Ізюм — користь і корисні властивості родзинок

Ізюм - користь і корисні властивості родзинок

З великого переліку сухофруктів, родзинки є найпоширенішим і улюбленим ласощами. Симпатія і пристрасть до цього продукту знайшла своє вираження і людських відносинах. Кожному хочеться, щоб усередині нього була «родзинка», як символ чогось особливого, оригінального і смачного і привабливого. Володіючи масою корисних властивостей, родзинки широко використовується не тільки в кулінарії, але і в народній медицині. Користь родзинок для здоров’я дуже значна і неоціненна.

Що таїть у собі родзинки?

Кожна родзинка, не дивлячись на свою невелику величину, є джерелом цінних, потрібних і вкрай корисних речовин для організму.

У складі родзинок: 79,5-87,5% цукру (вміст цукрів — фруктози і глюкози в сухих ягодах в 8 разів вище, ніж у свіжих), 2,1-2,9% азотистих речовин, 0,7-2, 3% кислот (в ньому містяться органічні кислоти: винна і олеаноловая), 1,3% складає клітковина, 2-2,9% зола, 16-22% волога. Вітамінний ряд досить широкий, до складу родзинок входить вітамін А, В1, В2, В5 і В6, С. Також в родзинках міститься: залізо, бор, магній, кальцій, калій, хлор, фосфор.

Корисні властивості родзинок пояснюються користю свіжого винограду, але зміст цінних речовин в ньому в 10 разів більше, ніж у свіжій ягоді. Завдяки великому вмісту вітамінів групи В, родзинки цінується своєю здатністю зміцнювати нервову систему, покращувати сон. Його можна застосовувати, як заспокійливий засіб, що знімає напругу і втому.

Як впливає родзинки на організм?

Майже всі системи і органи людського організму схильні до цілющого впливу родзинок. Цей сухофрукт застосовується як засіб проти недокрів’я, від лихоманки, при порушеннях травлення, при хворобах серця і нирок. Також родзинки буде корисний людям при випаданні волосся.

Ізюм корисний при вагітності жінкам, у яких низький гемоглобін і дефіцит заліза. Нестача заліза і малий вміст гемоглобіну в крові погано позначається на харчуванні і розвитку плода. Ізюм та курага прекрасне поєднання, яке значно підвищує вміст заліза в організмі при вагітності. Потреба в кальції при вагітності подвоюється, а родзинки це також чудове джерело цієї мінеральної речовини. Мами, які годують грудьми своїх малюків, можуть посилити приплив молока і поліпшити лактацію, включивши до свого меню страви з вмістом родзинок.

Серцево-судинна система дуже прихильно відгукується на вживання родзинок, високий вміст калію і магнію зміцнює міокард, покращує провідність імпульсів і налагоджує скоротливу роботу серця. Ізюм значно зменшує набряки і знижує артеріальний тиск.

Олеанолевая кислота в родзинках — чудовий антиоксидант і виступає в ролі пригнічувача бактерій, тому родзинки широко використовується при наявності стоматологічних проблем.

Ізюм використовується і при захворюваннях дихальних шляхів як засіб проти кашлю, а також при лікуванні бронхіту, пневмонії, фарингіті.

Благотворно впливає родзинки на шкірний покрив, подрібнені ягоди у вигляді кашки прикладають до фурункулів, використовують при лікуванні лишаю.

Корисні властивості родзинок очевидні, одна не варто забувати, що високий вміст цукрів робить цей продукт висококалорійним — 270-300 Ккал на 100 грам родзинок, тому зловживати цими сухофруктами не варто. Чи не рекомендовано вживати родзинки людям, що страждають ожирінням, цукровим діабетом, виразковими ураженнями гастродуоденальної області.

Незважаючи на високу енергетичну цінність, родзинки високо цінується як дієтичний продукт. Люди, які дотримуються дієти і намагаються скинути зайві кілограми також вживають родзинки. Завзяті «діетчікі» стверджують, що досить узятий в рот родзинку і розсмоктувати її протягом 10-15 хвилин, щоб наситити організм і потрібними речовинами і поживними елементами, при цьому кількість калорій буде самим мінімальним.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: