Печінка — користь і шкода. Корисні властивості печінки

Печінка - користь і шкода. Корисні властивості печінки

Зміст:

Печінка є одним з найбільш вживаних і улюблених субпродуктів. Людство вживає в їжу печінку різних видів тварин: птахи (курячу, індичих, качину, гусячу печінку), корів (яловича печінка), свиней (свиняча печінка), а також риби (печінка тріски).

Склад печінки:

У печінки будь-яких тварин міститься велика кількість корисних речовин і повноцінних білків. У продукті присутній 70 — 75% води, 17 — 20% білків, 2 — 5% жирів; наступні амінокислоти: лізин, метіонін, триптофан. В основному білку залізопротеїд міститься більше 15% заліза, необхідного для синтезу гемоглобіну і інших пігментів крові. Завдяки міді, печінку надає протизапальні властивості.

Лізин незамінна амінокислота, впливає на засвоюваність білків, від нього залежить стан наших зв’язок і сухожиль, ця амінокислота допомагає засвоюватися кальцію, запобігає остеопорозу, атеросклероз, інсульти та інфаркти. Брак лізину може привести до імпотенції. Триптофан необхідний для якісного сну і усунення тривожних станів. Метіонін разом з холін і фолієвою кислотою перешкоджає утворенню деяких видів пухлин. Тіамін (вітамін В1) — відмінний антиоксидант, що захищає організм людини від наслідків тютюнопаління та вживання алкоголю.

Печінка містить фосфор, магній, цинк, натрій, кальцій. Вітаміни групи В, D, Е, К, β-каротин, аскорбінову кислоту. Аскорбінова кислота (вітамін С) позитивно впливає на нирки, покращує роботу головного мозку, підтримує зір, гладкість шкіри, здоров’я зубів і волосся.

Куряча печінка

Куряча печінка — користь цього продукту у високому вмісті вітаміну В12, який бере активну участь в утворенні червоних кров’яних клітин, вживаючи печінку курей можна позбутися від анемії. Селен, що входить до складу цього продукту позитивно позначається на роботі щитовидної залози. Куряча печінка як цінний поживний продукт, показана до вживання, як дорослими, так і дітьми, починаючи з піврічного віку.

Яловича печінка

Яловича печінка — користь цього виду субпродукту, полягає у високому вмісті вітамінів А і групи В, життєво важливих мікроелементів. Печінка корів і телят рекомендують включати в раціон для профілактики діабету і атеросклерозу. Завдяки високому вмісту хрому і гепарину, які відповідають за згортання крові, печінку рекомендують вживати при перевтомі, і для того щоб відновити організм після хвороби. Через життєво важливою фолієвої кислоти, що підвищує імунітет, продукт корисний маленьким дітям.

Свиняча печінка

Свиняча печінка настільки ж корисна, як і інші види печінки, однак за змістом корисних речовин вона все ж трохи поступається яловичої печінки.

Шкідливі наслідки вживання печінки

При всій корисності печінки, надмірне вживання цього продукту може завдати шкоди організму. У печінці містяться екстрактивні речовини, що не рекомендуються до вживання людям похилого віку. Не слід вживати цей продукт особам з підвищеним вмістом холестерину в крові, так як в 100 г печінки вже присутній 100 — 270 мг холестерину. Загальновідомий факт, що високий вміст холестерину може призвести до стенокардії, інфаркту міокарда, інсультів.

У їжу можна вживати тільки печінку, отриману від здорових тварин, вигодуваних правильним чином. Якщо худобу вирощували в екологічно несприятливих районах, вона була схильна до різних захворювань, харчувалася «хімічними кормами», від прийняття печінки в їжу необхідно відмовитися.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: