Вироби з мельхіору: чистимо ложки і виделки

Вироби з мельхіору: чистимо ложки і виделки

Кухонні вироби з мельхіору так само красиві, як і посуд зі срібла, але коштують вони на порядок дешевше. Такі ложки і виделки прослужать довго, правда, з часом вони можуть тьмяніти і покриватися чорним нальотом. Уникнути цього можна, треба тільки знати, як можна почистити столовий мельхіор. Пропонуємо ознайомитися з простими, але ефективними рецептами.

Зміст:

 • Посуд з мельхіору: як почистити, використовуючи народні рецепти?
 • Вилки з мельхіору: як почистити, використовуючи магазинні засоби?
 • Як зберігати вироби з мельхіору?
 • Посуд з мельхіору: як почистити, використовуючи народні рецепти?

  Мельхіор — це сплав міді з нікелем. За своїми характеристиками він близький до сріблу, але має більш високу механічну міцність. З нього часто роблять посуд, художні та ювелірні вироби.

  Цей сплав тьмяніє повільніше срібла, наліт на ньому з’являється пізніше. І все ж, з часом він темніє. Як же почистити мельхіорові вироби?

  Пропонуємо кілька варіантів. Найпростіше — це скористатися содою. Ложки і виделки ніколи не потемніють, якщо після використання їх мити не водою, а розчином бікарбонату натрію. На літр рідини необхідно всипати 50 г порошку, розміщувати і в отриманому розчині мити вироби.

  Якщо наліт «свіжий», то можна обійтися спиртовими протирання. М’яку тканину змочують в горілці або спиртової настоянки, потім протирають посуд. Також ложки та іншу начиння з мельхіору можна замочити на 2-3 хвилини в аміаку, потім витягнути, сполоснути і витерти насухо.

  У домашніх умовах почистити мельхіор правильно допоможе звичайний крейда. Крім нього для цієї процедури знадобиться:

  Мило і крейда в рівних пропорціях змішують і додають рідину до отримання пастоподібної суміші. Розчин акуратно наносять на посуд за допомогою тканини. Після цього вироби полірують сухою матерією до блиску.

  Вилки і ложки можна на кілька хвилин опустити у відвар з яєчної шкаралупи. На літр окропу буде достатньо очисток з двох яєць. Очистилися вироби попестити в чистій воді і, витерши насухо, прибирають на зберігання.

  Як почистити мельхіор від слідів вогкості в домашніх умовах? В цьому випадку допоможе оцтовий розчин. У теплу воду треба додати столову ложку 9% оцту.

  В отриманому складі змочують м’яку тканину і її протирають прилади. Після цього ложки і виделки споліскують теплою водою без миючих засобів.

  Як почистити підручними засобами ложки з мельхіору,? Можна скористатися ще одним народним засобом — відваром картоплі. Після приготування бульб, воду зливають в окрему ємність, і поки вона гаряча, опускають в неї ложки або інше кухонне начиння з мельхіору. Цей рецепт підійде для очищення посуду прикрашеної позолотою і з чорнінням.

  Вилки з мельхіору: як почистити, використовуючи магазинні засоби?

  Для чищення мельхіору можна придбати і спеціальні засоби. Купити їх можна в будь-якому господарському магазині. Щоб все пройшло добре, треба точно дотримуватися інструкції. Зазвичай, її кладуть всередину упаковки або порядок дій вказують на етикетці.

  У домашніх умовах освіжити прилади з мельхіору допоможуть:

  Можна скористатися і звичайними засобами для чищення посуду. Головне, щоб вони не містили хлору і абразивних частинок.

  Прикраси легко очистяться за допомогою спеціальної ювелірної пасти. Придбати її можна в салонах з продажу і виготовленню прикрас з дорогоцінних металів.

  Як зберігати вироби з мельхіору?

  Як почистити мельхіор ми з’ясували, але простіше і зовсім не допустити появи чорних плям. Слід пам’ятати, що окислюється цей сплав при контакті з деякими речовинами. Його не можна зберігати поруч з хлором, мельхіор вступає в реакцію з киснем і чорніє від гарячого.

  Тому після використання прилади ретельно вимиваються не гарячою водою і витираються насухо м’якою тканиною. Після цього їх бажано щільно загорнути у фольгу, паперову або тканинну серветку або поліетилен і прибрати в місце зберігання. При правильному догляді всі предмети прослужать довго і будуть завжди блищати.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: