Користь і шкода цукру

Користь і шкода цукру

Так уже розпорядилася природа, що особливою чутливістю володіють рецептори, що відповідають за розпізнавання солодкого смаку. Продукти, що містять сахарозу (або цукор) любить основна маса людства, а особливо діти. Щоб надати солодкий смак тих продуктів, які не містять в собі цукориди, людина почала витягати цукор з рослин, що містяться дисахариди у великій кількості (з цукрової тростини і цукрового буряка). Так в раціоні харчування з’явився білий рафінований цукор — продукт, про користь і шкоду якого точаться суперечки протягом довгих років. У цукру є захисники, які люблять цей продукт і говорять про те, що це найшвидший спосіб поповнити запаси енергії в організмі, опоненти стверджують, що цукор — виключно шкоду, і називають його «білою смертю», «солодкою отрутою» і ін.

Користь і шкода цукру при щоденному вживанні

Звичайний цукор — вуглевод в чистому вигляді, він забезпечує людину енергією, ні вітамінів, ні мінералів, ні інших корисних речовин цей продукт не містить. Поступаючи в організм, цукор під впливом травних соків розщеплюється на глюкозу і фруктозу, і надходить у кров. Інсулін, що виробляється підшлунковою залозою, нормалізує рівень цукру в крові, розподіляючи його по клітинам організму. Надлишки цукру накопичуються в організмі, перетворюючись в не зовсім естетичні складочки жиру на животі, стегнах і інших місцях. Після того, як надлишки цукру були видалені в «запасники», рівень цукру в крові знижується і у людини знову виникає відчуття голоду.

Постійне підвищення рівня цукру в крові може привести до того, що підшлункова залоза перестане справлятися з виробленням інсуліну в потрібній кількості. При нестачі інсуліну цукор заповнює кров, викликаючи цукровий діабет. Якщо хворий не дотримується дієти і не контролює кількість з’їдається цукру, наслідки можуть бути найважчими, аж до діабетичної коми і смерті.

Шкода цукру і в тому, що він сприяє руйнуванню зубної емалі (знамениті «каріозні монстри» з реклами — це продукти розпаду цукру і кислоти, його переробні). Постійне надмірне вживання цукру викликає порушення ліпідного обміну, при цьому значно зростає рівень шкідливого холестерину в крові, який спільно з цукром негативно впливає на стінки судин, роблячи їх більш проникними. Все це є сприятливим грунтом для розвитку склеротичних явищ, а також призводить до такого явища як «склеювання тромбоцитів».

З огляду на все вищесказане, виникає питання: хіба існує користь цукру? Шкода його відомий всім, а ось про корисні властивості цього продукту мало хто знає (за винятком того, що він робить їжу більш солодкою). Цукор в організмі розщеплюється до глюкози, яка в свою чергу є головним джерелом харчування головного мозга. Сахар корисний і для печінки, потрапляючи в організм, він допомагає печінки виконувати бар’єрну функцію проти токсичних речовин. Глюкоза, використовується печінкою для утворення парних сірчаних і глюкуронових кислот, які здатні знешкоджувати такі хімічні речовини як фенол, крезол та ін.

Говорячи про користь і шкоду цукру не можна не згадати такий параметр як калорійність цього продукту. Цукор дуже калорійний продукт, 1 г цукру дорівнює 4 калоріям. Однако рахувати калорії, які ви отримуєте, випиваючи чай або каву з цукром — невірно. Цукор міститься практично у всіх харчових продуктах: хлібі, соусах, соках, і навіть в ковбасі — це так званий «прихований цукор», кількість якого складно підрахувати. Тому в деяких країнах виробників зобов’язують указувати на упаковках кількість цукру, що міститься в продукті.

Щоб мінімізувати шкоду цукру для організму, знайте міру! Уникайте продуктів з високим вмістом цукру, обмежуйте кількість чистого цукру, який додається в чай, каву, інші напої та продукти харчування (каші, макарони та ін.)

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: