Айва — користь і шкода

Айва - користь і шкода

Зміст:

Айва — ароматний смачний фрукт, що володіє цілющою силою. Корисні властивості айви були відомі ще в давнину і дозволяли використовувати фрукт як ліки.

Айву можна вживати в сирому вигляді, варити компоти, варення, пекти і тушкувати. У смаженому вигляді айва — відмінний гарнір до м’яса.

Склад айви

Плоди містять багато пектинових з’єднань, солей заліза, калію, кальцію, міді і фосфору, а також насичені і органічні кислоти, моно — і дисахариди, вітаміни РР, А, В2, В1, β-каротин і аскорбінову кислоту.

Харчова цінність айви:

Вживання плодів айви рекомендують як профілактичний і лікувальний засіб при склерозі, панкреатиті, гіпертонії та анемії. Айва має в’яжучі властивості, завдяки чому її застосовують при захворюваннях і розладах шлунково-кишкового тракту. Плоди є потужним сечогінним засобом при багатьох захворюваннях, в тому числі і проблеми з серцево-судинною системою.

Айва і дієтичне харчування

Завдяки мінімальній кількості жирів і повній відсутності холестерину, плоди є чудовим продуктом для дієтичного харчування. За рахунок міді і клітковини фрукт покращує травні процеси, і допомагає позбутися від повноти. Енергетична цінність фруктів — 48 ккал на 100 г.

Антиоксиданти в айві допомагають впоратися зі стресами, депресіями, перешкоджають ранньому старінню і появі ракових клітин. Унікальні антивірусні властивості дозволяють застосовувати фрукт для лікування грипу та застудних захворювань.

Айва — «залізний» фрукт

Айва — рекордсмен за вмістом заліза: 100 г. фрукта містять 30 мг заліза, а це добова норма. Нестача заліза призводить до недокрів’я, зниження імунітету, патологічних змін в органах і тканинах. Гостро відбивається брак заліза на дитячому організмі: спостерігається затримка в рості і розумовому розвитку, з’являється необгрунтована втома, знижується успішність у школі. Тому айву рекомендують включати в раціон всім, кому необхідні додаткові надходження заліза: вагітні та жінки, спортсмени, люди похилого віку, швидкорослі діти і жінки в «критичний» період.

Відвар з айви застосовується для лікування шлунково-кишкового тракту, діареї, захворювань печінки і жовчовивідних шляхів і як протиблювотний засіб.

При регулярному вживанні айви спостерігається зниження холестерину. Вітамін С в айві зменшує ризик виникнення хвороб серця.

Зернятка можна розглядати як окреме ліки: екстракт і слизовий відвар з них лікують бронхіти, запалення, проноси, кровохаркання і маткові кровотечі. Айва допомагає позбутися від цукрового діабету, очних хвороб, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, і гіпертонії. Ще вживання айви допомагає позбутися від передчасної сивини.

Шкода

Айва є смачним і корисним фруктом, але може принести шкоду при недотриманні рекомендацій:

Якщо ви використовуєте айву, як компонент бальзаму або лосьйону, то протипоказання не враховуються. При використанні айви, як компонента страви, прослідкуйте, щоб були видалені насіння. У їх складі є амигдалин, здатний перетворитися всередині шлунка в ціанід і послужити причиною отруєння.

Вживання фрукта не обмежується протипоказаннями, крім індивідуальної нестерпності.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: