Гриби — користь і корисні властивості грибів

Гриби - користь і корисні властивості грибів

Гриби — представники окремого біологічного царства, які знайшли широке застосування, як в кулінарії, так і в медицині, оскільки мають масу корисних і потрібних властивостей. Користь грибів було виявлено не одне тисячоліття тому, і сьогодні цей продукт залишається одним з найбільш затребуваних і корисних в щоденному раціоні багатьох людей.

Сьогодні, коли гриби ретельно вивчені в лабораторіях, вчені не перестають дивуватися цьому унікальному природному продукту. По складу мінералів гриби можна прирівняти до фруктам, за кількістю і складом вуглеводів — до овочів. За кількістю білка гриби перевершують м’ясо, іноді гриби так і називають «лісове м’ясо», для людей, які не вживають тваринні білки, гриби один з головних джерел цих цінних сполук.

Корисні властивості грибів

Користь грибів полягає в унікальному збалансованому складі всіх біологічно цінних харчових компонентів: білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, мікроелементів. При цьому основою грибів є вода, вона складає майже 90% всього вмісту, що робить цей продукт низькокалорійним, легкозасвоюваним і дієтичним.

Гриби — це джерело незамінних білкових з’єднань, в них міститься 18 амінокислот (лейцин, тирозин, аргінін, глютамін і ін.), Які найсприятливішим чином впливають на організм. У 100 г грибів міститься приблизно 4 г білка, близько 3 грамів становлять вуглеводи і 1, 3 грами — жири. Серед жирових компонентів найбільш цінними є: лецитин, гліцериди жирних кислот і ненасичені жирні кислоти (масляна, стеаринова, пальмітинова). Значно збільшити білкову частку дозволяє сушка грибів, сушені гриби практично на ¾ складаються з білкових з’єднань.

Вітамінний ряд, що міститься в грибах також багатий: А, В (B1, B2, B3, B6, B9), D, Е, РР. Такий набір найсприятливішим чином впливає на нервову систему, процеси кровотворення, судини. Вживання грибів дозволяє підтримувати в хорошому стані волосся, шкіру, нігті. Користь грибів в плані змісту вітамінів групи В, набагато вище, ніж у деяких овочів і злаків.

Мікроелементи, що містяться в грибах: калій, кальцій, цинк, мідь, фосфор, сірка, марганець, заповнюють запас мікроелементів в організмі і благотворно впливають на багато функцій. Гриби мають позитивний вплив на роботу серцево-судинної системи, зміцнюють міокард, є профілактичним засобом розвитку серцевих хвороб, виводять шкідливий холестерин з крові. Цинк і мідь, що входять до складу грибів, активно беруть участь в обміні речовин, покращують кровотворення, беруть участь у процесах вироблення гормонів гіпофізом.

Також до корисних компонентів грибів відносяться: бета-глюкан, що підтримують імунну систему і надають високий протираковий ефект, і меланін — один з найсильніших природних антиоксидантів. Також до складу грибів входять органічні кислоти і сечовина.

Можлива шкода грибів

Більшість компонентів, що входять до складу грибів приносять величезну користь, але шкода грибів також очевидний. Деякі види грибів категорично не можна вживати в їжу, вони є отруйними і вкрай небезпечні для здоров’я людини. Якщо ви не розбираєтеся досконально в грибах, які не збирайте їх самостійно. Краще купуйте в магазині, так у вас буде певна гарантія, що серед їстівних немає отруйних грибів. Причиною отруєння грибами можуть бути не тільки неїстівні гриби, так само згубно впливають на організм старі, несвіжі, червиві гриби.

Частина вітамінних сполук в грибах руйнується при термічній обробці, тому корисніше є мариновані, солоні гриби.

Шкода грибів проявляється і в разі надмірно захоплення такий їжею. Хітин — один з білків, що входять до складу грибів практично не переробляється організмом, тому захоплюватися поїданням грибів не варто, це може привести до розвитку хвороб травного тракту.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: