Корисні властивості ряжанки

Корисні властивості ряжанки

Про користь молока і молочних продуктів знають всі, сметана, кефір, сир — смачні й улюблені з дитинства продукти, надзвичайно корисні для здоров’я. Ще один популярний молочний напій — ряжанка, виготовляють його з топленого молока з додаванням закваски (ацидофільних паличок і термофільних молочних стрептококів). Корисні властивості ряжанки широко відомі в багатьох країнах, проте ряжанкою вона називається тільки у слов’ян, у кавзкаскіх народів цей напій називають мацоні або мацун, за кордоном ряжанка відноситься до йогуртам без добавок.

Користь ряжанки для здоров’я — незаперечний факт, завдяки її приємному, ніжному смаку і багатому вітамінно-мінеральному складу, її включають в раціон і дорослих і дітей.

Склад ряжанки:

У ряжанка міститься багато корисних речовин, в тому числі і вітамінів: B1, B2, C, E, PP, β-каротин. А також мінерали: кальцій, магній, залізо, натрій, фосфор і калій. У цьому напої присутні практично всі речовини, які є в молоці, але при цьому вони засвоюються значно краще. Як і всі кисломолочні продукти, ряжанка відрізняється високим вмістом корисних бактерій, що поліпшують роботу шлунково-кишкового тракту і нирок.

Харчова цінність продукту:

-2,8 г білків;

-4 г жирів.

Енергетична цінність ряжанки 67 ккал на 100 г, це відмінний дієтичний продукт, незамінний для тих, хто хоче скинути зайві кілограми і тримати свою вагу під контролем. Цим напоєм не варто нехтувати людям, що страждають ожирінням. Кальцій, яким так багатий цей кисломолочний продукт, захищає організм від накопичення жирових відкладень і сприяє їх посиленому спалюванню.

Ряжанка прекрасно засвоюється організмом, нормалізує мікрофлору кишечника, пригнічує розмноження гнильних бактерій і підвищує імунітет. Ряжанка відрізняється підвищеним вмістом кальцію і фосфору, дефіцит цих елементів може привести до проблем зі шкірою, нігтями, волоссям, хвороб кісткової системи, в тому числі і таким серйозним, як остеопороз. Один стакан ряжанки заповнить добову потребу організму в кальції і в 5-ій частині добової норми фосфору.

До складу білка, який міститься в ряжанка, входять незамінні амінокислоти, багато з яких не повторюються більше ні в яких продуктах (крім молочних), особливо важливими вважаються ростові амінокислоти (лізин і метіонін). Молочні білки краще засвоюються організмом і швидше перетравлюються, ніж м’ясні та рибні. У них є повний склад альбумінів, казеїну, глобулінів, необхідних людському організму.

Вплив ряжанки на організм

Лікарі рекомендують вживати цей кисломолочний продукт при хворобах внутрішніх органів, особливо при захворюваннях печінки і жовчного міхура. Ряжанка корисна для людей які страждають на атеросклероз і гіпертонію, також це відмінний засіб для втамування голоду, в жарку погоду її можна пити нарівні з водою. При цьому молочна кислота нормалізує роботу внутрішніх органів і стимулює апетит.

Ряжанка благотворно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту, вона містить цілий комплекс ферментів, амінокислот і антибіотичних речовин. Завдяки останнім властивостям, цей кисломолочний напій рекомендують вживати після рясного прийому їжі. Її рекомендують включати в раціон дітям, людям похилого віку, вагітним і годуючим жінкам.

Високий вміст в ряжанка вітаміну B2 (рибофлавіну), саме цей вітамін нормалізує енергетичний обмін в організмі — перетворює вуглеводи і жири в енергію. Ряжанку рекомендують вживати при тривалих мігрені, варто тільки включити в свій раціон хоча б один стакан ряжанки в день, і через тиждень головні болі зникнуть.

Ряжанка протипоказана людям з індивідуальною непереносимістю молочних продуктів, а також людям, страждаючим гастритом з підвищеною кислотністю.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: