Халва — користь і шкода східній солодощі

Халва - користь і шкода східній солодощі

Зміст:

Схід — справа тонка, а східні солодощі — смачне, поживне і корисне. Одним з = популярних і улюблених ласощів, які прийшли зі сходу, є халва. Роблять цю солодкість так: густий карамелізований цукровий сироп збивають в піну і додають подрібнені — перетерті в порошок — насіння соняшнику або кунжуту і арахіс. Як добавки йдуть ванілін, родзинки, какао-порошок, цукати, ядра мигдалю, арахісу і фундука. Так виходить багато видів халви, кожен з яких володіє оригінальним смаком і масою корисних речовин.

Корисні властивості халви пояснити просто: основа, з якої вона готується в процесі обробки, не втрачає користі, а якщо в халву кілька компонентів, то властивості акумулюються. Користь залежить і від наявності сторонніх компонентів в складі. Багато виробників з метою отримати дешевий за собівартістю і тривалий за терміном зберігання продукт, додають барвники, консерванти і емульгатори. Якщо порівнювати халву, виготовлену без домішок, то її користь більше, ніж у продукту з «хімікатами».

Корисні властивості халви

В основній масі халва містить жир — поліненасичені жирні кислоти рослинного походження: лінолева, ліноленова і олеїнова, білок — цінні і потрібні амінокислоти і протеїни, вітаміни та мінерали.

Соняшникова

Виготовляється з насіння соняшнику, багата вітамінами В1 і F, корисна для серця, очищає кров від холестеринових бляшок, стабілізує кислотність в травному тракті. Наголошено на особливій користь для годуючих мам: після вживання поліпшується якість молока і збільшується його обсяг.

Арахісова

Готується з арахісу. Цей горіх, як і халва — джерело фолієвої кислоти, особливо потрібною вагітним жінкам. Фолієва кислота сприяє оновленню клітин і продовжує молодість. Інші вітаміни, що входять до складу, також сприятливо впливають на організм, виводять вільні радикали, стимулюють роботу серця, знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань і онкопухлин.

Кунжутна

Основою для її виготовлення є кунжут. Користь такої халви обширна: вона багата вітамінами, мікро — і макроелементами. Вона благотворно впливає на органи дихальної системи, на опорно-руховий апарат і має високі антиканцерогенний властивості.

Інші види зустрічаються у нас рідше, але варто про них сказати. Фісташка халва — смачний продукт, що зберіг всі корисні властивості фісташок. Самою низькокалорійної вважається мигдальна халва.

Шкода халви

По-перше, цей продукт дуже солодкий. Халва шкідлива для діабетиків, а також для людей, які страждають ожирінням, алергією, хворобами травного тракту — панкреатит і хворобами печінки. Другий «мінус» продукту — висока калорійність, від 500 до 700 ккал на 100 гр. продукту. Оптимальною дозою, що приносить користь, буде 20-30 гр. солодких ласощів.

Шкода продукту полягає ще і в негативних сторонах продуктів-основи. Наприклад, в насінні соняшнику з часом накопичується кадмій, тому несвіжа халва може завдати шкоди. До складу тахінно халви виробники кладуть підсолоджувачі, які містять ГМО, а вживання продуктів з такими компонентами дуже шкідливо.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: