Вечірні православні молитви українською мовою
Автор: Валентина Мальгіна
Коли ми стикаємося з будь-якої проблемою, то шукаємо допомоги. Найперше, що нам приходить в голову, це звернення до вищих сил. Є велика кількість різних молитов, які спрямовані на допомогу в різних ситуаціях. Вони спрямовані до різних святих. Звертатися за допомогою до Господа можна завжди, в будь-якому місці і в будь-який час. Є ранкові, короткі вечірні молитви та інші. Такі звернення направлені на обдарування благодаті божої і допомогу у кримінальних справах.
Суть вечірньої молитви
Серед великої кількості молитов є такі, які називаються вечірніми. Якщо ранкову варто читати як тільки прокинулися, то вечірню, безпосередньо перед сном. Це пов’язано з тим, що читання вечірніх молитов направлено на те, щоб позбутися від усього негативу, втоми, мислимих і немислимих гріхів. Саме вони дозволять зробити Ваш сон спокійним. Можна використовувати спеціальні короткі вечірні молитви на сон або звертатися своїми словами. Можна прочитати одну, а якщо Ви пережили якийсь стрес і схильні до переживань, то варто прочитати кілька.
Рекомендують читати їх щовечора. Бажано, щоб ніхто і ніщо Вас не відволікало. Звертатися з такими проханнями можна до:
- Богородице,
- Царям Небесним,
- Пресвятому Духу,
- Ангелів-охоронців,
- Ісусу Христу і іншим святим.
Про що найчастіше просять
В основному дана молитва спрямована на прохання допомоги в наступних справах:
- Про дарування спокійного сну,
- Про прощення гріхів,
- Про захист,
- Про спасіння душі і тіла,
- Про обереге від сатани,
- Про позбавлення від ворогів і їх поганого впливу,
- Про оберіганні від малодушності і спокуси,
- Для позбавлення від вічних мук,
- Для обдарування покаяння і терпіння та інше.
Пам’ятайте про те, що читати молитви стоїть не тільки тоді, коли виникне проблема, але і тоді, коли все добре. У таких молитвах можна дякувати про прожитий день. Також можна попросити заступництва у Господа і лягати спати зі спокійною душею.
Читання молитви на сон грядущий
Є такі православні вечірні молитви українською, які варто читати безпосередньо перед тим, як лягти спати. Рекомендовано читати молитви щодня. Проявіть всю серйозність і відповідальність. Якщо раніше Ви ніколи не молилися, то почніть з невеликої кількості і кожні 10 днів додавайте нову. Намагайтеся читати не поспішаючи, не відволікаючись ні на що і вдумуйтеся в кожне слово.
Слова молитви повинні йти від чистого серця і бути щирими. Буває таке, що немає достатньої кількості часу для того щоб помолиться повністю. Тоді пам’ятайте, що буде краще прочитати одну молитву, але вдумливо, ніж кілька, але «для галочки».
Молитва — це ті слова, то прохання, яке ми вимовляємо в важкі для нас моменти. Незалежно від того, знаходимося ми в горі або щасливі. Буває таке, що наш поганий сон пов’язаний з передчуттям лиха чи іншого поганого події. Тоді можна читати молитву і уві сні. Така дія допоможе запобігти негативному подія.
Особливо часто маленькі діти сплять неспокійно. Ранок починається з істерики, а батьки більше нагадують зомбі. Але є вихід і з такої ситуації. Можна також читати молитву на сон грядущий і для немовляти. Звернена вона Богородиці. Читати її варто після того, як мати укладе дитини спати в головах його ліжечка.
«О, Пречиста Владичице Богородице, Царице небес і землі, вища ангел і архангел і всього творіння чесна, чиста Діво Маріє, світу Блага помічниці, і всім людем твердження, і у всяких потребах позбавлення! Ти єси заступниця і предстательніца наша, ти єси ображеним перед тими, скорботним радість, сірим притулок, вдовам охоронниці, дів слава, сумували радість, хворим відвідування, немічним зцілення, грішних спасіння. Помилуй нас, Мати Божа, і наше благання виконай, вся бо суть можлива клопотанням Твоєму: яко Тобі слава личить нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь».
Пам’ятайте завжди про те, що молитви наші, які ми направляємо до Господа або іншим святим чутні тільки в тих випадках, коли у нас добрі наміри і чисте серце. Не потрібно просити чогось і підсвідомо бажати комусь погане. Не забувайте також про те, що буде не зайвим звернутися до Господа з молитвою подяки, в якій Ви подякуйте за те, що маєте.
Ось приклад вечірньої молитви українською мовою:
«Боже вічний і Царю всякого створіння, сподобився ма навіть в годину цю доспеті, прости мені гріхи, яже вчинив у цей день ділом, словом і думкою, і очисти, Господи, смиренну мою душу від усякої скверни плоті і духу. І дай мені, Господи, в нощи цей сон перейти в світі, так вставши від смиренного ми ложа, догоджаючи пресвятому імені Твоєму, в усі дні життя мого, і поперся борються мя вороги тілесні і безплотния. І спаси мене, Господи, від помислів суєтних, оскверняють мене, і похотей лукавих. Бо твоє є царство, і сила і слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.»