Вплив куріння на серце і організм в цілому

Вплив куріння на серце і організм в цілому

Серцево-судинні захворювання відносяться до числа найбільш поширених. Вони викликають різні ускладнення, призводять до смерті при відсутності лікування. Однак незважаючи на високу смертність саме з цієї причини, багато ніяк не хочуть міняти свій спосіб життя, який, до речі, в переважній більшості випадків і стає головним провокуючим фактором.

Навіть після виявлення будь-якої патології люди не прагнуть змінювати свій звичний спосіб життя.

Низька фізична активність, велика кількість шкідливої ​​і висококалорійної їжі, небажання звертатися до фахівця — в комплексі ці чинники призводять до проблем із серцем.

Крім цього, одним з основних провокуючих чинників є куріння.

Зміст:

 • Як куріння впливає на серце?
 • Куріння і серце
 • Заходи профілактики
 • Як куріння впливає на серце?

  До найпоширеніших захворювань належать інфаркти та інсульти, ішемічна хвороба серця (ІХС), стенокардія, атеросклероз, гіпертонія. При цьому розвиток однієї патології нерідко тягне за собою появу іншого, наприклад, гіпертонія часто стає першопричиною інфаркту, а атеросклероз — інсульту.

  До основних причин розвитку серцево-судинних захворювань відносяться:

  Як бачимо, існує досить багато факторів, що провокують порушення в роботі організм. Крім цього, багато людей ще й курять. Якщо додати до цієї шкідливої ​​звички кілька перерахованих вище факторів, то появи патології.

  Куріння і серце

  Науково доведено, що серед курців хвороби серця зустрічаються в два рази частіше, ніж серед тих, хто не має такої шкідливої ​​звички. Наприклад, у них набагато частіше трапляється інфаркт міокарда. Ета шкідлива звичка навіть без перерахованих вище факторів сильно впливає на організм.

  Якщо людина курить більше 5 років, то у нього точно є збої в роботі ендокринної, дихальної та судинної системи.

  Куріння протягом тривалого часу призводить до хронічної гіпоксемії — зниження вмісту кисню в крові. Також з’являються атеросклеротичні бляшки, тромбоцити інтенсивніше зміцнюються на пошкоджених стінках судин і лейкоцитах.

  Негативний вплив обумовлено впливом чадного газу і нікотину. Через це порушується швидкість обмінних процесів, підвищується тиск крові всередині судин, зростає рівень катехоламінів і ряду інших речовин в крові.

  Вдихувані разом з димом смоли порушують структуру судин, в результаті виникають їх спазми чого страждає серце. Воно починає скорочуватися з підвищеною швидкістю — 80 — 90 разів за хвилину, а також витрачати більшу кількість кисню.

  Але одночасно з цим Гарний газ (оксид вуглецю) призводить до зменшення рівня кисню в організмі. Тому страждає не тільки серце, а й інші важливі органи.

  Іншими словами, відбувається кисневе голодування, яке призводить до скорочення життєвого ресурсу серця.

  Вплив куріння на серцево-судинну систему проявляється і в підвищенні згортання крові, що, в свою чергу, призводить до утворення тромбів в серцевої порожнини і просвітах судин. При цьому відірвалися згустки крові (тромби) призводять до сумних наслідків — інфаркту легкого або міокарда, інсульту головного мозку.

  Потрібно відзначити, що при цьому тромби утворюються і відриваються абсолютно безсимптомно. Сам процес їх пересування по організму теж нічим себе не видає і тільки при закупорці життєво важливого органу можна констатувати цю патологію. Причому тромби можуть потрапити куди завгодно, наприклад, в селезінку, легені, головний мозок, серце і т. д.

  Головною ознакою цього патологічного процесу є порушення кровообігу в будь-якому органі. Також варто відзначити, що ризик раптової смерті серед курців в 5 разів вище, ніж серед інших людей.

  Негативний вплив куріння на серце обумовлено надходженням в організм високих доз нікотину. Останній вражає клітинні мембрани і призводить до зниження вироблення гормону простацикліну. При цьому в рази підвищується ризик розвитку патологій серця і судин, значно прискорюється і погіршується протягом вже наявних захворювань.

  Серце людини, яка палить відчуває на собі підвищений тиск і кисневе голодування. При цьому воно піддається практично постійний вплив оксиду вуглецю. Чадний газ знижує швидкість процесу окислення в мітохондріях, руйнує стінки дрібних і великих судин, а також є найсильнішим інгібітором для цитохромоксидази.

  Якщо болить серце відразу після куріння, значить, організм не може нормально працювати. Такий симптом свідчить про наявність серйозної патології і вимагає негайного звернення за медичною допомогою, а в деяких випадках — виклику швидкої.

  У людей, що викурюють кілька сигарет в день (а то і більше), значно підвищується рівень холестерину, загальних ліпідів крові, беталіпопротеіна. Високі показники цих речовин в організмі свідчать про виникнення атеросклеротичних бляшок. Вони відкладаються на коронарних артеріях — головних шляхах надходження крові до серця.

  При цьому розвиток атеросклерозу часто стає фактором для виникнення інфаркту міокарда, ішемічної хвороби. Крім того, це захворювання нерідко стає причиною раптової смерті.

  Заходи профілактики

  Негативно впливає на організм не тільки активне, але і пасивне куріння. Так що потрібно позбутися від цієї шкідливої ​​звички, а також постаратися будь-якими способами обмежити себе від курців.

  Але щоб завжди залишатися здоровим, необхідно кардинальним чином змінити свій звичний уклад життя.

  Уникнення стресових ситуацій, фізична активність, правильне і збалансоване харчування — всі ці заходи дозволять не тільки уникнути проблем з серцем і судинами, а й багатьох інших захворювань.

  Важливу роль відіграє повноцінний відпочинок, так що потрібно навчитися розподіляти свій робочий час. Не обійтися і без ряду процедур, наприклад, корисним буде загартовування. Але в першу чергу потрібно відмовитися від згубної звички!

  У будь-якому випадку, якщо болить серце, необхідно звернутися до фахівця — лікаря-кардіолога. Навіть якщо людина не палить, це зовсім не означає, що виключені інші сприятливі фактори.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: