Чайний гриб — користь, протипоказання і лікувальні властивості

Чайний гриб - користь, протипоказання і лікувальні властивості

Чайний гриб — це біосоедіненіе дріжджових грибів і оцтовокислих бактерій. Він поглинає чай з цукром і виділяє продукти бродіння двох видів: дріжджового і оцтового, перетворюючи рідина в корисний напій. В якості поживного середовища для чайного гриба можна використовувати чорний і зелений чай, додавати цукор і мед.

Користь чайного гриба відома на Сході — звідти він був привезений. Вивчивши склад і властивості чаю, який виробляє чайний гриб, його користь оцінили в Росії.

Корисні властивості чайного гриба укладені в речовинах, якими він збагачує чай. Настій медузоміцета містить органічні кислоти — молочна, оцтова, яблучна і глюконова, моносахариди, ліпіди, ферменти, етиловий спирт, хлорофіл, ксантофилл, вітаміни групи В, С, D, РР.

Вживання напою благотворно впливає на імунітет і сприяє оздоровленню організму. Органічні кислоти відновлюють мікрофлору кишечника, знищують шкідливі бактерії і запобігають появі дисбактеріозу. Оскільки основна маса — до 70% лімфоїдної тканини знаходиться в кишечнику і є основою здоров’я, чайний гриб вважається незамінним профілактичним і іммуноповишающім засобом. Медузоміцет є щадним антибіотиком, який звільняє організм людини від патогенних мікроорганізмів і виводить шкідливі речовини хімічного походження.Лікування за допомогою чайного гриба

Цінними є корисні властивості чайного гриба для шлунково-кишкового тракту. У східних країнах його використовують при хворобах шлунка, печінки, нирок і кишечника. Настій здатний прискорити одужання при колітах і ентеритах, а також при бактеріальної дизентерії. Очевидним є його ефект і при боротьбі з запорами.

Користь чайного гриба полягає і в впливі ферментів, які покращують обмін речовин і сприятливо впливають на біохімічні процеси в організмі. Так, до складу настою медузоміцета входить ліпаза, що є каталізатором в реакціях розпаду жирів і грає активну роль в засвоєнні білків тваринного походження. Розщепленню крохмалю сприяє амілаза — вона регулює рівень цукру в крові, запобігаючи підвищення.

Чай від чайного гриба регулює рівень холестерину в крові і перешкоджає відкладенню бляшок на стінках судин, тобто є профілактичним засобом проти атеросклерозу.

Корисні властивості чайного гриба використовуються в косметології: з настою роблять маски для обличчя, компреси і лосьйони. Цінний склад чайного гриба сприяє омолодженню шкіри, покращує тургор тканини, очищає і звужує пори.

Помітний оздоровчий і відновлювальний ефект при термічних ураженнях шкіри. Опіки лікують грибний масою, яку тонким шаром кладуть на уражену ділянку і тримають до повного висихання.

Шкода і протипоказання чайного гриба

Як будь-який продукт, чайний гриб може приносити не тільки користь, але і шкоду. Людям з виразковими хворобами і гастритів варто утриматися від вживання напою. Не варто пити настій медузоміцета людям з цукровим діабетом, особливо якщо чай сильно солодкий.

Чайний гриб несе більше користі, ніж шкоди, тому його дозволяють використовувати навіть дітям.


Автор: Валентина Мальгіна.

Зараз ви знаходитесь тут:


Схожі записи:

Пальмова олія — ​​користь і шкода

Жири — обов’язковий харчової компонент, який повинен бути присутнім в щоденному раціоні кожної людини. Основним джерелом жиру є масла рослинного і тваринного походження. Поширення набуло пальмову олію. Користь і шкода…

Червоне вино — користь, шкода і склад

Зміст: Склад червоного вина Користь червоного вина Шкода червоного вина Протипоказання Корисні властивості червоного вина виділяв Гіппократ. Не менш позитивно про дію вина відгукувався Луї Пастер. У багатьох країнах, наприклад,…

Сало — користь, шкода, правила вибору і вживання

Зміст: Користь сала Шкода сала Денна норма Кращий час для вживання Як вибрати і зберігати сало Жири — один з необхідних харчових компонентів для організму і одночасно один з тих…