Лосось — користь, шкода і калорійність лосося
Автор: Валентина Мальгіна
Зміст:
- Користь лосося
- Шкода лосося
- Як вибрати і зберігати лосось
Лосось — риба, яка завоювала популярність через наявність у складі Омега-3 жирних кислот. Недавні дослідження показали, що лосось містить трохи біоактивних пептидів, які контролюють запальні процеси в травному тракті.
Порція лосося містить (% від денної норми):
- 153 ккал;
- Вітамін В12 — 236%;
- Вітамін Д — 128%;
- Вітамін В3 — 56%;
- Омега-3 — 55%;
- Білок — 53%;
- Вітамін В6 — 38%;
- Біотин — 15%.
Лосось є ідеальною їжею для тих, хто стежить за здоров’ям.
Користь лосося
Корисні властивості лосося проявляться при регулярному вживанні риби. Лосось найкраще засвоюється з овочами. Салат з червоної риби і овочів діє ефективніше антидепресантів, які продаються в аптеці.
Вміст корисного жиру
Омега-3 жирні кислоти прибирають запалення і допомагають відновлюватися після хвороб. При регулярному вживанні лосося краще функціонує мозок.
Омега-3 кислоти уповільнюють старіння організму, відновлюючи хромосоми в клітинах. Жінкам після 35-ти років рекомендується вживати лосось 3 рази в тиждень, щоб запобігти появі зморшок.
Запобігання серцево-судинних захворювань
Прийом в їжу риби, багатої омега-3 жирними кислотами, знижує ризик появи проблем з серцем і судинами. Лосось запобігає розвитку аритмії, інсульту і високого тиску. Такий вплив риби на людину пояснюється діями амінокислот. Вони знижують рівень «шкідливого» холестерину в крові і перешкоджають рубцювання стінок вен і артерій.
Поліпшення настрою і зміцнення нервової системи
Омега-3 жирні кислоти зменшують ризик появи хвороб мозку і виникнення депресій. У підлітків при помірному вживанні лосося легше проходить перехідний вік. У літніх людей знижується ризик когнітивних порушень.
Учні шкіл та університетів, які вживають лосось в їжу щотижня, показують кращі результати успішності, ніж ті, хто не вживають рибу взагалі.
Захист суглобів
У лососі містяться біологічно активні молекули білка (біоактивні пептиди), які надають підтримку суглобам.
У проведених дослідженнях інтерес викликав кальцитонін, який є важливим жіночим гормоном. Він регулює баланс колагену і мінеральних речовин в кістках і тканинах. Кальцитонин разом з Омега-3 кислотами мають унікальні протизапальними властивостями, надають користь для суглобів.
Покращує обмін речовин
Амінокислоти, що містяться в рибі, знижують рівень цукру в крові. Лосось корисний для діабетиків і для бажаючих запобігти цьому захворюванню.
Спільна дія антиоксиданту селену, вітаміну D і омега-3 кислот стимулює дію інсуліну. Завдяки цьому цукор поглинається швидше і знижується його рівень в крові.
Поліпшення зору
Астигматизм і сухість оболонки ока усуваються через спільної дії амінокислот і омега-3 жирів. Хронічна сухість очей і поява жовтої плями (хронічна проблема, при якій матеріал в центрі сітківки на задній частині очного яблука погіршується і з’являється ризик втрати зору) теж не страшні любителям лосося. 2 прийоми лосося в їжу в тиждень знизять ризик появи цих проблем.
Профілактика онкології
Червона риба не накопичує канцерогени, які підвищують ризик появи онкології. Селен і інші антиоксиданти захищають організм від онкологічних захворювань.
Споживання лосося знижує ризик появи деяких видів раку: раку товстої кишки, передміхурової та молочної залоз. Для запобігання онкології рибу варто вживати не рідше 1 разу на тиждень.
Підтримка краси
Корисні жирні кислоти підтримують волосся, шкіру і нігті в здоровому стані. Такий вплив риби на організм пояснюється дією селену. Цей антиоксидант продається в аптеці, але отримують його з м’яса лосося.
З віком в організмі людини знижується кількість колагену і на шкірі з’являються зморшки. У цьому випадку допомагає лососева ікра. Вона активізує процес вироблення колагену, а вітаміни і мінеральні речовини, які містяться в ікрі лосося, стимулюють обмін речовин.
Ікра лосося корисна ще й для волосся. Вітаміни та мінерали, що входять до складу ікри, роблять волосся густіше і надають їм блиск.
Шкода лосося
Великої шкоди представляє для організму копчений лосось. Він містить токсичні речовини.
При алергії на сімейство лососевих, рибу варто виключити з раціону.
Лосось містить пурини, які погіршують перебіг подагри. При загостренні захворювання повністю відмовтеся від вживання риби, щоб шкода лосося не завдав шкоди здоров’ю.
Не вживайте лосось в сирому вигляді. У сушах та інших стравах, де риба не піддається термічній обробці, зустрічаються личинки гельмінтів. Уникнути неприємних наслідків і позбутися від глистів допоможуть народні засоби.
Лосось може містити ртуть. Дорослим ця проблема не страшна, а майбутнім мамам і маленьким дітям варто відмовитися від вживання риби.
Лосось, який вирощують на рибних фермах, захищають від захворювань за допомогою спеціальних кормів. У них додають антибіотики, сою і генномодифіковані організми. Вживання такої риби в їжу є ризиком для здоров’я, так як речовини накопичуються в м’язах лосося і згодом потрапляють в організм людини.
Шкідливий для організму лосось, в який додають барвники. Розпізнати це можна по насиченому червоному кольору риби.
Лосось, вирощений поблизу стоків, містить в собі виробничі відходи. Хоч червона риба і не накопичує канцерогени, але те, що було вилито в каналізацію, частково міститься в лососі.
Як вибрати і зберігати лосось
Зменшити шкоду лосося і збільшити користь допоможе правильний вибір риби.
Свіжий лосось помістіть в холодне місце, а стейк і філе зберігайте на верхній частині льоду.
Звертайте увагу на запах. Він повинен бути свіжий, без відтінків пластмаси.
Пам’ятайте, що риба чутлива до перепадів температур. Тривалість зберігання лосося залежить від того, коли була спіймана риба. Риба, спіймана напередодні придбання, зберігається 4 дня, а риба, спіймана на тиждень раніше, зберігається 1-2 дні.
Термін зберігання риби збільшується за допомогою заморожування. Покладіть рибу в пакет для заморозки і помістіть в найхолоднішу частина морозилки. Так риба буде зберігатися 2 тижні.