Термін відновлення організму після аборту

Термін відновлення організму після аборту

Відновлення організму після процедури аборту безпосередньо залежить від обраного лікарями методу. Крім того, важливим є досвід фахівця, який проводив захід. Наприклад, після медикаментозного переривання організм швидко повертається в звичний режим роботи. Але хірургічне втручання часто вимагає більш серйозних заходів реабілітації.

Зміст:

 • Відновлення після аборту: загальні рекомендації
 • Період реабілітації
 • Ускладнення
 • Відновлення регулярних місячних після аборту
 • Види медичних абортів
 • Коли після аборту відновлюється менструальний цикл?
 • Контрацепція після переривання вагітності
 • Відновлення після аборту: загальні рекомендації

  Процедура виключає статеве життя протягом 3 тижнів. Рекомендується відмовитися від сексу до закінчення перших менструацій.

  Особливу небезпеку статева близькість являє після хірургічного втручання, так як може викликати ускладнення, наприклад, кровотеча, відторгнення слизової матки. В такому випадку статевий акт посприяє проникненню інфекції в організм.

  Термін відновлення фізичного здоров’я після аборту триває мінімум 2 тижні. У цей час заборонені заняття спортом. Така міра необхідна для того, щоб м’язи в області живота перебували в спокої. Відповідно, не можна піднімати тяжкості. Успішне фізичне відновлення після такої процедури дозволяє знизити ризик ускладнень.

  Можна відкласти тренування на довший термін, якщо немає впевненості в своїх силах. Крім того, з цього приводу дасть рекомендації фахівець на плановому огляді.

  Щоб в організм не потрапили бактерії або інфекція, деякий час утримуються від прийняття ванн, купання в басейні і відкритих водоймах.

  Не менш важливим в період реабілітації є правильне харчування. Подібні процедури — це сильний стрес для організму, тому потрібно насичувати його вітамінами і мікроелементами, а також білками і клітковиною.

  Також регулярно перевіряють температуру тіла, тиск, пульс. Необхідно постійно стежити за загальним станом жінки. Будь-яке відхилення від норми може бути передвісником розвивається ускладнення. Тому при появі тривожних симптомів потрібно звертатися до лікаря.

  Суворе дотримання особистої гігієни дозволяє виключити розвиток бактерій в мікрофлорі статевих органів. Підмиватися рекомендується кілька разів в день. Завжди потрібно насухо витирати шкіру. Також можуть знадобитися щоденні прокладки, які повинні змінюватися кожні 3 години. Не можна вдаватися до використання тампонів.

  Нерідко відновлення після аборту супроводжується прийомом антибіотиків. В цей час утримуються від прийому алкоголю. Не варто його вживати і ще протягом тижня після закінчення медикаментозного курсу.

  Період реабілітації

  Після проведення процедури жінка повинна виконувати ряд обов’язкових приписів:

  Ускладнення

  Найбільш часто після процедури аборту зустрічається неповний вихід околоплодного яйця. Така ситуація вимагає втручання у вигляді «чистки», що, в свою чергу, збільшує ризик пошкодження слизової матки і її шийки.

  В результаті може початися кровотеча. При виникненні подібного ускладнення необхідно терміново звертатися в найближчу медустанову.

  Процес переривання вагітності, після якого в порожнині матки залишилися плодові частини, призводить до розмноження патогенних організмів. У подібній ситуації створюється найсприятливіше середовище для розвитку інфекції. Якщо присутній поранення слизової, то при відсутності необхідних заходів розвивається ендометрит, сальпінгіт або гнійні запалення.

  Подібні заходи підвищують ризик розвитку злоякісних утворень не тільки в шийці і порожнини матки, але і в яєчниках, а також молочних залозах.

  Симптоми, що вимагають якнайшвидшого звернення до лікаря і вжиття заходів реабілітації:

  Відновлення матки і організму в цілому після аборту має супроводжуватися адекватними заходами реабілітації. Жінка повинна більше часу приділяти собі і своєму здоров’ю. Через два тижні можна починати відновлювати сили за допомогою незначних фізичних тренувань.

  Відновлення регулярних місячних після аборту

  Дана процедура може виконуватися різними методами. Вибір одного з таких ґрунтується на наявності протипоказань і терміні вагітності. Наприклад, так званий міні-аборт (вакуумний) роблять на ранніх термінах.

  Повноцінне хірургічне втручання здійснюють на більш пізніх. Перервати вагітність можна і за допомогою спеціальних медикаментозних препаратів. Кожне з цих втручань передбачає свій термін відновлення менструацій і організму в цілому.

  У нормі цикл триває 21-35 днів. Він регулюється за допомогою гормонів, що виробляються яєчниками, наднирковими і гіпофізом. Повернення до звичного життя безпосередньо залежить від початку місячних. На відновлення циклу впливає тип абортивного втручання. Хірургічне та медикаментозне втручання істотно відрізняються терміном відновлення.

  Види медичних абортів

  Медикаментозний метод використовується тоді, коли термін становить не більше 7 тижнів. До хірургічного втручання вдаються між 7 і 13 тижнем вагітності. Останнє поділяють на два види: вакуумне й вишкрібання. Вакуумний спосіб є більш безпечним. Варто відзначити, що медикаментозний теж відноситься до щадним.

  Але відразу потрібно відзначити, що самостійний прийом подібних препаратів загрожує ускладненнями, після яких необхідно застосовувати вакуумну аспірацію. Вишкрібання застосовується до 5 місяці. Останній метод переривання вагітності відрізняється не тільки складністю проведення, а й кількістю можливих ускладнень.

  Коли після аборту відновлюється менструальний цикл?

  Переважно місячні починаються не пізніше ніж через 5 тижнів. Зазвичай аборт вважають першим днем ​​циклу. Якщо менструації відсутні, значить, має місце інфекція або вагітність. Причину затримки лікар-гінеколог з’ясовує за допомогою УЗД.

  Цикл після хірургічного втручання може стати коротше або довше, зрушити. Відновлення після медикаментозного аборту займає теж близько місяця. Зазвичай вже через два — три місяці цикл повністю відновлюється, так як фармакологічне втручання відноситься до щадним методам, проводиться на ранньому терміні.

  Після міні-аборту менструації починаються через місяць, але можуть бути болісними і більш рясними, ніж зазвичай. Про занесення інфекції свідчать виділення з неприємним запахом або незвичайного кольору.

  Контрацепція після переривання вагітності

  Як уже згадувалося, подібні процедури вимагають в період реабілітації утримання від статевих стосунків. Найкраще, якщо цей період складе місяць. В цей час статеві органи не тільки значною мірою схильні до інфекції, але і цілком можлива нова вагітність.

  Зачати дитину після будь-якого виду аборту, звичайно ж, можна, але небажано планувати його ще протягом 6 місяців, так як високий ризик патологій перебігу вагітності.

  В якості методу запобігання небажаній вагітності використовуються оральні контрацептиви. Не можна використовувати спіралі і подібні засоби. Установка спіралі може призвести до проникнення інфекції. У будь-якому випадку доктор порекомендує оптимальний метод.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: