як потрапити на прилавок, фрукти пройшли довгий шлях. Щоб вибрати грейпфрут правильно, вивчіть правила:

  • Грейпфрути бувають трьох сортів: червоний, жовтий і оранжевий. Червоний — найсолодший і соковитий, жовтий — кисло-солодкий, а помаранчевий — самий кислий з вираженим гірким смаком.
  • Чим соковитіше фрукт, тим більше він важить. Щоб вибрати найбільш стиглий, потримайте в руках плоди по черзі і порівняйте їх вага.
  • Шкірка стиглого грейпфрута відрізняється червоними плямами і пружністю.
  • М’яка, з пошкодженнями, коричневими плямами шкірка — ознака несвіжого плода, який вже почав пропадати.
  • Як зберігати грейпфрут

    Плоди грейпфрута відрізняються стійкістю і не вибагливі до умов зберігання. Грейпфрут може зберігатися як в холодильнику, так і при кімнатній температурі до 10 діб.

    Плоди чутливі до перепадів температур, тому не міняйте місце зберігання на холодну або теплу. Якщо грейпфрут став псується в кімнатній температурі, то холодильник його не врятує.

    Грейпфрут, як і всі цитрусові, не любить поліетиленові пакети, які не дозволяють дихати шкірці, тому зберігайте плоди без упаковки в провітрюваному відділенні холодильника.

    Якщо кожен плід обмотати папером і забезпечити температуру зберігання +5 градусів, то можна зберігати грейпфрут в домашніх умовах до 30 діб.

    Територія жінок

    Зараз ви знаходитесь тут:

    Можливо, вас зацікавить: