Причини появи болю в яєчниках

Причини появи болю в яєчниках

Болі в яєчниках, що виникають у жінок різного віку — одна з найпоширеніших скарг на прийомі у гінеколога. Це явище входить в симптоматику багатьох захворювань статевої сфери. Іноді неприємні відчуття віддають в надлобковую область, в бік, поперек.

Зміст:

 • Причини болю, що локалізується в яєчниках
 • Болі під час місячних
 • Біль в яєчнику, що виникає перед місячними (після овуляції)
 • Біль в яєчниках під час менструацій і після таких
 • Болі після хірургічного втручання
 • Аднексит (сальпінгоофорит) у жінок
 • Біль при кісті в яєчниках
 • Полікістоз яєчників
 • Як полегшити стан
 • Причини болю, що локалізується в яєчниках

  Серед причин, що викликають нездужання, можуть бути наступні:

  Болі під час місячних

  Всі больові відчуття, які пов’язані з менструальним циклом, називають овуляторним синдромом. Це явище спостерігається у багатьох жінок і часто не представляє небезпеки. Щоб виключити наявність патології, рекомендується пройти огляд у гінеколога.

  Біль в яєчнику, що виникає перед місячними (після овуляції)

  Після закінчення менструацій на місці яйцеклітини в яєчнику формується жовте тіло — невелике скупчення клітин, які продукуються прогестероном. Якщо це тіло недостатньо сформовано, прогестерон виділяється в недостатній кількості, відбувається часткова відшарування ендометрію (слизової матки), що провокує неприємні відчуття перед менструацією.

  Овуляторний синдром характеризується поперемінної болем (то в правому, то в лівому яєчнику) і мажучі виділеннями з піхви.

  Це явище може виникати і в другій фазі циклу, приблизно після 14 дня.

  Болі в яєчнику можуть спостерігатися при овуляції, безпосередньо в момент виходу яйцеклітини. Це пояснюється тим, що відбувається мікроскопічний надрив яєчника, виникає незначне крововилив, яке дратує очеревину, багату нервовими закінченнями. Процес овуляції супроводжується виділеннями мажущейся характеру. Болі ниючі, тупі, тривають від декількох хвилин до декількох годин.

  Неприємні відчуття часто спостерігаються перед місячними. Жінкам знайоме це явище під назвою ПМС. У цей час не тільки ниє живіт, але і тягне поперек, «наливається» груди і т. п.

  Коли напад дуже сильний, турбує більше 12 годин, супроводжується підвищеною температурою, необхідно в терміновому порядку звернутися до лікаря. Такі симптоми можуть свідчити про розрив яєчника.

  Ця патологія загрожує перитонітом (запальний процес в очеревині) і кровотечею в черевну полость. Ета ситуація вимагає екстреного хірургічного втручання і відновлення цілісності пошкодженої залози.

  Біль в яєчниках під час менструацій і після таких

  Найчастіше джерелом неприємних відчуттів не є придатки, а матка. Якщо вагітність не наступила, вона починає скорочуватися, позбавляючись від незаплідненою яйцеклітини. Дуже сильні скорочення і стають причиною дискомфорту.

  Також причиною може стати тривале психоемоційне напруження, стрес і кісти яєчників.

  Якщо дискомфорт виникає після менструацій, то, швидше за все, є якась патологія.

  Болі після хірургічного втручання

  Будь-яка операція — травма і стрес для організму. Післяопераційні болі є впослне нормальним симптомом, наприклад, після пункції вони тягнуть і ниючі, супроводжуються мажучі виділеннями і здуттям живота. В такому випадку використовують спазмолітики і подібні засоби.

  Це стосується і видалення кісти навіть за допомогою лапароскопії. Неприємні відчуття можуть свідчити про формування спайок, післяопераційному кровотечі, пельвіоперитоніт. Але в реабілітаційному періоді найчастіше вони є цілком нормальним явищем, яке усувають за допомогою протизапальних і знеболюючих препаратів.

  Варто зазначити, чим ширший хірургічне втручання, тим сильніше больовий синдром.

  Досить сильні болі можуть виникнути навіть після лапароскопії кісти яєчника. Незважаючи на те що операція відноситься до самим щадним, неприємні відчуття часто локалізуються в місцях розрізів, але проходять через 3-5 днів.

  Якщо вони дуже сильні і турбують довше, потрібна консультація лікаря, так як можливий розвиток ускладнень.

  Дуже рідко, але їх причиною є інфекція, що утворилася в місці розрізу. У такій ситуації разом з знеболюючими засобами застосовують антибіотики.

  Аднексит (сальпінгоофорит) у жінок

  Запалення яєчника називається оофоритом, якщо ж вражені і маткові труби — сальпингоофоритом.

  Запалення характеризується наступними симптомами:

  Причини запального процесу можуть ховатися в інфекціях різної природи, переохолодженні, стресі, зниженні імунного захисту організму. Поставити діагноз дозволяє огляд гінекологом і УЗД. Гострий запальний процес вимагає консервативного лікування протягом 5-7 днів. Хронічна форма усувається довше.

  Біль при кісті в яєчниках

  Відразу варто відзначити, що дана патологія часто розвивається безсимптомно, але якщо виникають будь-які ознаки, то в основному такі:

  Кіста може перебувати на поверхні залози і кріпитися до неї за допомогою своєрідної ніжки. Якщо саме новоутворення не викликає дискомфорту, то він може виникнути при перекруте її ніжки і порушення в ній циркуляції крові.

  У такій ситуації виникає гостра, ріжучий біль, яка може віддавати в пряму кишку, живіт, а також нудота і блювота. Загальний стан хворої різко погіршується, може піднятися температура.

  Розрив кісти є загрозою для життя жінки. У такій ситуації необхідно екстрене хірургічне втручання. У момент розриву виникає гострий біль, кровотеча, жінка блідне, може втратити свідомість, у неї знижується тиск.

  Полікістоз яєчників

  Часто жінки плутають це захворювання зі звичайними кістами. Однак це дві різні патології та їх клінічна картина теж відрізняється.

  Полікістоз — ендокринне порушення, що вражає залози внутрішньої секреції. Патологія провокує розростання в тканинах безлічі дрібних кіст замість однієї.

  У симптоматику захворювання входить: порушення менструального циклу; ознаки ПМС; безпліддя; хронічна ниючий біль в області яєчників, в попереку і внизу живота; загальні ознаки порушення функцій залоз внутрішньої секреції (ожиріння, випадання волосся, вугри).

  Перед тим як приступити до лікування, проводять дослідження і збирають аналізи, вдаються до УЗД. Найчастіше захворювання усувають за допомогою консервативного лікування, але якщо воно виявляється малоефективним, вдаються до хірургічного втручання.

  Як полегшити стан

  Коли можливості потрапити на прийом до лікаря немає або напад виник вперше, можна прийняти будь-якої знеболюючий препарат. Також рекомендується уникати фізичних навантажень, стресів і конфліктних ситуацій.

  Якщо яєчники часто болять, значить, в організмі є якась патологія. Не варто займатися самолікуванням і регулярно приймати спазмолітики. Потрібно звернутися до лікаря або викликати швидку допомогу.

  Багато захворювань можна вилікувати лише одними знеболюючими і протизапальними препаратами. В першу чергу необхідно виявити першопричину і спрямувати зусилля на її усунення.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: