Соєвий соус — користь і шкода для здоров’я

Соєвий соус - користь і шкода для здоров'я

Соєвий соус — продукт, який прийшов до нас зі Сходу. Рідкісне блюдо в китайській і японській кухні готується без цієї коричневої, солонуватою рідини, яку щедро додають до риби, грибів, морепродуктів. Сьогодні не багато хто замислюється над тим, що соєвий соус не тільки смачна оригінальна приправа, а ще й цінний дієтичний продукт, корисний для здоров’я. У чому користь соєвого соусу, в чому його шкода? Суперечки на цю тему не замовкають. Любителі соусу стверджують, що соєвий соус — користь, шкоди організму він не принесе, якщо вживати його в розумних кількостях, противники вживання цього продукту стверджують, що сучасний соєвий соус шкідливий через присутність консервантів і генномодифікованих складників у складі соусу. Розглянемо користь і шкоду натурального соєвого соусу, який отримують в процесі бродіння.

Склад соєвого соусу

У соєвому соусі міститься велика кількість макро — і мікроелементів, вітамінів і амінокислот, що перетворює його в незамінний продукт харчування для вегетаріанців. Для здоров’я корисний соєвий соус, приготований з дотриманням всіх правил. Склад якісного соусу унікальний: у ньому присутній антиоксидантів в 10 разів більше, ніж в червоному вині, вітаміни групи В, 20 цінних амінокислот, кальцій, залізо і цинк.

Харчова цінність соєвого соусу:

Енергетична цінність соусу — 50 — 70 ккал, тому його без побоювань можна вживати і тим, хто сидить на дієті і тим, що страждає ожирінням. Однак зловживати цим продуктом не можна, надмірне вживання загрожує відкладенням солей.

Вплив соєвого соусу на організм

Антиоксиданти, якими багатий соєвий соус, перешкоджають передчасному старінню і запобігають ризик виникнення онкології. Соус має на організм людини седативну дію, що полегшує головні болі, безсоння, м’язові спазми, набряки, розтягнення і дерматити.

У продукті містяться фітоестрогени корисні для жінок в період клімаксу. Жінки, в раціон яких входить соєвий соус, довго не старіють, не страждають від хворобливих менструацій і симптомів менопаузи. Вживання соєвого соусу попереджає розвиток остеопорозу, артритів, артрозів і зменшує ризик появи раку молочних залоз.

Соєвий соус за кількістю що містяться в ньому білків поступається м’ясу, це робить його корисним для людей з алергією на білки тваринного походження. Продукт рекомендують вживати людям з серцево-судинними захворюваннями: ішемічною хворобою, атеросклерозом і для відновлення після інфарктів.

Шкідливі для людини наслідки, що виникають при вживанні соусу, зв’язуються з сучасними способами його виробництва:

При покупці соєвого соусу слід уважно вивчити склад, і ні в якому разі не купувати соуси від сумнівних виробників.

Навіть натуральний соєвий соус, приготований з дотриманням технології, протипоказаний при деяких захворюваннях:

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: