Харчова сода — користь, шкода і лікувальні властивості для організму

Харчова сода - користь, шкода і лікувальні властивості для організму

Зміст:

Харчова сода або гідрокарбонат натрію був відкритий ще в 1-2 столітті до н. е. Його широко застосовують в самих різних галузях — харчовій, хімічній, легкій, текстильній, медичній промисловості і металургії.

Однак, необхідно пам’ятати, що ця речовина володіє як цінними, так і шкідливими властивостями і може завдати шкоди організму.

Корисні властивості соди

Найголовніша користь харчової соди полягає у відновленні кислотно-лужної рівноваги і усунення ацидозу. Якщо звернутися до шкільного курсу хімії, то можна згадати, що взаємодія кислоти і підстави забезпечує нейтралізацію обох реагентів, при цьому виділяються сіль, вода і вуглекислий газ.

Саме це властивість використовують в кулінарії для додання випічки пишності. Тісто, в яке додана сода, стає більш пухким і пористим, добре піднімається.

Застосування соди в якості антацида можливо і в медицині. Деяким знайомий стан, коли в результаті гастродуоденальної рефлюксу вміст шлунка закидається в стравохід. А оскільки перетравлення їжі забезпечує соляна кислота, вона роз’їдає незахищені слизом стінки стравоходу, викликаючи сильний дискомфорт і печіння.

У цьому випадку багато хто цікавиться, як приймати харчову соду, щоб нейтралізувати дію соляної кислоти. Треба сказати, що це непоганий спосіб боротьби з печією, але вдаватися до нього можна тільки в самих крайніх випадках в якості запобіжного невідкладної допомоги. Гідрокарбонат натрію відомий також своєю здатністю вбивати бактерії і деякі віруси.

Застосування харчової соди

Гідрокарбонат натрію застосовують для виготовлення газованих напоїв, випічки, а ще з його допомогою надають жорсткого м’яса м’якість. Чай і кава з додаванням соди стають ароматними і прозорими, фрукти і ягоди — солодкими, а омлет пишним.

Лікування печії харчовою содою

Як вже було сказано, з її допомогою усувають печію. Для цього 0,5-1 ложку для чаю необхідно розчинити у склянці води і прийняти всередину.

Лікування стоматиту, ангіни і шкірних хвороб

Використовують в терапії самих різних інфекційних захворювань — ангіни, стоматиту, недуг шкіри. У перших двох випадках готують розчин соди і використовують його для полоскання. У склянці теплої води розчиняють ложку для столу бікарбонату натрію і використовують за призначенням.

При захворюваннях шкіри роблять примочки і компреси з цим продуктом.

Лікування запалень бронхів

При запаленні верхніх дихальних шляхів з утворенням мокротиння соду застосовують для розрідження останньої і очищення бронхів. Для цього в склянку гарячого молока з медом додають щіпку соди і приймають всередину.

Лікування онкології

Здатність харчової соди вбивати бактерії використовують в терапії раку, але шкода в цьому випадку може значно перевищувати користь і про це потрібно пам’ятати.

Лікування глистів

Содові клізми допомагають позбавитися від гельмінтів. Для цього в 0,8 літрах води розчиняють 20-30 грам бікарбонату натрію і вводять в кишечник на 30 хвилин. Передує процедурі і закінчує її очисна клізма.

Застосування в косметології

Соду нерідко включають до складу домашніх скрабів, масок і пілінгів для очищення шкіри обличчя і голови, видалення надлишку шкірного сала, усунення запалення.

Соду використовують для розкислення організму, додаючи її в ванни. Таким чином він звільняється від накопичених шлаків і токсинів.

Шкода харчової соди

Якщо говорити про шкоду харчової соди при лікуванні печії, то вона полягає в тому, що падіння рівня кислоти може спровокувати зворотний ефект, коли в ході протилежних реакцій концентрація кислоти збільшується ще більше і неприємні і болючі відчуття людини повертаються нерідко з ще більшою силою.

Все-таки властивості харчової соди не дозволяють повноцінно використовувати її в якості лікарського препарату для прийому всередину через сильну лужної реакції. Та й його виділяє вуглекислого газу кудись треба діватися, тому не уникнути здуття і метеоризму.

Чи можна схуднути?

В інтернеті є безліч порад щодо того, як харчова сода допомагає для схуднення. Вважається, що входять до її складу компоненти здатні прискорити розщеплення жирів і вивести з організму всі продукти розпаду.

Однак, боротьба із зайвою вагою передбачає регулярний прийом соди, а це загрожує граничним перевищенням рівня соляної кислоти і, як наслідок, розвитком гастриту і виразки. Тому корисно пити харчову соду для схуднення кожен вирішує сам для себе. Що переважить на шальках терезів — власне здоров’я або міфічна мрія про струнку фігуру?

Все-таки треба тверезо поглянути на речі і визнати, що нинішній стан справ стало наслідком неправильного харчування і сидячого способу життя. Саме ці два аспекти потрібно скорегувати в першу чергу, а вже потім залучати на допомогу додаткові кошти, наприклад, соду, але використовувати її не всередину, а зовнішньо як ванн.

Для прискорення обміну речовин і метаболізму необхідно заповнити ванну не дуже гарячою водою, додати в неї 500 м морської солі і 300 м соди. Посилити корисні властивості цієї процедури допоможуть аромамасла — апельсина, лимона, грейпфрута.

Приймати ванну через день протягом 20-ти днів, після яких оцінити отриманий результат. Успіхів!

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: