Курага — користь і корисні властивості

Курага - користь і корисні властивості

Курага один з найпопулярніших сухофруктів, вона привертає всіх своїм приглушеним помаранчевим кольором і ніжним солодким смаком. Сушений абрикос зберігає в собі всі корисні і потрібні для людського організму речовини, що містяться в свіжих плодах. Користь кураги для здоров’я людини неоціненна, це вкрай потрібний і корисний продукт харчування, що повністю відповідає вимогам здорового харчування.

Склад кураги

Корисні властивості кураги легко пояснюються її складом. Вітамінний склад кураги не так вже й різноманітний, в ній міститься каротин (вітамін А), аскорбінова кислота (вітамін С), нікотинова кислота (вітамін РР) і вітаміни групи В (В1, В2, В5). А ось мінеральний склад кураги вражає, у великій кількості сухофрукти містять: калій, кальцій, магній, фосфор, залізо, мідь, марганець, кобальт.

Харчова цінність кураги така: білкова частина 5,2 г на 100 г продукту, вуглеводи 51 г на 100 г продукту, жири 0, 3 м Вуглеводна частина кураги представлена ​​глюкозою і фруктозою, які знаходяться в легко засвоюваній формі і практично відразу потрапляють в кров. Тому людям з цукровим діабетом курага рекомендована в строго обмеженій кількості (її глікемічний індекс 30).

Також в сушених абрикосах міститься клітковина, зола, крохмаль, органічні кислоти (лимонна, саліцилова і ін.).

Вплив кураги на організм і користь для здоров’я

Курага — виняткова їжа для «сердечників». Високий вміст солей калію найсприятливішим чином позначається на роботі серцево-судинної системи, сприяє регуляції кров’яного тиску, підвищення рівня гемоглобіну. Вживати курагу потрібно при анемії, недокрів’ї, а також під час вагітності, коли кількість гемоглобіну знижується природним чином.

Людям, які приймають сечогінні препарати, курагу показано їсти для профілактики вимивання калію з організму. Крім цього сушений абрикос надає м’який проносний ефект, сприяє очищенню кишечника і нормалізує його перистальтику. Пектин і клітковина сприяють очищенню організму в цілому, виводять шкідливі речовини, токсини, шлаки, сполуки важких металів, радіонукліди, сприяє зниженню шкідливого холестерину в судинах.

Каротин, яким багата курага, життєво необхідний органам зору, проте він не засвоюється організмом при порушеннях функції щитовидної залози, це потрібно брати до уваги, бажаючи отримати користь кураги для очей.

Калорійність кураги 218 кал на 100 г, для раціону звичайної людини це не багато, а ось для людей, які прагнуть скинути вагу, вживання великої кількості кураги не бажано, і тим не менш, курага цінний дієтичний продукт. Здавалося б, яка користь від кураги для діетчіков? Якщо виникає почуття голоду, можна взяти один сухофрукт і повільно розсмоктувати його в роті, організм насититься масою корисних речовин, а відчуття голоду покине, при цьому кількість отриманих калорій буде мінімальним.

Вживання кураги в великій кількості шкодить організму, тому дорослій здоровій людині не рекомендовано з’їдати більше 100 г сухофруктів в день, інакше може почати турбуватися травлення. Щоб витягти максимум з корисних властивостей і не отримати шкоди від кураги, досить з’їсти 3-5 плодів в день.

Велика користь сушених абрикосів в сукупності з іншими сухофруктами, наприклад висока користь кураги з чорносливом для людей, які перенесли інфаркти. Суміш кількох видів сухофруктів справжня «вітамінно-мінеральна бомба» використовувана для профілактики і лікування найрізноманітніших захворювань.

Широко застосовується курага в кулінарії, вона прекрасно поєднується з м’ясом (з курятиною, яловичиною, телятиною), використовується в якості начинки для здобної випічки.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: