Скумбрія — користь, шкода і протипоказання

Скумбрія - користь, шкода і протипоказання

Зміст:

Одним з цінних промислових видів риб є скумбрія. Вона відома і під назвою макрель, баламут. Риба, що належить до загону окунеподібних, не має дрібних кісток. М’ясо цієї ніжної і смачної риби жирне і багате на вітаміни, особливо вітамін D і B12.. У скумбрії багато калію, йоду, фтору, фосфору, натрію, марганцю.

Вона поширена в Атлантичному океані. Риба часто зустрічається в Білому, Баренцевому, Балтійському, Північному, Середземному, Мармуровому, Чорному морях. Розрізняють австралійську, африканську, японську і атлантичну скумбрію. Розглянемо користь і шкоду скумбрії.

Корисні властивості скумбрії

Скумбрія, користь якої полягає в великому вмісті поживних речовин, має насичений біохімічний склад. Це корисна риба, яка містить корисний холестерин. Людям, які мають порушення серцево-судинної системи, високу здатність згущуватися крові і атеросклероз, рекомендується м’ясо скумбрії.

Користь риби скумбрії складається у високому вмісті фтору, жирних кислот «омега-3» і фосфору. Оскільки риба надає канцерогенну і антиоксидантну дію на організм, її регулярне вживання знизить ризик розвитку онкологічних захворювань. В результаті впливу скумбрії на організм людини відбувається:

Користь скумбрії для жінок

На жіночий організм скумбрія діє благотворно. Доведено, що жінки, які часто вживають м’ясо скумбрії, рідше хворіють на рак грудей. Крім цього, риба відновлює і зміцнює нігті, волосся і добре впливає на шкіру.

Методи приготування скумбрії

Скумбрію можна приготувати різними способами. Розглянемо методи приготування скумбрії, а також їх користь і шкоду для організму. Корисне і шкідливий вплив залежить від чинників, таких як спосіб приготування і порційна величина.

Скумбрія збереже корисні властивості, якщо її запекти в духовці, приготувати в пароварці або відварити. Користь вареної скумбрії полягає в тому, що при варінні всі корисні речовини зберігаються.

При приготуванні скумбрії копченої, про користь і шкоду у фахівців немає єдиної думки. Так, багато хто вважає, що користь скумбрії копченої полягає в тому, що в рибу не кладуть масло, оскільки в рибі міститься «природний» жир. Інші дотримуються думки, що копчена скумбрія може негативно впливати на шлунково-кишковий тракт, печінку і жовчний міхур.

Користь солоної скумбрії складається в підвищенні захисту організму, поліпшення пам’яті, регулюванню обміну речовин. Вона сприяє одужанню псоріазу та скорочення вмісту канцерогенів. Шкода риби складається в індивідуальної нестерпності. Людям, які мають проблеми з шлунково-кишковим трактом, сечостатевої системою, нирками і печінкою не рекомендується скумбрія. Її не радять їсти і гіпертонікам.

Скумбрія може завдати шкоди організму, якщо використовувати її в великих кількостях. Тому користуйтеся в міру і при збалансованому, правильному харчуванні ця риба стане джерелом корисних речовин і вітамінів.

Шкода скумбрії

При вживанні в їжу морепродуктів і риби може з’явитися алергічна реакція і індивідуальна непереносимість. Те ж відноситься і до вживання цієї смачної риби. Перед приготуванням переконайтеся у відсутності алергії на скумбрію.

Шкідлива скумбрія людям, які мають захворювання:

Аромат копченої риби подобається гурманам.

Існують 2 способи копчення:

Шкода копченої скумбрії складається в нагромадженні ртуті, яка приносить шкоду гіпертонікам, вагітним і годуючим матерям.

При вживанні скумбрії холодного копчення шкоду невеликий. Заздалегідь засолений скумбрія обробляється коптильними речовинами, при яких температура сягає не більше 10-15 градусів Цельсія. Це копчення тривалий і процес займає кілька днів.

Обробляючи скумбрію «рідким димом», температура досягає до 110 градусів Цельсія, утворюється токсичний фенол. При швидкому копченні, коли риба вже готова через кілька годин, з’являється високий вміст канцерогенів. Ще одна небезпека гарячого копчення — в її фарбуванні і ароматизації хімічними речовинами.

Високий вміст солі, яка міститься в рибі, протипоказано тим, хто страждає нирковими захворюваннями. Існують недобросовісні виробники, які використовують несвіжу рибу і маскують ароматом копчення. Це може завдати шкоди організму, оскільки в рибі залишаться бактерії або паразити.

Протипоказання скумбрії

Як і копчена, солона скумбрія завдає шкоди людям, страждаючим захворюваннями сечостатевої системи, шлунково-кишкового тракту, нирок. Вона шкідлива і гіпертонікам, оскільки затримує в організмі рідина і підвищує тиску. Під час вагітності не рекомендується захоплюватися солоної, копченої або маринованої скумбрією. Люди із захворюваннями мочевиводітельной системи повинні поставитися до цього продукту з обережністю.

Щоб уникнути небажаних наслідків, вживаючи в їжу цей цінний і смачний продукт, знайте міру. Вибирайте в їжу свіжу, правильно оброблену скумбрію.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: