Риба — користь і корисні властивості риби

Риба - користь і корисні властивості риби

Зміст:

Правильне харчування — запорука міцного здоров’я на довгі роки. Уявити грамотно складене щотижневе меню без риби складно. Користь риби була відзначена ще багато століть тому, так до нас прийшла традиція — один день в тиждень обов’язково вживати рибу (знаменитий «рибний день»).

Корисні властивості риби

Філе риби — джерело легкозасвоюваного білка, мікроелементів, вітамінів, але найцінніше в рибі — жир, який складається з поліненасичених жирних кислот (омега 3 і омега 6) і повністю засвоюється організмом.

Говорячи про користь риби, варто акцентувати увагу на тому, яка риба корисніше: річкова або морська. У річковій рибі або рибі з прісноводних водойм менше вміст білка і жиру, в ній відсутня йод і бром, які завжди є в складі морської й океанічної риби.

Користь риби, добутої з морських глибин, безсумнівно, більше, ніж користь риби виловленої з найближчої річки. Морська риба, крім того, що вона багата йодом і бромом, насичує наш організм фосфором, калієм, магнієм, натрієм, сіркою, фтором, міддю, залізом, цинком, марганцем, кобальтом, молібденом. Вітамінний ряд, що міститься в філе морської риби значний, це вітаміни групи В (В1, В2, В6, В12), вітамін РР, Н, в незначних кількостях вітамін С, а також жиророзчинні вітаміни А і D.

Чому корисно їсти рибу?

Риба (не тільки філе, а й печінку) насичує організм цінними жирними кислотами лінолевої і архідоновой (знамениті омега 3 і омега 6), вони входять до складу клітин головного мозку і є будівельним матеріалом для клітинних мембран. Також омега 6 знижує рівень шкідливого холестерину в крові, мінімізує ризик розвитку атеросклерозу, що благотворно позначається на роботі кровоносної і серцево-судинної системи.

Великий вміст фосфору в рибі найсприятливішим чином позначається на роботі нервової системи, підвищує працездатність, усуває млявість. Фосфор іноді називають елементом бадьорості, при його нестачі клітини нервової системи перестають нормально функціонувати і проводити нервові імпульси з потрібною швидкістю.

Для ендокринної системи, зокрема для успішної роботи щитовидної залози, вкрай корисний йод, яким багата морська риба. До відома в 200 г скумбрії міститься добова норма йоду, в тій формі, яка повністю засвоюється організмом.

Володіючи таким «букетом» корисних властивостей, риба залишається низькокалорійним продуктом і входить до складу основної маси дієтичних меню. Якщо ви хочете скинути вагу і при цьому отримати масу корисних речовин, вибирайте нежирні сорти риби, до яких відноситься тріска, минтай, сайда, путасу, щука, макрурус, хек.

Якщо зайві кілограми вас не лякають, і ви любите рибу більш жирних сортів, ваше меню приємно урізноманітнюють страви з скумбрії, вугра, палтуса, осетрових. У цих видах риби міститься до 8% жиру. Існує і третя категорія — із середнім змістів жиру, до неї відносяться судак, ставрида, горбуша, тунець, короп, зубатка, форель,

Користь і шкода риби

Мало хто знає, але риба здатна приносити не тільки користь людині, іноді її вживання може принести шкоду. Так, наприклад, річкова риба часто стає джерелом зараження різними паразитами, особливо якщо вона неправильно приготовлена, погано зварена або прожарена. У морських видів риб завжди видаляють голову і не вживають її в їжу. Саме в голові відкладаються шкідливі речовини, які присутні у воді.

Існують види риб, які і зовсім є отруйними, наприклад популярна в Японії риба фугу, щоб навчиться обробляти її за всіма правилами, кухарі походять спеціальне навчання. У разі неправильної обробки риби, отрута фугу потрапляючи в організм людини, призводить до смерті протягом декількох хвилин.

Також варто пам’ятати, що риба відноситься до розряду швидкопсувних продуктів, купувати потрібно лише свіжу рибу (її тушка пружна, щільна, після натискання відразу відновлюється) або свіжоморожену, заготовлену в промислових умовах.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: