М’ясо — користь і корисні властивості різних видів м’яса

М'ясо - користь і корисні властивості різних видів м'яса

Зміст:

М’ясо та м’ясні продукти складають основну частину раціону харчування людини. Лише деякі утримуються від вживання м’яса і харчуються виключно вегетаріанською їжею. Не дивлячись на те що людина вживає м’ясо протягом декількох тисяч років, суперечки про користь і шкоду цього продукту не вщухають.

Прихильники вживання м’яса стверджують, що тільки цей продукт здатний забезпечити організм людини потрібними і незамінними білками. У той час як вегетаріанці стверджують, що м’ясо — шкода, саме воно є джерелом збудників найрізноманітніших хвороб.

Розмірковуючи про користь і шкоду м’яса необхідно сказати, що багато чого залежить і від виду м’яса. Сьогодні в раціон харчування людини входить м’ясо великої рогатої худоби (яловичина, телятина), дрібної рогатої худоби (козлятина, баранина), свиняче м’ясо і м’ясо птиці (курятина, індичатина, гусятина, качатина, м’ясо перепілки). А також конина, кролятина і дичину (до дичини відноситься м’ясо будь-яких диких тварин: зайця, кабана, оленя, ведмедя та ін.). У деяких країнах вживають в їжу м’ясо собак, кішок та інших тварин (верблюдів, буйволів, мулів, ослів). Кожен з видів м’яса має своїми смаковими відтінком і корисними властивостями.

М’ясо свинини

— користь цього продукту не тільки у високому вмісті білка, але і В змісті вітаміну В12, вітаміну D, мікроелементів: заліза, натрію, магнію, калію, кальцію, фосфору. Свинина корисна для кісткової і нервової системи. «М’ясоїди» стверджують, що виключивши зі свого раціону свинину, чоловікові загрожує імпотенція.

Яловичина

— користь м’яса корів і телят у високому вмісті вітамінів групи В, а також С, Е, А, РР, мінералів: міді, магнію, натрію, кобальту, цинку, заліза, калію. Яловичина дуже корисна для кровотворення, здатна підвищувати рівень гемоглобіну, незамінна при анемії.

М’ясо курки

— користь цього продукту в високому Вмісті легкозасвоюваного білка, в мінімальній кількості жиру і в відсутності вуглеводів. Крім цього курятина багата фосфором, калієм, магнієм, залізом. Куряче м’ясо здатне впливати на кров’яний тиск, бере участь в ліпідному обміні, врівноважуючи вміст цукру в даху і сечі, також воно знижує рівень холестерину і стимулює роботу нирок. М’ясо курки відмінний дієтичний продукт, що володіє невеликою енергетичною цінністю.

М’ясо індички

— користь цього продукту в великій кількості вітамінів (А і Е), а також у змісті заліза, кальцію, натрію, фосфору, калію, сірки, йоду, марганцю, магнію. Вміст натрію в індичці в два рази вище, ніж яловичині, тому при приготуванні м’яса індички можна не використовувати сіль. За вмістом заліза м’ясо індички також рекордсмен і набагато випереджає яловичину, свинину і курятину разом узяті. Кальцій, що міститься в м’ясі, робить індичину відмінною профілактикою остеопорозу, запобігає хворобам суглобів.

Користь качиного м’яса

Для організму у великій кількості вітамінів і поживних речовин, качатина містить: вітаміни групи В (В1, В2, В3, В4, В5, В6, В9, В12), а також вітаміни Е і К. М’ясо качки багато селеном, фосфором, цинком, залізом, міддю, калієм, кальцієм, магнієм. Поряд з цим Качатина досить жирний продукт, що містить насичені жирні кислоти, які можуть утворювати холестеринові бляшки в судинах.

Користь кролячого м’яса

Як дієтичного продукту відома всім, це продукт насичений білком, і містить невелику кількість жиру і Мінімальна кількість холестерину. Вітамінно-мінеральний склад кролятини нітрохи не бідніше, ніж склад інших видів м’яса, але за рахунок невеликої кількості солей натрію, воно більш корисне для організму і не заміниме для тих, хто страждає харчовою алергією, серцево-судинними захворюваннями та хворобами шлунково-кишкового тракту.

Говорячи про користь м’яса не можна не згадати і про способи його приготування. Максимально корисне для організму відварне і запечене м’ясо, набагато менше користі в смаженому м’ясі і шашлику. Копчене м’ясо настільки насичується канцерогеном, що його краще не вживати.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: