Сало — користь, шкода, правила вибору і вживання

Сало - користь, шкода, правила вибору і вживання

Зміст:

Жири — один з необхідних харчових компонентів для організму і одночасно один з тих інгредієнтів, який викликає суперечки про корисність. Свиняче сало, як один з головних джерел тваринних жирів, об’єкт уваги з боку медиків і дієтологів. Є захисники і любителі продукту, які стверджують, що сало — продукт цінний і незамінний. Вступають в полеміку і противники вживання тваринних жирів, що призводять аргументи про шкоду свинячого сала.

Дотримуючись золотому правилу Позитум: «немає нічого шкідливого, немає нічого корисного, а є тільки необхідне», розглянемо всі аргументи.

Користь сала

Свиняче сало — це товстий шар підшкірного жиру, де накопичуються біологічно активні речовини, жиророзчинні вітаміни і антиоксиданти. Склад продукту визначає корисні властивості сала. У ньому містяться вітаміни А, Е, D, F, мікроелементи, насичені і ненасичені жирні кислоти. Найціннішою серед кислот, що містяться в салі, є арахідонова — поліненасичених жирних кислот, що володіє цілим спектром корисних дій. Вона покращує роботу головного мозку, серцевого м’яза, впливає на роботу нирок і покращує склад крові, виводячи з неї холестеринові бляшки. Дотримуючись завіту Гіппократа, який стверджував, що протилежне лікується протилежним, при підвищеному рівні холестерину треба з’їдати щодня по невеликому шматку сала — нормалізація холестеринових відкладень гарантована.

Посилюються корисні властивості сала при вживанні з часником, відомому борця з холестерином.

Cало — це джерело цінних кислот: пальмітинової, олеїнової, лінолевої, ліноленової і стеаринової. Висока концентрація компонентів посилює біологічну активність сала в 5 разів, в порівнянні з вершковим маслом. Лецитин благотворно впливає на судини і клітинні мембрани, зміцнює їх і робить еластичними.

Шкода сала

Щоб витягти максимум корисного при вживанні сала в їжу, треба пам’ятати, що помірне споживання сала — користь. Шкода сала полягає в надмірному захопленні продуктом.

Денна норма

Жири необхідні організму, але їх частка в раціоні мала. Денною нормою дорослої людини можна вважати 9-12 г сала, максимальна тижнева порція — 100 г.

Щоб свиняче сало проявило корисні властивості, потрібно правильно його вживати. Віддавайте перевагу солоні або мариновані салу. Копченим, смаженим або вареним краще не захоплюватися, біоактивні речовини розпадаються і не приносять користі.

Кращий час для вживання

Кращий час для вживання сала — ранок. Організм отримає крім корисних речовин, потужне енергетичне підживлення. Адже калорійність сала висока — 770 кал на 100 м Ранковий скибочку принесе користь і тому, хто страждає порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту. Сало підсилює відходження жовчі, яка накопичується в організмі за ніч і сприяє очищенню організму.

Як вибрати і зберігати сало

Корисні властивості сала відчутні в тому випадку, якщо ви вживаєте екологічно чистий продукт. Вибирайте чисте сало, м’яке і гарне зовні, без всяких прожилок, сполучних волокон, вирощене на натуральному кормі без гормональних добавок, пестицидів і токсинів, хоча навряд чи продавець зізнається, де була вирощена свиня і чим її годували.

Зберігайте сало в холодильнику і не вживайте несвіжий продукт. Пожовкле сало шкідливо для організму, в ньому окислились корисні речовини і втратили властивості.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: