Вітаміни для зору

Вітаміни для зору

Зміст:

Такі блага цивілізації як комп’ютер, книги, телевізор, яскраве світло ламп і т. п. призвели до того, що більшість людей протягом дня піддають свої очі величезним навантаженням, а відпочинок дають їм тільки під час сну, але, на жаль, цього зовсім недостатньо. Саме тому очам необхідна додаткова підтримка, з цим добре справляються вітаміни і деякі інші поживні речовини.

Звичайно, сьогодні забезпечити організм всіма необхідними речовинами можна просто приймаючи відповідний вітамінний комплекс, проте краще їх, все ж, отримувати з продуктів харчування. Це дозволить не тільки підтримати або поліпшити зір, а також нормалізує загальний стан і здоров’я. Далі ми розглянемо кращі вітаміни для очей, їх дія на організм і з яких продуктів ці речовини можна отримати.

Вітамін А

Одним з найбільш важливих вітамінів для зору є ретинол. Недолік даної речовини стає головною причиною ослаблення сутінкового зору (куряча сліпота). Крім того при його дефіциті може відбуватися порушення колірного сприйняття, виникати раптова сльозоточивість, непереносимість яскравого світла і спостерігатися зниження імунітету очей, що здатне спровокувати виникнення ячменів і коньюктивитов. Особливо важливий цей вітамін для людей, які проводять багато часу за комп’ютерами. Так як ретинол, в процесі біосинтезу з білком, створює нові молекули родопсину, які розпадаються під впливом випромінювання моніторів і екранів.

Надходження вітаміну А в достатніх кількостях знижує ризик виникнення катаракти, вікової дегенерації макули і відшарування сітківки. Він присутній у фруктах і овочах, що мають помаранчевий колір. Особливо багато його в абрикосах, помаранчевому болгарському перці і авокадо. Також він присутній в помідорах, листовому салаті, батат, зелені, пивних дріжджах і морепродуктах. Однак найкориснішими продуктами для зору, що містять вітамін А, все ж визнані морква і чорниця.

Вітамін Е

Вважається, що нестача токоферолу здатний викликати відшарування клітковини. Дана речовина покращує метаболізм, відновлює тканини ока і бере участь в передачі імпульсів зображення. Крім того воно сприяє виробництву з бета-каротину вітаміну А і допомагає захищати мембрани. Токоферолом багата пророщена пшениця, все злаки, рослинна олія, насіння і горіхи.

Вітамін С

При дефіциті аскорбінової кислоти спостерігається швидка стомлюваність очей, знижується тонус очних м’язів, зменшується зорова активність, а тривалий її недолік здатний привести до дегенерації сітківки. Поступаючи в організм в достатній кількості, вона підтримує в кришталику нормальний рівень колагену, покращує передачу зорового сигналу і сприйняття, зміцнює капіляри і запобігає розвитку захворювань сітківки, викликаних дією вільних радикалів і світла. Крім того вітамін С відповідає за збереження зорового нерва та рухливість очних м’язів, перешкоджає втраті і допомагає у відновленні зорових пігментів. Він в достатку міститься в багатьох фруктах, травах і овочах. Продукти, корисні для зору: шипшина, квашена капуста, яблука, щавель, петрушка, шпинат, цитрусові, солодкий перець, чорна смородина і обліпиха.

Вітамін В

Вітаміни, що поліпшують зір — це В12, В6, В2, до них також відносяться і всі інші вітаміни, що входять до групи В. Вони підтримують зв’язок між корою головного мозку і органами зору. Вітамін В2 знижує втому очей, покращує цветововспріятіе і гостроту зору, підтримує метаболізм в тканинах ока. Коли рибофлавіну і вітаміну В6 може порушитися сутінковий зір, виникнути різь в очах, світлобоязнь, свербіж і сльозоточивість. В особливо запущених випадках можливе відшарування сітківки і розвиток катаракти. Вітамін В12 допомагає в зміцненні зорового нерва. При його недоліку відбувається погіршення зору. Дані речовини містяться в рибі, печінці, м’ясі, нирках, кисломолочних продуктах, мигдалі, сирі і хлібі з висівками.

Інші речовини, необхідні для очей

Крім того сприятливий вплив на стан очей і зір, надають і багато інших речовин, що надходять в організм з продуктами харчування. До найбільш важливим відносяться:

З усього вищевикладеного, можна зробити висновок, що найкращі продукти, які покращують зір — це буряковий і морквяний сік, сік петрушки, каші, часник, горіхи, глід, шипшина, шпинат, чорниця, морепродукти, абрикоси, гарбуз, листові овочі, печінка, жовток, м’ясо і рослинні масла.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: