Устриці — корисні властивості і користь устриць для здоров’я

Устриці - корисні властивості і користь устриць для здоров'я

Устриці — витончений, вишуканий і вельми дорогий делікатес, який цінується не тільки за свій смак, але і за свої небувалі корисні властивості. Що примітно, устриць їдять свіжими, прямо з раковин, злегка збризкуючи лимонним соком. Також неординарно і те, що це продукт не жують, а як би випивають з стулки раковини, а потім запивають світлим пивом або білим сухим вином. Як і у багатьох інших морепродуктів, у устриць чимало шанувальників, які стверджують, що устриці не просто смачні, а ще й надзвичайно корисні.

У чому користь устриць?

М’якоть устриці — унікальне біологічне з’єднання корисних речовин, що містить білки, потрібні жири і вуглеводи. Ліпідна складова представлена ​​ненасиченими жирними кислотами — омега-3 і омега-6, які незамінні для бездоганної роботи мозку і функціонування клітин, адже вони є найважливішими компонентами клітинних мембран. Також омега-3 є найважливішим речовиною для нервової системи, для шкіри і волосся. Варто врахувати і те, що ненасичені жирні кислоти — найкраща профілактика атеросклерозу судин, адже вони виводять шкідливий холестерин низької щільності.

До складу м’якоті устриць також входять вітаміни: А, В, С, D, великої кількості мінеральних солей: магнію, кальцію, фосфору, цинку, заліза, йоду, міді, натрію, калію, хлору, хрому, фтору, молібдену і нікелю. Саме через високого рівня цинку, який стимулює вироблення тестостерону, устриці і стали вважати афродизіаком.

Зміст в устрицях антиоксидантних речовин (вітамінів А і Е) сприяє омолодженню організму і профілактики ракових захворювань, вільні радикали, які згубно впливають на клітини знешкоджуються вітамінними сполуками, завдяки чому здоров’я поліпшується. Вміст заліза та інших мінеральних солей, в сукупності з вітамінами дозволяє значно поліпшити процеси кровотворення, тому багато людей, які страждають на анемію, вживають устриць.

Білкова складова м’якоті устриць складається з найважливіших амінокислот, багато з яких незамінні, тому устриці вважаються дуже корисною їжею. Що стосується калорійності, молюск містить всього 72 калорії на 100 г, тому їх часто вживають під час дієт.

Варто зазначити, що особлива цінність устриць в їх свіжості, молюсків їдять практично живцем, якщо устриця не реагує на відкриття раковини вздрагиванием, значить, вона вже мертва, а вживати труп, навіть добре присмачений лимонний соком — не корисно. Деякі гурмани вживають устриць не цілком, а видаляють бахромістую частина, яка містить зябра і м’яз, яка утримує стулки раковини закритими. Частина, що залишилася молюска складається в основному з печінки, яка багата глікогеном і ферментом діастазою, який допомагає переварити глікоген.

Сьогодні устриці вживають і після теплової обробки (варені, печених, смажених), однак під дією високих температур діастаза розпадається, і користь устриць зменшується.

Обережно, устриці!

Незважаючи на велику кількість корисних властивостей, устриці є досить небезпечною їжею. Не секрет, що їдять цей делікатес тільки в свіжому вигляді, інакше ризик отримати харчове отруєння дуже великий.

Люди, які страждають від захворювань травного тракту і селезінки, а також вагітні та жінки повинні відмовитися від вживання цього продукту, оскільки можливі ускладнення.

Якщо ви вживаєте устриць, уважно огляньте молюска, на предмет наявності осколків від раковин, інакше можна пошкодити слизову травного тракту.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: