Курячий бульйон — користь, шкода і правила приготування

Курячий бульйон - користь, шкода і правила приготування

Курячий бульйон вважають дієтичним блюдом, яке рекомендовано хворим в процесі реабілітації від важких хвороб і дітям в процесі росту і розвитку. Для деяких людей курячий бульйон — улюблений кулінарний продукт, а для кого-то — єдиний засіб від похмілля.

Останнім часом звучать репліки про шкоду курячого бульйону. Багато дієтологів і фахівці з правильного харчування стверджують, що відвар курячого м’яса і кісток шкідливий, оскільки всі шкідливі речовини, а також надлишки жиру і холестерин переходять при варінні у воду.

У чому користь курячого бульйону

Курячий бульйон — продукт, насичений корисними речовинами: амінокислотами, ненасиченими жирними кислотами і пептидами. Якщо в бульйон при варінні додають овочі і спеції, це підсилює користь бульйону. Корисні властивості часнику і цибулі роблять бульйон з курки профілактичним засобом від застуди і вірусів. У бульйон додають коренеплоди: моркву, корінь пастернаку і селери.

Вживаючи курячий бульйон в гарячому вигляді, можна налагодити роботу травного тракту, стимулювати роботу шлунка і дванадцятипалої кишки.

Показаний курячий бульйон хворим на гастрит. Витягаючи зайву «кислоту» зі шлунка, продукт полегшує стан. Зміст цистеїну — амінокислоти, дозволяє розріджувати мокроту і полегшувати стан при захворюваннях дихальної системи — бронхітах і трахеїтах.

Курячий бульйон корисний тим, у кого проблеми зі зрощенням переломів. Багато речовин виварюються з кісток і хрящів, і при попаданні в організм, позитивно впливають на стан кісткової, хрящової і сполучної тканини.

Гарячий курячий бульйон — це концентрат корисних речовин і вітамінів, які благотворно впливають на нервову систему, регулюють серцеву діяльність і зміцнюють імунітет, тому це блюдо включають в раціон ослаблених, хворих на туберкульоз і пройшли операції людей.

На дієті курячий бульйон можна вживати тільки в невеликих кількостях. Це повинен бути відвар їх філе і кісточок з мінімальним вмістом жиру.

Чи є шкода

Курячий бульйон — результат варіння курячих кісток і м’яса. Дієтологи рекомендують зрізати з тушки птиці зайвий жир і викидати його разом зі шкірою, щоб в каструлю потрапляли тільки м’ясо і кістки. Оскільки птахівництво використовує хімічні і гормональні добавки, а також антибіотики та інші препарати, дієтологи не рекомендують готувати бульйони з курей, куплених в магазині.

Який бульйон корисніше

Корисним можна вважати тільки бульйон з домашньої курочки, яка виросла в селі на свіжому повітрі і годувалася натуральною травою та зерном.

Чи корисні бульйонні кубики

Бульйон з кубиків — це суміш ароматизаторів, підсилювача смаку, твердих жирів і м’ясо-кісткового порошку. Такий продукт протипоказаний людям, що страждають від захворювань травного тракту. Регулярно вживаючи бульйон «з кубика» підвищується ризик розвитку гастриту і виразки.

Як варити курячий бульйон

М’ясо та кістки заливають холодною водою, доводять до кипіння і зливають воду, потім заливають холодною водою, додають коренеплоди, спеції і варять 30-40 хвилин.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: