Кукурудзяна каша — користь і шкода смачної страви

Кукурудзяна каша - користь і шкода смачної страви

Зміст:

Кукурудзяна каша стала традиційною стравою молдаван, грузинів і чеченців. Завдяки ціною і смаком вона отримала другу назву — «Хліб бідняків». За допомогою дроблення з кукурудзи виходить крупа — основа для каші.

Склад

Кукурудзяна каша відрізняється специфічним смаком і злегка грубувата. Але головне її відмінність від інших каш — низький вміст вуглеводів і багато білків: їх більше, ніж в одному курячому яйці.

Блюдо містить нерозчинні волокна, які позитивно впливають на травний тракт. Відсутність глютену робить блюдо незамінним в дитячому раціоні.

У каші містяться корисні компоненти:

Корисні властивості

Склад визначає користь страви.

Виведення шкідливих речовин з організму

Це відбувається через присутність у складі клітковини. Вона очищає організм і тому кукурудзяна каша корисна при порушеннях обміну речовин і для відновлення балансу в організмі.

Застосування для дієтичного харчування

Вживання показано при таких захворюваннях:

Каша обов’язково присутній в дієтах при зазначених захворюваннях. Вона підвищує імунітет і дозволяє організму швидше відновитися.

Кукурудзяна каша призначається з лікувальною метою і в ній менше вуглеводів, ніж в інших видах каш: гречаної, ячної і рисової. З цієї причини вона показана людям з ожирінням.

Для краси

За час прийому поліпшується колір обличчя і загальний стан шкіри. Стають міцними ясна і зуби.

Складова дитячого меню

Каша з кукурудзяної крупи відноситься до продуктів, які показані маленьким дітям. Користь для грудничка полягає в тому, що вона не викликає алергічних реакцій.

Боротьба з хронічною втомою

Завдяки вмісту вітамінів групи В вживання страви на сніданок дозволить впоратися з поганим настроєм і хронічною втомою. Замість дорогих таблеток від депресії побалуйте себе тарілочкою ароматної каші.

Омолодження

До складу каші входить вітамін Е, який вважають головним елементом молодості. Він необхідний для волосся і нігтів. При недостатньому надходженні вітаміну в організм, клітини швидше старіють, а шкіра в’яне.

Універсальність застосування

Блюдо готується двома способами:

Останні дослідження зернових культур виявили вміст в кукурудзяній крупі каротиноїдів — кольорових пігментів. Вони необхідні людині для профілактики ракових захворювань печінки, шлунка, молочних залоз і макулярного набряку сітківки.

Шкода кукурудзяної каші

Незважаючи на список достоїнств, іноді присутність страви в меню протипоказано. Тому при проблемах зі здоров’ям, захворюваннях з хронічним перебігом проконсультуйтеся з лікарем про застосування кукурудзяної каші в меню.

Ефект швидкого насичення

Блюдо небажано вживати людям:

Наявність активних компонентів

Кашу не вживають при:

Використання каші на сніданок для грудничка небажано, якщо у нього поганий апетит, так як досить пари ложок, щоб дитина наїлася.

Не їжте блюдо при проблемах з шлунково-кишкового тракту. Краще проконсультуйтеся з лікарем.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: