Користь і шкода цукатів

Користь і шкода цукатів

Зміст:

Солодощі — улюблені ласощі багатьох людей, і дітей і дорослих. Сучасна кондитерська промисловість пропонує найширший асортимент всіляких виробів на основі цукру. Однак крім того, що сам цукор в надлишку шкідливий, до складу багатьох виробів входять і ароматизатори, і барвники і всілякі добавки (емульгатори, загусники і інші «шкідливості» з індексом Е), тому особливу цінність серед усіх солодощів мають продукти, виготовлені на натуральній основі (мармелад, цукати).

Що таке цукати?

Цукати — східні солодощі, має давню історію. Різні фрукти, щоб уникнути їх псування заливали цукровим сиропом і проварювали, потім підсушували — смачне, ароматне і корисне ласощі готові. Для виготовлення цукатів використовуються практично всі види фруктів, ягоди та деякі овочі. З причини такого розмаїття визначити точний склад і харчову цінність цього продукту не представляється можливим. Одні дієтологи стверджують, що цукати через надмірну кількість цукру, не принесуть організму ніякої користі, інші доводять, що в них повно корисних речовин.

Користь цукатів

Кожен окремий вид цукатів містить ті ж самі вітаміни, хімічні елементи та поживні речовини, що і аналогічний фрукт або овоч. Правда велика кількість цукру кілька применшує корисність цукатів, але якщо замінити ними цукерки, то від користі від них буде набагато більше — крім солодкої добавки з глюкози і вуглеводів організм отримає набір з клітковини, вітамінів, мікро — і макроелементів. Найбільш корисні цукати виробляють з щільних плодів — яблук, груш, слив, абрикосів, апельсинів, лимонів, кавунових і цитрусових кірок.

Різні цитруси (починаючи від банального лимона і закінчуючи екзотичним кумкватом) є улюбленим сировиною для виробництва цукатів у багатьох виробників. Правильно приготовані цукати несуть в собі всі корисні речовини (вітаміни С, A, P, B). Вживання цукатів з цитрусових (звичайно, якщо вони приготовані за всіма правилами) насичує організм вітамінами, і сприяє виведенню шлаків. Цукатами з різних цитрусових плодів рекомендують замінювати цукерки та інші солодощі людям, які перенесли інфекційні захворювання, хірургічні операції, а також значні фізичні та розумові навантаження.

Для приготування цитрусових цукатів зазвичай використовують шкірку плодів, а вона містить велику кількість пектинових речовин, які благотворно діють на роботу кишечника, знижують рівень цукру і холестерину, зменшують ризик виникнення раку шкіри. Рекомендована щоденна доза пектину 25 -35 м

Як вибрати цукати?

Корисні тільки справжні цукати, вони відрізняються більш блідим кольором, близьким до природних відтінків, і відсутністю різкого запаху. Неприродно яскраві кольори говорять про доданих в продукт барвниках. Не можна купувати цукати, злиплі в один клубок (вони приготовлені з порушеннями технології або неправильно зберігалися). При стисненні цукати не повинні виділяти вологу. Якщо при уважному розгляді на зацукрованих фруктах помічені крупинки піску, то якість продукту не найкраще — сировина перед приготуванням не стали мити.

Шкода цукатів

При вживанні цих ласощів варто знати міру, натуральні цукати в невеликих кількостях принесуть тільки користь. Шкода цукатів очевидний при зловживанні цих солодощів. З причини високого вмісту цукру ці продукти протипоказані людям, що страждають на цукровий діабет, ожиріння.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: