Часте серцебиття (тахікардія) причини і лікування

Часте серцебиття (тахікардія) причини і лікування

Часте серцебиття в медицині називають тахікардією. Це патологічне явище, яке свідчить про фізіологічному неспокійному стані. Якщо тахікардія виникла на тлі хвилювання, переляку, фізичних навантажень, то не несе загрози. Але без видимих ​​причин порушення становить небезпеку, так як погіршує надходження крові в серцевий м’яз і збільшує споживання нею кисню, що, в свою чергу, може стати причиною нападу стенокардії або інфаркту міокарда.

Зміст:

 • Причини появи частого серцебиття
 • Причини і лікування при підвищеному тиску і частому серцебиття
 • Часте серцебиття і інші стани при низькому тиску
 • Часте серцебиття виникає у дитини
 • Що необхідно робити при частому серцебиття
 • Що можна приймати при частому серцебитті
 • Що можна попити з таблеток при частому серцебиття
 • Причини появи частого серцебиття

  Спровокувати це явище може велика кількість чинників. Іноді тахікардія тимчасова і ритм відновлюється сам собою без будь-яких заходів.

  Але в ряді випадків це свідчить про серйозні патологічних процесах в організмі. До найбільш банальних причин відноситься страх, переживання і хвилювання.

  Дуже часто почастішання пульсу спостерігається при низькому або високому тиску. Деякі медикаментозні препарати теж частішають пульс. Причини можуть ховатися в алергії, підвищенні температури, надмірному вживанні кофеїну.

  Дане явище можна розглядати і як симптом захворювань ендокринної та вегетативної нервової системи. Зазвичай у хворого є проблеми з наднирковими, наприклад, пухлинні ураження. Під час вагітності поява сильного серцебиття вважається нормою і носить фізіологічний характер, так як прискорений ритм пов’язаний з підвищенням об’єму циркулюючої крові.

  Причини і лікування при підвищеному тиску і частому серцебиття

  Прискорений пульс і підвищення тиск — перші ознаки тахікардії. В першу чергу потрібно прийняти зручну позу і розслабитися. Через кілька хвилин пульс прийде в норму. Може допомогти при низькому тиску метод Васильєва: вдихнути, затиснути рукою рот і ніс, спробувати видихнути.

  Заспокоїтися допоможе склянку холодної води: рідина, проходячи по стравоходу, тисне на серце і нормалізує його роботу. У цих же цілях вдаються до вмивання холодною водою. Якщо причина ховається в стресі, то добре допомагає медитація і ароматерапія.

  При частому пульсі нормалізувати стан допомагає відвар і настоянка пустирника, а при виражених симптомах — «Валідол», «Корвалол», «Анаприлин». Добре позначається на організмі харчування продуктами, збагаченими омега-3 жирними кислотами (риба, морепродукти).

  Підвищення тиску і поява частого серцебиття може виникнути на тлі дефіциту магнію, так що лікар може порекомендувати вітамінні комплекси. А ті, хто приймає ліки, повинні звернути увагу на їх побічні дії.

  Часте серцебиття і інші стани при низькому тиску

  Тахікардія дуже часто спостерігається при зниженні тиску, наприклад, в разі значної крововтрати, анафілактичного, травматичного шоку. Зниження оного показника і зростання іншого можуть свідчити про вегетосудинну дистонію. В даному випадку виникає нудота, запаморочення, блідість.

  Брак повітря, почастішання пульсу може виникнути на тлі зниження тиску. Тоді виникають болі в області серця, що іннервують в шлунок, необгрунтована тривожність, відчуття страху. Два цих стану викликають головні болі і постійні запаморочення.

  Часте серцебиття виникає у дитини

  Дуже часто у дітей спостерігається тимчасова тахікардія, викликана емоційним перенапруженням (радість, переляк, страх, стрес), але вона може свідчити і про захворювання серцево-судинної системи. У дитини пульс може частішати через підвищену температуру і погодних умов. Варто зазначити, чим молодша малюк, тим вище кількість скорочень серця в хвилину.

  Коли виникає часте серцебиття, тиск у грудях і брак повітря на фоні емоційних або фізичних навантажень, то ці явища, як правило, проходять самостійно. В іншому випадку можна запідозрити міокардит, порушення ритму, серцеву недостатність. Щоб усунути дане порушення, необхідно зробити кардіограму.

  Гострі напади, що тривають кілька годин і супроводжуються болями в області серця, нестачею повітря, нудотою і запамороченням називають пароксизмальною тахікардією. Такі стани можуть виникати навіть у грудних дітей.

  При цьому у них можуть спостерігатися непритомність, судомні стани і холодний піт. Дуже важливо заспокоїти малюка під час нападу. Малюкові постарше потрібно дати склянку холодної води і викликати блювоту. Якщо напад триває, необхідно викликати швидку допомогу.

  Що необхідно робити при частому серцебиття

  Щоб виявити причину порушення, необхідно проконсультуватися у лікаря-кардіолога, зробити електрокардіограму, здати аналіз крові на гормони, пройти УЗД щитовидки і серця. Якщо всі аналізи в нормі, то має місце вторинна тахікардія.

  У даній ситуації частому серцебитті призначаються різні медикаментозні препарати, антидепресанти і трави седативного (заспокійливого) дії (м’ята, шипшина, меліса, валеріана). Зазвичай курс лікування тривалий — від 3 до 6 місяців.

  Постійні стреси і сильні фізичні навантаження — поширена причина частого серцебиття. В такому випадку максимально уникають провокуючих чинників, змінюють обстановку, так як постійне навантаження на серце призводить до миготливої ​​аритмії і інфаркту міокарда.

  Що можна приймати при частому серцебитті

  Лікування залежить від першопричини порушення. Варто відзначити, що дане явище практично завжди супроводжується задишкою, запамороченням, непритомністю, нудотою, блювотою. Тому ряд заходів спрямований на купірування цих симптомів.

  Існує кілька методів лікування, наприклад, прийом таблеток, уколи і крапельниці, а також рецепти народної медицини. Перші призначають в тому разі, коли першопричина — захворювання, другі — при стресах, безсонні, нервових переживаннях.

  Лікувати тахікардію можна за допомогою настоїв трав пустирника, валеріани, кмину, насіння фенхелю. Різні збори, як правило, приймають перед їжею кілька разів на день протягом тривалого часу. Звичайно ж, потрібно обмежити хворого від стресових ситуацій.

  Перш ніж приймати які-небудь ліки, коли спостерігається прискорене серцебиття, необхідно проконсультуватися з лікарем. Спеціаліст обов’язково призначить ряд аналізів і досліджень, щоб визначити стан організму, наявність захворювань і протипоказань до прийому того чи іншого препарату.

  Лікування, як правило, полягає в прийомі двох груп медикаментів — антиаритмічних і заспокійливих:

  Що можна попити з таблеток при частому серцебиття

  Така форма лікарських препаратів — найпоширеніша. Зазвичай лікар призначає засоби наступних груп:

  Будь-які з перерахованих вище препаратів повинні бути призначені лікарем, так як деякі не відпускаються без рецепта. Крім того, фахівець повинен встановити дозу і тривалість курсу, а також попередити щодо побічних ефектів, розповісти, що робити в разі появи останніх.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: