Червоне вино — користь, шкода і склад

Червоне вино - користь, шкода і склад

Зміст:

Корисні властивості червоного вина виділяв Гіппократ. Не менш позитивно про дію вина відгукувався Луї Пастер. У багатьох країнах, наприклад, у Франції, червоне вино вважається національним напоєм і вживається як щоденний обов’язковий напій.

Склад червоного вина

Користь червоного вина як натурального продукту, отриманого в результаті бродіння чистого виноградного соку, незаперечна. Напій містить багато корисних речовин. До складу червоного вина входять мікро — і макроелементи: калій, натрій, кальцій, магній, залізо, цинк, селен, мідь, хром і рубідій. Завдяки «букету», червоне вино благотворно впливає на діяльність серцево-судинної системи: розширює судини, знижує рівень шкідливого холестерину і запобігає розвитку атеросклерозу.

Користь червоного вина

Магній і калій зміцнюють серцевий м’яз. Не менш позитивно діє вино на склад крові, збільшує число еритроцитів, підвищує рівень гемоглобіну і знижує ризик розвитку анемії, виводить радіонукліди і зменшує густоту крові.

Вживання напою надає стимулюючу дію на травний тракт: підвищує апетит, посилює секрецію залоз, сприяє підтримці нормального рівня кислотності в шлунку і підсилює вироблення жовчі. Речовини, що містяться в червоному вині, нормалізують обмінні процеси: хром бере участь в синтезі жирних кислот, тому в багатьох дієтах дозволено вживання червоного вина.

Червоне вино є джерелом біофлавоноїдів і антиоксидантів — кверцетину і ресвератрола. Вони не тільки борються з вільними радикалами і перешкоджають передчасному старінню клітин, але і перешкоджають утворенню тромбів в крові, знижують ризик розвитку онкозахворювань. Ресвератрол благотворно впливає на ясна, зміцнює їх, перешкоджає появі зубного нальоту і не дає шкідливим бактеріям, таким як Стрептокок мутанс, прилипати до зубної емалі.

Користь червоного вина полягає і в його тонізуючий і антистресовий вплив на організм. При вживанні напою відбувається стимуляція роботи ендокринних залоз, посилюється метаболізм, підвищується імунітет і поліпшується сон.

Шкода червоного вина

Корисні властивості червоного вина проявляються при вживанні в обмежених дозах — не більше 100-150 мл на добу. Якщо норма вище, то тоді проявляється шкоду напою. У ньому міститься алкоголь, який погано впливає не тільки фізичний стан, а й на психіку людини. Танін може стати причиною сильних головних болів.

У великій кількості вино негативно відбивається на роботі печінки, викликає скачки тиску, може стати причиною розвитку гіпертонії, остеопорозу і провокує розвиток ракових пухлин. Прийом алкогольних напоїв уповільнює реакцію людини, викликає зміни психоемоційного фону і може стати причиною розвитку таких важких психічних захворювань.

Протипоказання

Людям, що страждають виразковими ураженнями гастродуоденальної області, на ішемічну хворобу серця, а також панкреатитом, цирозом печінки і депресіями вживання червоного вина принесе шкоду і повністю протипоказано.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: