Як позбутися від тріщин в куточках губ?

Як позбутися від тріщин в куточках губ?

Тріщини в куточках губ, в народі іменовані заїдами, є досить поширеними косметичним дефектом. Заїда є ураження шкіри в куточку рота, яке супроводжується запальними змінами в цьому місці і прилеглих ділянках. Подібний стан не несе небезпеки, але доставляє масу незручностей, особливо при тривалому перебігу або регулярному виникненні.

На перший погляд цей дефект дуже незначний, але не варто розглядати його настільки однозначно, адже він свідчить про те, що в організмі є порушення.

Отже, іноді заїду є симптомом іншого захворювання. Це означає, що іноді вона проявляється як самостійне порушення, а в іншому випадку — як ознака іншої патології.

Зміст:

 • Патогенез захворювання
 • Чому виникають заїди?
 • Фактори розвитку
 • Тріщини на губі: як їх правильно лікувати
 • Чим потрібно лікувати тріщини в куточках губ?
 • Лікування в домашніх умовах
 • Медикаментозні препарати від тріщин на губах
 • Загальнозміцнюючий лікування
 • Патогенез захворювання

  Спочатку на губі утворюється невеликий пухирець, заповнений прозорою або мутнуватою рідиною. Під дією зовнішніх факторів, наприклад, під час розмови, він розривається і оголюється ерозивно поверхню. Потім відбувається збільшення останньої, і вона покривається скоринкою.

  Тріщини на губах, як правило, супроводжуються свербінням, дискомфортом в місці запалення, болем при відкриванні рота.

  Чому виникають заїди?

  Якщо з’явилися тріщини в куточках губ, то причини криються в ураженні мікроорганізмами. Тільки бактерії можуть спровокувати цей дефект. Однак перш ніж починати лікування, необхідно з’ясувати, чому вони вразили шкіру саме в цьому місці. З великого числа видів спровокувати така недуга можуть тільки два — стрептококи та грибки.

  З першої групи найактивнішим є епідермальний стрептокок, з другої — дріжджоподібні гриби роду кандида. Саме ці дві організму викликають запалення верхніх шарів шкіри обмеженого характеру.

  Обидва мікроба відносяться до умовно патогенної мікрофлори і мешкають на поверхні шкіри кожної людини, але щоб активізуватися і привести до запалення, повинні бути створені відповідні умови. Тому можна сказати, що причини виникнення заїду криються саме в них, і тріщинки є їх симптомом.

  Тріщини губ виникають як самостійний симптом:

  Тріщини, як ознака хвороби: анемії; патології печінки; гіповітаміноз; діабет; тривале підвищення температури; зниження імунітету; курс глюкокортикоїдних препаратів, імунодепресантів або цитостатиків.

  Коли з’явилися тріщини на губах, потрібно з’ясувати причини, що підібрати лікування. Існує певна закономірність — ізольовані запалення частіше провокують стрептококи, а грибкові носять поширений характер, спостерігаються не тільки на губах, але і в роті.

  Фактори розвитку

  Безпосередньо збудником запального процесу є мікроб. Але щоб бактерії стали активніше, необхідні відповідні умови. Такими стає зниження імунного захисту організму, або пошкодження шкіри в місці майбутньої поразки.

  В останньому випадку незахищена шкіра не може нормально протистояти мікробам, тоді і виникає самостійна проблема. Часто ситуацію погіршує макіяж губ. Поки шкіра не відновиться, не бажано використовувати декоративну косметику.

  Будь-які захворювання впливають на імунні сили організму. Природно, така ситуація сприятливо впливає на активізацію умовно патогенної мікрофлори і стає причиною тріщин губ.

  Тріщини на губі: як їх правильно лікувати

  Заїда приносить помірний дискомфорт, якщо перебіг захворювання нічим не ускладнене. В першу чергу це стосується поглиблення тріщин. Цей процес набагато складніше зупинити через наявність значного раневого дефекту і запалення шкірних покривів.

  Отже, на початковій стадії це неприємне явище набагато легше усунути. Механізм утворення тріщин в уражених місцях досить простий. Спочатку поразки мікробами носить поверхневий характер.

  Якщо почати лікування в цей момент, то можна досить швидко і просто купірувати цей стан. Але коли правила догляду за ранкою не дотримуються, запалення прогресує, зачіпає більш глибокі шари шкіри.

  Якщо поразка досягає рівня лімфатичних капілярів, з ранки з’являються виділення, які, поширюючись на прилеглі ділянки, провокують їх ущільнення і пересушування. Шкіра втрачає еластичність і стягується. Коли відбувається її розтягнення під час прийому їжі, розмови, сміху, вона дратується.

  В результаті утворюється своєрідне замкнене коло. Ускладненням цього процесу є поширення запалення на сусідні ділянки шкіри. Утворюються нові тріщини, які потім зливаються в одну рану, покриту скоринкою. Якщо не вжити заходів, процес розшириться з трансформацією в досить значне пошкодження.

  Чим потрібно лікувати тріщини в куточках губ?

  Як уже згадувалося, метод усунення запалення безпосередньо залежить від причини, що спровокувала його. Лікування включає як загальні заходи, так і місцеву (локальну) терапію. Починають завжди з місцевого впливу на тріщинку.

  Метод може грунтуватися на народні засоби або ж медикаментозних препаратах. І ті, і інші досить поширені, існує кілька найпопулярніших варіантів.

  Лікування в домашніх умовах

  В основному для усунення цього неприємного явища використовуються підручні засоби:

  Медикаментозні препарати від тріщин на губах

  Типове протягом цієї недуги передбачає локальну терапію. Використовують наступні засоби:

  Загальнозміцнюючий лікування

  Коли не загоюється довгий час тріщина на губі, значить, є серйозні проблеми зі здоров’ям. У такому випадку необхідна ретельна діагностика і загальнозміцнюючий лікування.

  В першу чергу вдаються до вітамінотерапії: приймають аскорбінову кислоту у великих дозах, вітамін Е, різні комплекси. За свідченнями лікар призначає протигрибкові препарати і антибіотики, наприклад, Аугментин, флуконазол.

  Можливо, знадобляться імуномодулятори та подібні їм загальнозміцнюючі засоби. Звичайно ж, не обходиться без лікування захворювання, яке послужило каталізатором до розвитку заед. Тільки комплексний підхід дозволить успішно позбутися від цього дефекту.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: