Пальмова олія — ​​користь і шкода

Пальмова олія - ​​користь і шкода

Жири — обов’язковий харчової компонент, який повинен бути присутнім в щоденному раціоні кожної людини. Основним джерелом жиру є масла рослинного і тваринного походження. Поширення набуло пальмову олію. Користь і шкода цього продукту до сих пір вивчається, навколо нього ведуться суперечки, проводяться експерименти і досліди. Ставлення до рослинного жиру неоднозначне, вченим відомі корисні властивості пальмової олії та її шкода. Ми постараємося максимально індиферентно викласти всі факти про пальмову олію, описати і користь і шкоду цього продукту, щоб кожен зміг вирішити, вживати цей жир чи ні.

Пальмова олія — ​​продукт, одержуваний з плодів олійної пальми. Розрізняють два види жиру: харчової та технічний. Харчове пальмова олія є основою для багатьох продуктів харчування: згущеного молока, маргарину, майонезу, кондитерських виробів, дитячих молочних сумішей, а також використовується для смаження у фритюрі. Технічне масло виступає в якості основи для виробництва мила, кремів і іншої косметики. Висока тугоплавкость жиру дозволяє використовувати його в якості мастильного матеріалу в багатьох агрегатах і технічному обладнанні.

Корисні властивості пальмового масла

Жир олійної пальми багатий вітаміном А і Е. Ці речовини володіють сильними антиоксидантними властивостями, борються з вільними радикалами і попереджають старіння. Вітамін А корисний для органів зору, а вітамін Е сприяє збільшенню м’язової маси і благотворно впливає на статеву функцію. У пальмовій олії міститься рослинні аналоги коензиму Q10 — убіхінон і пластохинон. Всі вищевказані інгредієнти містяться в нерафінованій пальмовій жирі, а рафінування позбавляє масло важливих біологічних речовин.

Шкода пальмового масла

Жирні кислоти, які містить пальмову олію — головний об’єкт суперечок. Користь і шкода цих компонентів взаємовиключають одне одного, що і робить пальмову олію неоднозначним і «спірним» продуктом. Пальмова олія містить поліненасичені жирні кислоти і мононасичених жирні кислоти. До перших належить пальмітинова кислота. У великій кількості вона здатна викликати скупчення холестеринових бляшок в судинах, що веде до розвитку атеросклерозу, тромбозу та інших серйозних захворювань.

Дослідження, проведені за участю дітей — перевірялися молочні суміші, що містять пальмову олію, як основне джерело пальмітинової кислоти, показали, що корисні властивості пальмової олії для дітей мінімальні. Пальмітинова кислота, змішуючись в кишечнику з кальцієм, утворює нерозчинні сполуки, які виводяться з організму малюка, і дитина починає відчувати не тільки дефіцит жирів, але і дефіцит кальцію, необхідного для росту і розвитку. Вчені довели, що суміші з пальмовою олією погіршують мінералізацію кісток, викликають здуття живота, поява відрижки і кольок.

Що стосується корисної ненасиченої жирної кислоти, до якої відноситься олеїнова і лінолева кислоти, то пальмова олія містить всього 5% компонента.

Розглядаючи пальмова олія, його користь і шкоду, мушу сказати, що в розвинених країнах відмовилися від застосування його в харчовій галузі, а на упаковках з готовою продукцією повинна бути інформація про зміст пальмового масла.

Існує також міф про те, що пальмова олія дешеве, тому його активно використовують у виробництві продуктів. Насправді це не так, його ціна порівнянна з вартістю звичайного соняшникової олії.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: