Як прибрати судинну сітку на ногах?

Як прибрати судинну сітку на ногах?

Судинні зірочки, які знайомі майже кожному дорослому, в медицині називають телеангіектазії. Медична практика стверджує, що це явище спостерігається у чверті жінки віком 20-35 років, а також у 80% тих, хто виносив дитини. Судинна сітка на ногах розглядається як косметичний дефект, але вона також є своєрідним симптомом, що вказує, що організм піддається негативним впливам.

Жінки маскують капіляри на обличчі за допомогою тонального крему, а на тілі — одягом. Чоловіки і зовсім не думають про це явище. В результаті виникають ускладнення телеангіектазії. Якщо вчасно не почати лікування, то в майбутньому не уникнути варикозної хвороби.

Зміст:

 • Причини утворення судинної сітки на ногах
 • Клінічна картина
 • Методи діагностики
 • Видалення судинної сітки, образовавшейсяна ногах
 • Прибрати судинні сітки за допомогою микросклеротерапии на ногах
 • Лазерне видалення зірочок
 • Як прибрати зірочки за допомогою електрокоагуляції
 • Причини утворення судинної сітки на ногах

  Дефект є розширені ділянки капілярів. У нормі їх діаметр не перевищує 0,02 мм, а при патології він зростає до 1,5 мм.

  Зірочки виглядають як рожеві, червоні або сині плями, пронизані мережею більш дрібних судин. Зовнішній вигляд дефект залежить від причини його появи.

  Червоні тонкі зірочки утворюються з капілярів і артеріол, сині і більш широкі — з венул. Виникають вони в самих різних місцях. Тонкі червоні судини часто помітні на обличчі, носі, щоках (купероз).

  На ногах, як правило, виникає пляма з синіх і червоних деревовидних розгалужень. У тих, хто багато знаходиться на сонці уражається шия і зона декольте. Люди з тонкою і сухою шкірою схильні до утворення зірочок більшою мірою.

  Причини появи судинної сітки:

  Перераховані фактори призводять до патологічних змін в підшкірних венах, в результаті чого вони розширюються і їх стінки втрачають тонус. Підвищується кров’яний тиск, виникають набряки і застій крові. Збільшені вени стають більш помітними, а дрібні судини розширюються і лопають.

  Клінічна картина

  Судинні зірочки насправді виглядають як плями фіолетового або червоного кольору. Вони мають нерівну поверхню, можуть злегка підніматися над шкірою і мати різний розмір. Якщо натиснути на хворе місце, воно зблідне.

  Людина може скаржитися на біль, поколювання і локальне підвищення температури в області дефекту, а також на судоми. Судинні зірочки можуть рости і перетворитися в пухлину — гемангиому.

  Методи діагностики

  Лікування судинної сітки, що виникла на ногах і інших частинах тіла, повинен здійснювати лікар-флеболог.

  Оцінити кровотік і прохідність судин дозволяє ультразвукове дослідження. Спеціаліст обов’язково призначить загальний і аналіз крові на згортання. Необхідно перевірити функції печінки і серця.

  Видалення судинної сітки, образовавшейсяна ногах

  Прибрати судинні сітки за допомогою микросклеротерапии на ногах

  Метод передбачає введення в судину спеціального препарату. Речовина зруйнує стінку судини і в підсумку останній сліпнется. В період реабілітації (3-5 днів) носять компресійну білизну (панчохи) або використовують еластичні бинти. Кількість процедур визначається лікарем. Інтервал між сеансами становить 2 тижні.

  Метод микросклеротерапии відрізняється безболезненностью, добре переноситься пацієнтами. Захід виконують в амбулаторних умовах. Обробивши великі судини, можна братися за дрібні.

  Серед побічних ефектів варто виділити припухание, почервоніння і подразнення оброблюваної зони. Подібні явища проходять через 2-3 тижні. У деяких людей може виявитися підвищена чутливість до склерозанта, що проявиться в вияви і рубцювання шкіри. Не виключається утворення тромбів, що призводить до потемніння (гіперпігментації) шкіри.

  Лазерне видалення зірочок

  Подібні заходи проводять тільки в спеціалізованих центрах і медичних установах. Лазер діє подібно микросклеротерапии: стінки судин поглинають випромінювання, нагріваються і склеюються. Навколишні тканини охолоджуються кріогенератором. В основному потрібно пройти кілька процедур, між якими роблять 6-тижневі паузи.

  До переваг методу відноситься безболісність, можливість видалення великих судинних зірочок, естетичний результат. В період реабілітації не потрібно носити компресійну білизну. Також лазер можна застосовувати в місцях, недоступних для микросклеротерапии — обличчі, шиї, спині.

  Після видалення судин таким методом на шкірі можуть виникнути рубці і опіки. В період реабілітації необхідно захищатися від прямого сонячного випромінювання.

  У першу добу не можна використовувати косметичні засоби. У ряді випадків виникає набряклість, але вона досить швидко проходить. Протипоказанням є смаглява і засмагла шкіра, прийом антибіотиків і ретіноідной препаратів.

  Як прибрати зірочки за допомогою електрокоагуляції

  Під час процедури використовують високочастотний струм, який провокує коагуляцію білків стінок судин і призводить до звуження просвітів. В основному метод використовується для незначних пошкоджень, діаметром до 0,3 мм.

  Серед переваг електрокоагуляції відсутність рубців і шрамів. Використовувати її можна на будь-якій ділянці тіла. У методу немає протипоказань щодо типу шкіри, а в період реабілітації немає необхідності в компресійному білизна.

  Серед недоліків варто виділити хворобливість. Під час загоєння на шкірі утворюються скориночки. Їх ні в якому разі не можна здирати, і тільки після того, як вони самостійно зійдуть, дозволяється користуватися водою і косметичними засобами.

  Якщо на ногах або іншій частині тіла з’явилася судинна сітка, то немає гарантії, що навіть після усунення вона не виникне знову.

  Обов’язково потрібно дотримуватися заходів профілактики рецидиву, наприклад, повноцінно харчуватися, при необхідності використовувати компресійну білизну, використовувати засоби з тонізуючим ефектом, уникати надмірних навантажень і факторів, що дратують судини.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: