Гепатит С: скільки живуть люди з таким діагнозом?

Гепатит С: скільки живуть люди з таким діагнозом?

Гепатит С — досить поширене захворювання інфекційної природи. У народі його називають лагідним вбивцею, тому відразу піднімається питання, наскільки він підступний і скільки живуть люди з діагнозом гепатит С?

Після поразки вірусом організм починає боротьбу з ним. Гострий процес в ряду випадків може бути зупинений. Таке можливо, якщо людина має досить сильну імунну систему.

В даному випадку навіть не доводиться використовувати медикаменти, організм виліковується самостійно і навіть в крові вірус не виявляється.

Якщо таке сталося, інфікований може навіть не підозрювати про те, що мав гепатит С. Але під впливом зовнішніх і внутрішніх несприятливих факторів він може активізуватися і знову дати про себе знати. Практично у 85% інфікованих гостре захворювання переходить хронічний гепатит С і сказати, скільки живуть такі хворі, досить складно.

Зміст:

 • Число інфікованих, статистика смертності
 • Чи важливо лікування гепатиту С, як і скільки живуть люди після такого
 • Патогенез захворювання
 • Ускладнення, викликані гепатитом С
 • Скільки живе і як себе веде вірус гепатиту С?
 • Як жити людині з гепатитом С?
 • Протипоказання до застосування противірусних препаратів
 • Харчування при гепатиті С
 • Число інфікованих, статистика смертності

  Статистика ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) свідчить, що носіями вірусу в усьому світі є близько 500 мільйонів осіб. Фахівці цієї області прогнозують, що через 10 років кількість людей з цирозом збільшиться на 55%, рак печінки — на 70%, зростання смертності від патологій печінки збільшиться в 2 рази.

  Статистичні дані свідчать, що тільки 7% заражених гинуть через маніфестірованіе інфекції. Смертність при прогресуванні захворювання: 57% від цирозу печінки; 43% від гепатоцелюлярної карциноми.

  Чи важливо лікування гепатиту С, як і скільки живуть люди після такого

  Відразу варто сказати, що сам вірус не є вбивцею на 100%. Його особливість полягає в тому, що він сприяє розвитку різних патологічних процесів, які і скорочують життя людини, ураженої інфекцією. Жоден фахівець не в змозі сказати про конкретний період, протягом якого в організмі відбуваються руйнування, що призводять до летального результату.

  Існує безліч факторів, що впливають на перебіг хвороби:

  Приблизно у 30% заражених людей на прогресування захворювання йде до 50 років, тому що виникли симптоми гепатиту С, можна сказати, не впливають на те, скільки живуть носії вірусу. Є шанси на довге життя. При цьому смерть може настати через, абсолютно не пов’язаної із захворюванням.

  За тією ж статистикою відомо, що 30% хворих можуть жити ще мінімум 20 років до появи перших ознак цирозу. А якщо відмовитися від шкідливих звичок (алкоголь, куріння), суворо дотримуватися дієти, застосовувати підтримуючу терапію, дотримуватися рекомендацій фахівців сфери медицини, то цей процес можна ще більш ефективно уповільнити.

  Патогенез захворювання

  Як токсичний гепатит, так і інші форми характеризуються тим, що при попаданні вірусу в організм людини з ослабленою імунною захистом, виникають симптоми ГРВІ, але також з’являються абсолютно нетипові ознаки недуги:

  Варто відзначити, багато випадків зараження залишаються довгий час не діагностованими, що тягне за збій хронічний характер патології. Ця форма теж може ніяк себе не проявляти протягом багатьох років, тобто носити безсимптомний характер.

  В основному людина живе 15-25 років ні про що не підозрюючи. В цей час печінка поступово руйнується, її функції слабшають, виникають патології сечостатевої, серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту.

  Ускладнення, викликані гепатитом С

  Печінка може повалити стеатозу (накопичення жиру), фіброзу (утворення рубцевої тканини), цирозу (незворотні зміни тканин). Найнебезпечнішим є цироз. Це захворювання хоч і вражає один орган, але дає ускладнення на інші.

  В результаті у носіїв вірусу виникає:

  Прогресуючий цироз дає про себе знати ознаками жовтяниці. У людини спостерігаються болі в правому підребер’ї, сеча темніє, кал знебарвлюється, шкіра і білки очей стають жовтуватими.

  Скільки живе і як себе веде вірус гепатиту С?

  Інфекція передається через кров. У зовнішньому середовищі існує від 16 годин до 4 діб в залежності від умов. Потрапляючи в організм, стає мінливим і невловимим. Період інкубації в середньому становить 50 діб, хоча може варіюватися від 20 до 150. Так як вірус постійно модифікується, імунітет не може постійно з ним боротися.

  Як жити людині з гепатитом С?

  Якщо поставлений такий діагноз, потрібно зрозуміти і прийняти те, що необхідно повністю змінити свій звичний спосіб життя. Серйозно подбавши про своє здоров’я, можна прожити до глибокої старості.

  Сучасні стандарти припускають як противірусної терапії використання двох препаратів: інтерферону-альфа і рибавірину. У ряді випадків, якщо лікуючий лікар вважатиме за потрібне, призначається монотерапія. Не можна точно вказати тривалість курсу і прийняті дози. Ці параметри також сильно коливаються в кожному окремому випадку.

  Так як вірус постійно змінюється, то і лікування періодично коригується. Багато в чому саме від адекватності медикаментозної терапії залежить стан людини і тривалість його життя. Обов’язковою є прийом гепатопротекторів — коштів, що підтримують роботу печінки.

  Протипоказання до застосування противірусних препаратів

  Існує кілька категорій людей, які не можуть використовуватися вищеперелічені засоби від гепатиту. Протипоказанням є загальні важкі захворювання (серцева недостатність, гіпертензія, діабет, виражена ішемія, хронічні обструктивні патології легень). Не можна їх використовувати людям з пересадженими органами (серце, нирки, легені), вагітним, дітям до 3 років, з індивідуальною непереносимістю.

  Чи не заживається гіпертиреоїдизм і загострення аутоімунних процесів при введенні інтерферону також відносяться до протипоказань.

  Харчування при гепатиті С

  Наявність цього вірусу вимагає дотримання певної дієти. Зміна раціону є невід’ємною складовою лікування.

  Хліб і інша випічка. Дозволені вироби з борошна 1 і 2 сорту, житні, здобні випічка з рибної, м’ясної, сирною і яблучною начинкою. Печиво сухе бісквітне і затяжна. Супи — круп’яні, овочеві, молочні з макаронами, фруктові, вегетаріанські щі і борщі, борщ. Роблячи заправку, овочі і борошно НЕ смажать, а сушать.

  Птах і м’ясо. Нежирне, без сухожиль, фасцій, шкіри. Це може бути яловичина, молода баранина, свинина, кролик, індичка і курка. М’ясо варять або відварюють, а потім запікають, рубають на шматочки або готують цілим. Дозволені голубці, плов, а також якісні молочні сосиски.

  Риба повинна бути нежирного виду. Її варять або відварюють і запікають. Готують цілої, у вигляді фрикадельок, кнелей, суфле. Молочне і кисломолочні — молоко, кисле молоко, ацидофілін, сметана (як приправа), сир (необроблений, у вигляді запіканки, в ледачих вареники, пудингу і т. д.), Негострий твердий сир, Білин.

  Яйця: запечені білкові омлети, 1 жовток в день в будь-яку страву, традиційний омлет, некруто. Дозволені крупи, овочі, фрукти, ягоди. З солодощів — мармелад, пастила, варення, мед. З раціону повністю виключаються жирні продукти, гострі спеції і приправи. Можна сказати, що скільки проживе людина після зараження — багато в чому залежить від нього самого.

  Змінивши свої звички, виконуючи вказівки фахівців, можна жити повноцінним життям. Дієта, помірна фізична активність, прийом призначених препаратів, ведення здорового способу життя — все це дозволяє значно підвищити шанси на довголіття.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: