Яловичий бульйон — корисні властивості і користь бульйону з яловичини

Яловичий бульйон - корисні властивості і користь бульйону з яловичини

Зміст:

Світ пережив різні періоди: від роздільного харчування Герберта Шелтона до білкового меню Роберта Аткінса. Тому думки прихильників різних теорій харчування про одне й те ж продукті можуть розходитися. Так, одним зі спірних продуктів є яловичий бульйон.

Об’єктивно оцінити цінність продукту допоможе вивчення яловичого бульйону. Знання складу і правил приготування допоможуть зробити блюдо корисним.

Склад і калорійність яловичого бульйону

Яловичий бульйон — це рідкий навар з м’яса, кісток або субпродуктів туші великої рогатої худоби. Всі види яловичого бульйону містять стандартний набір речовин, але їх кількість варіюється від того, що береться за основу: м’ясо, кісточки або внутрішні органи.

Вміст заліза:

При варінні яловиче м’ясо і субпродукти віддають близько 2 мг заліза в бульйон.

Бульйон містить (на 500 гр):

Унікальність яловичого бульйону в тому, що при невисокій енергетичній цінності він багатий білками. У 100 гр. продукту:

За кількістю жиру він поступається курячому, тому для бажаючих схуднути переважно вживати яловичий бульйон. Калорійність на 100 грамів бульйону становить 4 ккал.

Користь яловичого бульйону

Ознайомившись зі складом яловичого бульйону, назвати його марним продуктом буде несправедливо. Користь яловичого бульйону для організму зобов’язана елементів, вітамінів і з’єднанням, які містяться в м’ясі, кістках і внутрішніх органах тушки тварини.

Відновлює після навантажень

З яловичого бульйону організм отримує залізо, без якого не можуть функціонувати всі органи і системи організму. Залізо входить до складу ферментних комплексів, які називаються геммами. Геми — це складові частини білка гемоглобіну, який транспортує кисень до всіх клітин в організмі. Дефіцит заліза призводить до дефіциту гемоглобіну і це проявляється в слабкості, зниженні апетиту, блідості, швидкої стомлюваності.

Вживання яловичого бульйону поповнить запаси заліза і відновить сили в період вагітності, після операції і важких фізичних навантаженнях. Користь бульйону з яловичого мови буде більшою, так як в мові міститься рекордна кількість заліза.

Прискорює схуднення

Яловичий бульйон малокалорійний і в той же час насичує, тому його включають в раціон тих, що худнуть і тих, хто стежить за фігурою. Яловичий бульйон містить вдвічі більше білків, ніж жирів, не включає вуглеводи, і при цьому багатий корисними речовинами.

Допомагає травленню

Макроелементи, мікроелементи, вітаміни і мінерали в складі бульйону швидко всмоктуються в шлунку і не перевантажують травну систему. Бульйон на основі яловичого м’яса добре засвоюється навіть дитячим організмом, тому на його основі можна готувати супи і борщі для перших годувань малюка.

Доведено користь бульйону на яловичих кістках для травної системи. Під час варіння з кісткових тканин виділяється желатин, який сприяє інтенсивному виділенню травних соків. Травні соки допомагають кращому засвоєнню білка, що входить до складу бульйону.

Справляється з отруєнням

Легкий бульйон з яловичого м’яса або серця стане кращим помічником шлунку при переїданні і харчових отруєннях. Амінокислота метіонін, що входить до складу бульйону, допоможе нейтралізувати шкідливі продукти розпаду і вивести їх з організму.

Дозволяє переварити великий обсяг їжі

Бульйон допоможе переробити важку їжу у великих обсягах, оскільки стимулює вироблення травних соків, а сам не вимагає великих витрат організму на засвоєння.

Чистий бульйон з яловичини засвоюється за 20-40 хвилин. Для порівняння: стакан фруктового соку засвоюється за 30 хвилин, яблуко — за 40 хвилин.

Зміцнює суглоби

Яловичий бульйон на кісточці відноситься до народних засобів для зміцнення зв’язок суглобів, і додання еластичності.

Зверніть увагу на користь бульйону з яловичого серця. Серце за цінністю стоїть на одному щаблі з яловичим м’ясом, а тому бульйон не поступається по користі бульйону на основі м’яса. У субпродукти містяться незамінні амінокислоти: триптофан і метіонін. Триптофан — джерело серотоніну — гормону, який відповідає за спокій і ясність розуму. Метіонін — ворог поганого холестерину, зайвого жиру, захисник клітин від вільних радикалів і солей важких металів.

Шкода і протипоказання яловичого бульйону

Оцінюючи яловичий бульйон, його користь і шкоду для людини, справедливо буде говорити про бульйоні, звареному на якісному м’ясі. З тваринного, вирощеного в умовах поганої екології, на синтетичних кормах і добавках, не може бути отримано хороше м’ясо.

Якісне м’ясо може бути зіпсовано в гонитві за прибутком: щоб довше зберегти продукт, його «насичують» гормонами, антибіотиками і консервантами.

Шкода бульйону на яловичих кістках проявиться в тому випадку, якщо корова чи бик паслися на пасовищах поблизу промислових заводів, в місцях з поганою екологією. В таких умовах кістки тварин насичуються солями важких металів, шкідливих для людини.

Але і бульйон на якісному м’ясі може завдати шкоди організму. Шкода яловичого бульйону буде в разі надмірного вживання, так як м’ясо — лідер за вмістом пуринів. В організмі людини пурини потрібні для нормального функціонування нирок. В результаті розпаду пуринів утворюється сечова кислота. В цьому і криється небезпека надлишку речовин. Велика кількість сечової кислоти викликає проблеми з нирками, сприяє утворенню каменів у жовчному міхурі і може викликати захворювання обміну речовин.

Яловичий бульйон має протипоказання:

Секрети приготування

Існує думка, що немає нічого простішого приготування бульйону: потрібно зварити шматок м’яса і все. Це помилкове оману: яловичий бульйон вийде смачний, якщо знати кілька секретів. Так як знайти якісне м’ясо непросто, то доводиться задовольнятися тим, що є і вміти готувати бульйон з магазинного сировини. Щоб отримати «правильний» яловичий бульйон з покупного м’яса, потрібно варити його «в двох водах»:

 • Свіже м’ясо очистіть від пліви, жиру, промийте, залийте холодною водою і поставте на вогонь. Якщо за основу беруться кістки, то вони повинні бути порожніми всередині або «цукровими». Кістки розрубати на частини, так як внутрішній вміст насичує бульйон колагеном.
 • Доведіть до кипіння і варіть 5 хвилин, знімаючи спливаючу піну.
 • Каструлю з м’ясом зніміть з плити і злийте воду. Промийте м’ясо ще раз, залийте чистою водою і поставте на вогонь. У першій воді залишаться шкідливі речовини і бруд. Але в той же час в перші 20 хвилин м’ясо віддає воді корисні мікро — і макроелементи, вітаміни і амінокислоти, тому в перший раз не варіть м’ясо більше 5 хвилин.
 • Доведіть до кипіння воду, зніміть знову піну. Зменшіть вогонь до мінімуму. Найсмачніший бульйон виходить в процесі довгого варіння на повільному вогні.
 • Варіть, поки м’ясо не стане м’яким. В середньому процедура займе від 1-1,5 години.
 • Солити бульйон потрібно за 10 хвилин до закінчення приготування.
 • Якщо потрібно освітлити яловичий бульйон, то при варінні додайте яєчний білок, а після процідіть бульйон через марлю. Білки вберуть бруд, суспензії і бульйон стане прозорим. Використовувати яловичий бульйон можна як основу для супів, борщів, щей, соусів і підлив. Страви на його основі будуть поживними, ароматними і ситними.

  Яловичий бульйон на кістки корисний при вивихах, розтягненнях і суглобової нестабільності. Яловичина і вода беруться в співвідношенні 1:3 і варяться на повільному вогні 12 годин. У процесі варіння доливайте воду до початкового рівня.

  Отриманий бульйон в лікувальних цілях потрібно пити тиждень по 200 мл. в день. Нежирний яловичий бульйон корисний в післяопераційний період, для тих, що худнуть і при отруєннях.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: