Вода — користь, шкода і правила вживання

Вода - користь, шкода і правила вживання

Зміст:

Вода потрібна для повноцінної діяльності органів слуху і зору, для правильного кровообігу і травлення. А тривалий дефіцит води в організмі призводить до галюцинацій і летального результату. Тому важливо регулярно пити чисту воду.

Користь води

У питанні вживання води з їжею спирайтеся на відчуття: якщо після спільного вживання з’явилися тяжкість і здуття, то відмовтеся від цього способу. Але завжди запивайте жорстку і суху їжу, інакше спровокуєте дискомфорт або серйозні порушення травлення.

Забезпечує терморегуляцію

При фізичної активності або при високій температурі організм виділяє піт, який охолоджує тіло. Але з потім йде волога, тому потрібно її періодичне заповнення. Вода контролює температуру тіла, не допускаючи перегріву.

Зменшує відчуття втоми і тривоги

При нервовому перенапруженні серце, судини і нирки працюють з підвищеним навантаженням і інтенсивно виділяється волога. Якщо відчуваєте стрес або слабкість, прийміть склянку чистої води. Це відновить серцевий ритм і допоможе відволіктися від негативних емоцій, відчувши приплив енергії.

Нормалізує травлення

Нестача води підвищує кислотність шлункового соку і в результаті з’являється печія. Щоб позбутися від проблеми, випивайте склянку перед їжею.

Сприяє схудненню

Батмангхелидж Ферейдун в книзі «Ваше тіло просить води» стверджує, що люди схильні приймати за почуття голоду звичайну спрагу і швидше намагаються перекусити. В такому випадку випийте склянку води: якщо бажання поїсти пройшло, значить, вам просто хотілося пити.

Одне з правил правильного харчування полягає в необхідності випивати склянку за півгодини до великої трапези. Так ви «обдурите» шлунок, повернувши почуття ситості і знизите ймовірність переїдання. До того ж, вода перед їжею прискорить вироблення шлункового соку, який допоможе їжі краще засвоїтися.

Очищає організм і підвищує імунітет

Вода виводить шлаки і токсини і бореться з інфекціями. Неспроста під час застуди або подібних захворювань лікарі радять пити багато рідини. Вода «вимиває» хвороботворні молекули з поверхні слизових.

Зміцнює суглоби

Вода — природна мастило для суглобів. Вона підтримує роботу суглобів в нормі. Це важливо для людей, що зазнають підвищені навантаження на нижні кінцівки або проводять більшу частину дня «на ногах». Користь води проявиться у виробленні суглобової рідини, яка захищає суглоб від руйнування і знижує хворобливість.

Запобігає розвитку серцево-судинних захворювань

Труднощі з концентрацією уваги і погана пам’ять — сигнал мозку про те, що в організмі мало рідини.

Загусла кров ускладнює роботу серця і йому потрібно більше зусиль. Так збільшується ризик появи ішемії. Вода розріджує кров, в результаті зменшується ризик розвитку інсульту або інфаркту.

Допомагає підбадьоритися

Користь води вранці — допомога в пробудженні. Кілька ковтків підбадьорять вас швидше, ніж гучний дзвінок будильника. До того ж, вода натщесерце виводить застояні в шлунково-кишковому тракті шлаки і токсини.

Покращує стан шкіри

Щоб зберегти молодість і красу шкіри, регулярно приймайте чисту воду. Зневоднена шкіра виглядає тьмяною, сухий і в’ялою. Вода поверне шкірі еластичність і здоровий колір.

Шкода води

Вода завдає шкоди при нестачі або надлишку в організмі. Розглянемо основні ситуації, коли вода погіршує самопочуття людини:

  • Вживання крижаної води. Іноді люди п’ють лише холодну воду або з кубиками льоду, особливо в жарку пору року. Причиною є аргумент про те, що така вода швидко втамовує спрагу. Але це брехня. Крижана вода може спровокувати спазм або розрив судин, що призводить до втрати свідомості або крововиливу у внутрішні органи. Інші негативні наслідки — проблеми з травленням, погіршення захворювань опорно-рухового апарату.
  • Вживання окропу. Занадто гаряча вода подразнює слизову шлунка і розвиває виразку або панкреатит.
  • Вживання тільки кип’яченої води. Кип’ячена вода має змінену структуру молекул, тому не насичує клітини вологою. Шкідливою буде кип’ячена вода, яка була повторно нагріта до 90ºС або яка простояла кілька годин. Регулярно міняйте воду в чайнику і щодня вживайте «живу» чисту воду.
  • Надмірне вживання води. Надлишок води в організмі дає подвійне навантаження на нирки, серце і сприяє надмірному потовиділенню. В результаті з’являються набряки і підвищена пітливість.
  • Дефіцит води в організмі. При зневодненні з’являються головний біль, слабкість, дратівливість і порушується стілець.
  • Вживання забрудненої води. Колодязна, джерельна, тала або водопровідна вода, яка не пройшла очищення (фільтрацію), є джерелом небезпечних бактерій. У ній міститься хлор, пестициди і важкі метали. Щоб уникнути згубних наслідків, встановіть водоочисну систему або придбайте фільтр. Не забувайте міняти касети, інакше толку від пристосування не буде.
  • «Неправильна» вода натщесерце. Несприятливий ефект з’явиться в тому випадку, якщо рідина включала добавки (наприклад, цукор).
  • Яка вода корисніше

    Щоб зрозуміти, яка вода буде корисною, розподілимо по місцях «види» води.

  • Очищена (фільтрована) вода
  • На першому місці за вмістом корисних речовин знаходиться звичайна вода, що пройшла очищення. Вона зберігає природні цілющі властивості і не містить небезпечних домішок.

    Виробники фільтрів для очищення пропонують продукцію на будь-який смак: мембранну, накопичувальну, іонообмінну, проточну. При дотриманні правил використання фільтрів в будинку завжди буде свіжа і чиста вода.

  • Тала вода
  • Після заморозки змінюється склад. Тала вода не містить важких ізотопів, канцерогенів. Її молекули зменшуються в розмірах. Регулярне вживання прискорює обмінні процеси в організмі, виводить токсини і шлаки і покращує склад крові. При введенні в раціон талої води пам’ятайте про нюанси:

  • Вода з натуральними добавками
  • Для різноманітності додавайте в рідина натуральні інгредієнти — лимон, мед, трави і ягоди. Природні компоненти корисні для людини:

  • Кип’ячена вода
  • Перевага такої води в тому, що при закипанні змінюється хімічний склад. Небезпечні бактерії і мікроби, перетворюючись на пару, випаровуються. Жорсткість кип’яченої води знижується, тому вживання кип’яченої води сприятливо впливає на здоров’я нирок, суглобів і шлунково-кишкового тракту. Але повне знезараження можливо тільки при кип’ятінні протягом 10-15 хвилин.

    Як правильно пити воду

    Щоб «цілюща волога» приносила тільки користь, пам’ятайте про правила вживання:

  • Віддавайте перевагу свіжої очищеної воді, а не замінників. Якщо хочеться урізноманітнити «водний» раціон, вибирайте мінеральну воду і свіжовичавлені соки.
  • Пийте воду протягом усього дня.
  • Норма вживання в день індивідуальна! Думка, ніби доросла людина повинна випивати не менше 2 літрів на добу, не зовсім вірно. Рекомендація ставиться до людей, які не мають проблем з серцем і нирками. Іншим слід розрахувати індивідуальну норму вживання води. Жінці на 1 кг ваги необхідно 30 мл води, чоловікові — 40 мл. Ця формула допоможе визначити рівень вживання в добу. Для детального підрахунку варто враховувати температуру повітря, рівень фізичної активності протягом дня і стан здоров’я. Ці чинники обговорюються з лікарем.
  • Не змішуйте в чайнику сиру і кип’ячену воду. Хімічні речовини, що входять до складу сирої води, вступають в реакцію з речовинами кип’яченою. В результаті виходить «ядерна суміш», яка негативно впливає на організм — погіршується стан органів, знижується імунітет, розвивається передчасне старіння. Якщо хочете схуднути, випивайте за півгодини перед прийомом їжі склянку води. Укупі з правильним харчуванням і фізичною активністю вона допоможе позбутися зайвої ваги.
  • Пийте прохолодну воду.
  • Якщо ви постійно відчуваєте спрагу і не можете напитися, то зверніться до ендокринолога — це може бути симптом цукрового діабету. Захворювання не підтвердилося — перегляньте раціон, виключивши сільносолёние продукти. Щоб вгамувати спрагу, зробіть 3-4 середніх глотка. Чи не випивайте поспіль кілька склянок — так ви увійдіть або внутрішні органи.

    Територія жінок

    Зараз ви знаходитесь тут:

    Можливо, вас зацікавить: