Ячна каша — користь, шкода і калорійність страви

Ячна каша - користь, шкода і калорійність страви

Зміст:

Завдяки корисним властивостям ячна каша займає гідне місце серед круп. На відміну від перлової, ячна каша проходить технологію дроблення, а не шліфування, що дозволяє надати їй іншу консистенцію і зберегти більше корисних речовин. Пару століть назад вона вважалася святковим блюдом і прикрашала столи багатих поміщиків.

Користь ячної каші

Крім приємного смаку і однорідної маси, ячна каша має корисні особливості. Їх визначає склад зерен: велика кількість вітамінів, мінеральних речовин і амінокислот.

Розберемося, якими цілющими якостями володіє ячна каша.

Підвищує пружність і гладкість шкіри

Вміщені в ячної каші амінокислоти сприяють виробленню колагену, який необхідний для підтримки молодості і краси шкіри. Колаген розгладжує зморшки і уповільнює процес появи.

Ячна каша покращує стан волосся і нігтів, роблячи їх більш сильними.

Сприяє схудненню

Оскільки дана каша є низькокалорійним продуктом, її часто включають в раціон дієт. Завдяки входять до складу зерен білку і клітковині прискорюється метаболізм, і каша засвоюється повністю. Ячна каша надовго залишає відчуття ситості, що для худне людини є перевагою. Пам’ятайте, що схуднути допоможе лише помірне вживання продукту.

М’яко впливає на органи травлення

Білкова клейковина, що входить до складу ячної каші, приємно обволікає стінки шлунка, не дратуючи його. Це дозволяє вживати кашу людям, страждаючим гастритом і виразковою хворобою шлунка. Тому ячну кашу призначають після операцій для прискорення процесу відновлення.

Ще ячну кашу рекомендують їсти при запорах, так як наявна в ній клітковина сприяє нормалізації стільця.

Бореться з депресивним станом

Регулярне вживання ячної каші підвищує настрій і допомагає впоратися з депресією і постійними стресами. Благодійне вплив на нервову систему робить вітамін В, яким багата ячна крупа.

Має сечогінну та протизапальну ефектами

При захворюваннях нирок і печінки ячна каша допоможе позбавитися від зайвої рідини і нейтралізувати запальні процеси, які відбуваються в організмі. За це властивість ячної каші віддають перевагу і ті, хто страждає на ожиріння.

Нормалізує роботу ендокринної системи

Поліпшення діяльності ендокринних органів забезпечує йод, присутній в складі ячної каші. Правильне функціонування ендокринної системи — одна з головних складових здоров’я людини, тому не забувайте включати ячну кашу в раціон.

Має антибактеріальну дію

Завдяки входить до складу злаку лізину з організму виводяться шкідливі речовини. Вірусні бактерії, які переносять інфекцію, знешкоджуються та перестають становити загрозу здоров’ю.

Знижує рівень цукру в крові

Ячна каша підходить діабетикам, тому що при її вживанні в їжу не підвищується рівень глюкози. При розладі вуглеводного і водного балансу необхідно вживати продукти рослинного походження, багаті клітковиною. До таких належить і ячна каша.

Нормалізує рівень холестерину

Дана властивість ячної каші важливо для людей з проблемами серцево-судинної системи. Вчені прийшли до висновку, що ячна каша буде корисна для пацієнтів з підвищеним рівнем обох видів холестерину. Але користь від вживання каші з перемеленої перловки буде тоді, якщо хворий дотримується спеціальної антіхолестеріновой дієти.

Зменшує прояв алергії

Якщо людина страждає від алергічних реакцій, то впоратися з ними йому допоможе ячна каша. За рахунок своїх очищувальних властивостей часте вживання ячної каші здатне виводити з організму шлаки і токсини. Тим самим стан алергіка поліпшується, а його сприйнятливість до «провокаторам» знижується.

Є спазмолітичним засобом

Ячка (так цю кашу називають в народі) допомагає при сильних м’язових спазмах. Ось чому до неї звертаються при різких поперемінних болях травних органів. Спазми йдуть завдяки обволакивающим властивостями ячної каші, що позитивно впливає на засмучений шлунок або кишечник.

Підвищує працездатність

Відоме прислів’я «Російська каша-сила наша!» Може бути застосована до ячної каші. Збалансований склад насичує організм необхідними речовинами. Стандартна порція ячної каші допомагає організму насититися і виробляти енергію тривалий час.

Покращує зір

Комплекс корисних речовин, що містяться в ячної крупі, благотворно впливає на зорові можливості. Ті, хто регулярно вживають ячну кашу, помічають позитивні зміни зору. Результат дає фосфор, що міститься в зернах ячменю.

Підходить для дитячого харчування

Ячна каша рекомендується для годування дітей, починаючи з 1 року. Каша багата мікроелементами, які необхідні для повноцінного розвитку організму дитини. Дозоване вживання каші в дитячому віці покращує роботу мозку, зміцнює формуються кістки, стабілізує стілець, покращує травлення і зір.

Шкода ячної каші

Незважаючи на значну кількість корисних властивостей, ячна каша підходить не всім. Є стани і захворювання, при яких прийом ячної каші варто обмежити або виключити.

Захворювання шлунково-кишкового тракту в стадії загострення

При гострій формі перебігу хвороб шлунково-кишкового тракту вживати ячну кашу не рекомендується. Прийом каші може погіршити стан.

Вагітність і дитячий вік до 1 року

Майбутнім мамам і немовлятам не варто вживати ячну кашу. Дане застереження виносять педіатри, пояснюючи це тим, що в ячної крупі міститься багато глютену. Його вживання в ранньому віці може спровокувати непереносимість компонента. З цієї ж причини лікарі закликають вагітних жінок тимчасово утриматися від вживання каші.

Індивідуальна непереносимість

Якщо ви виявили, що погано переносите продукти з високим вмістом глютену, то відмовтеся від ячної каші. Існує захворювання, зване на целіакію (або глютеновой ентеропатію), яке характеризується непереносимістю глютену, що зустрічається в продуктах.

Крім перерахованих станів і захворювань є ще дві обставини, які слід враховувати любителям ячної каші:

Особливості приготування ячної каші

Зробити таку кашу можна на молоці або на воді, в залежності від смакових уподобань. У першому випадку калорійність каші буде дорівнює 76 ккал (на 100 гр), у другому — 111 (на 100 гр).

Ячну кашу готують солодку (можна додати горіхи, сухофрукти або джем) і солону (можна додати гриби, цибулю або зелень). Пам’ятайте, що при варінні ячна крупа може збільшитися в кілька разів, тому додавайте рідини в три рази більше кількості каші. Варіть близько 40 хвилин.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: