Мідії — корисні властивості молюсків

Мідії - корисні властивості молюсків

Зміст:

Морепродукти — корисна, дієтична і делікатесна їжа. До одного з найулюбленіших видів морепродуктів відносяться мідії. Корисні властивості цих молюсків складно переоцінити, їх хімічний склад настільки унікальний і здатний надавати сприятливий вплив на організм, що люди почали робити спроби розводити мідії штучним шляхом ще більше ніж 800 років тому. Сьогодні мідії розводять на спеціальних фермах, звідти вони надходять у продаж і на підприємства з переробки морепродуктів. Тому поласувати цим пікантним і ніжним делікатесом може практично кожен. Вживання мідій в їжу дозволяє не тільки урізноманітнити раціон, але і заповнити в організмі запаси потрібних і корисних речовин. Користь мідій стає зрозумілою, якщо більш детально вивчити їх хімічний склад.

Склад мідій:

У мідіях, як і в інших морепродуктах, міститься близько 20 поліненасичених жирних амінокислот, які грають важливу роль в профілактики і лікування безлічі серйозних захворювань. Ці речовини знижують рівень холестерину, знижує ймовірність утворення тромбів, запобігає появі серцево-судинних захворювань, таких як інсульт, атеросклероз, ішемія, інфаркт і так далі. Корисні амінокислоти покращують жировий обмін в організмі, і тим самим допомагають знизити індекс маси тіла. Завдяки поліненасичених кислот, мідії використовують в якості ефективного профілактичного засобу, що попереджає розвиток патологій мозку, таких як хвороба Альцгеймера і т. п.

100 г продукту містить всього 77 ккал, тому мідії часто включають в свій раціон ті, хто хоче схуднути або ретельно стежить за своєю вагою. Харчова цінність мідій така: в 100 г молюсків знаходиться 11,5 г білків, 2 г жирів, 3,3 г вуглеводів, 82 г води, 0,4 г жирних кислот, 16 — 18 мкг вітаміну Е, 2 -2,5 мг каротиноїдів, 1,3 — 1,5 мг мінеральних елементів.

Вплив мідій на організм

М’ясо цих молюсків багато високоякісним білком і тваринам крохмалем гликогеном. Воно містить фосфатиди, благотворно впливають на роботу печінки. У мідіях багато різних мікроелементів, таких як марганець, цинк, кобальт, йод, мідь, а також вітамінів В2, В2, В6, В12, РР, D і Е. Процентний вміст кобальту в м’ясі мідій в 10 разів більше ніж в курці. Цей елемент відповідає за нормальний перебіг обмінних процесів, ендокринну систему, бере участь у синтезі білків жирів і вуглеводів. Вітамін D, що міститься в молюсках, позитивно впливає на травну систему і позбавляє від багатьох проблем з шлунково-кишкового тракту.

Крім того, мідії, завдяки великій кількості антиоксидантів, запобігають розвитку онкологічних захворювань і передчасне старіння. Натуральні антиоксиданти знищують вільні радикали в тканинах нашого організму, і уповільнюють процеси окислення клітин. Тому всім, хто прагне до збереження молодості і краси протягом тривалого часу, рекомендується включати в раціон ці морепродукти.

Мідії є непоганою профілактикою артриту за рахунок стимулювання кровообігу, протизапальних якостей і активізації процесів виведення з організму шлаків, токсинів і продуктів розпаду. Як і всі морепродукти, багаті на мікроелементи і антиоксиданти, мідії покращують функцію щитовидної залози, перешкоджають виникненню нервових розладів, таких як депресії, апатії, пригнічені настрої.

Користь і шкода мідій

Нарешті, цей делікатес показаний людям, які працюють на шкідливих виробництвах або проживають в зонах з підвищеним радіоактивним фоном. Через містяться в молюсків природних стимуляторів, він допомагає відновити сили після хронічних і тривалих хвороб, розумових перевтоми і фізичних навантажень. Регулярне вживання мідій омолоджує організм, зміцнює нервову систему, позбавляє від надмірної збудливості, активізує роботу мозку і обмін речовин.

Мідії протипоказані людям схильним до алергічних реакцій, і з порушенням згортання крові.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: