Користь і шкода пива

Користь і шкода пива

Пиво — один з найпопулярніших слабоалкогольних напоїв, у багатьох країнах його п’ють кожен день, застосовують в лікуванні різних захворювань. Про пиво складають вірші і пісні, знімають кумедні ролики, складають афоризми і анекдоти, і навіть зводять в ранг політичної цінності (всім відома партія любителів пива).

Вчені протягом довгих років ведуть суперечки, що ж в собі таїть пиво: користь чи шкода? Одні діячі розкривають Корисні властивості пива, їх опоненти доводять шкоду пива для організму людини, але це не зменшує число шанувальників пінного напою. Пиво пили, п’ють і, мабуть, питимуть до тих пір, поки існує людство. Спробуємо розібратися і розглянемо користь і шкоду пива для людського здоров’я.

Пиво — продукт бродіння, що отримується з солоду (спеціально вирощеного сорти ячменю), шишок хмелю, дріжджів і води. У цій статті ми поговоримо по користь і шкоду виключно натурального пива, продукт, отриманий хімічним шляхом, з порошкових концентратів — окрема тема розмови, про користь такого пива говорити взагалі не доводиться .

Користь і шкода пива

Історія вживання пива налічує багато століть. Протягом цього часу пиво як хвалили, так і лаяли. Пропаганді пиві, як корисного для здоров’я людини напою, товариство зобов’язане Парацельсу, який стверджував, що користь і шкода будь-якого продукту визначається тільки дозою, яку людина споживає. Тому пиво широко застосовувалося при лікуванні хвороб печінки, а також при захворюваннях дихальних шляхів. До слова сказати, в середньовічній медицині використовувалося чимало продуктів, які як вважалося благотворно впливають на організм. Однако сьогодні частина з переліку тих «лікарських» коштів взагалі не розглядається як предмет обговорення, (як приклад, в середньовіччі використовували коров’ячий гній для лікування шкірних хвороб, а для підвищення захисних властивостей організму пили кінську мочу. Не все середньовічні методи корисні, адже так?).

Багато хто стверджує, що Користь пива в натуральних речовинах, які складають основу пива і проходять процес ферментації. Однак, бродіння, яке відбувається з компонентами, народжує і багато побічних продуктів: сивушні масла, альдегіди, ефірні сполуки, метанол. Потрапляючи в організм, ці речовини завдають великої шкоди людському здоров’ю. Доведено, що вживання пива викликає відмирання клітин мозку, оскільки цей напій містить аналог трупної отрути — кадаверин. Регулярне вживання великих доз пива призводить до розвитку недоумства.

Приписується пиву і користь для травного тракту, гіркоти, які дотримають в шишках хмелю, покращують вироблення жовчі і сприяють поліпшенню травлення. Медики спростували цей факт і довели прямий взаємозв’язок між вживанням пива і розвитком раку товстої кишки. Шкода пива і у високому вмісті смол хмелю, які є канцерогенами.

Варто згадати і те, що хміль містить велику кількість біологічно активних речовин, що володіють дією жіночих гормонів (естрогенів). Чоловіки, отримуючи постійні дози фітоестрогену, швидко втрачають мужні обриси фігури, у них збільшуються молочні залози, виростає кількість жирових відкладень в області талії (знаменитий пивний живіт).

Захисники пінного напою, стверджують, що корисні властивості пива обумовлені великою кількістю вітамінів і мікроелементів, які містяться в напої. Так, в пиві містяться вітаміни групи В (тіамін, рибофлавін) проте їх концентрація настільки мала, що говорити про їх особливу користь для організму не доводиться.

У пиві містяться іони натрію, калію, фосфору, сірки, магнію. Поступаючи в організм, вони викликають посилене сечовиділення, яке може викликати демінералізацію організму.

У багатьох країнах пиву приписують властивості антидепресанту. Звичайно, як і будь-який інший алкогольний напій, пиво, потрапляючи в організм, викликає розслаблення, знижує самоконтроль, впливає на мозкові центри, відповідальні за задоволення. Більш того, пиво викликає ефект звикання, через деякий час любителі пива відзначають, що без улюбленого напою неможливо розслабитися, підняти собі настрій, зняти стрес. Залежність, яку викликає пиво, страшна за своєю силою, пивний алкоголізм лікується набагато гірше, ніж інші види залежності, зокрема через те, що людина не усвідомлює згубність своєї пристрасті і не бажає лікуватися.

У спробах знайти відповідь на питання: пиво корисно або шкідливо? Хочеться відповісти словами Парацельса — все залежить від дози, яку ви вживаєте. Келих натурального, свіжого напою, безсумнівно, не буде шкідливий, також що не буде користі для організму при вживанні пива у великих кількостях.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: