Нездужання і нудота під час менструації

Нездужання і нудота під час менструації

Місячні, або менструація — це регулярні кров’янисті виділення з піхви. Функціональний шар слизової матки, якщо не відбулося запліднення, і не наступила вагітність, систематично відторгається.

Зміст:

 • Що ми знаємо і чого не знаємо про місячні?
 • Процеси в організмі, що відбуваються під час циклічних кровотеч
 • Причини поганого самопочуття перед менструацією і під час неї
 • Як зробити час менструації більш комфортним
 • Способи полегшити протікання менструального циклу
 • Що ми знаємо і чого не знаємо про місячні?

  Тривалість нормального циклу — від 3 до 6 днів, відлік проміжку між кровоотделение розраховують з першого дня від початку кровотечі.

  В середньому від менструації до менструації проходить 25-28 днів, але нормальною вважається і циклічність від 21 до 36 днів. Головне, щоб цикл був стабільним.

  Центр, який керує менструальним циклом, знаходиться не в матці — як вважають багато обивателі, якщо замислюються про цей процес, — а в корі головного мозку, в гіпофізі і гіпоталамусі. Звідти вже даються команди в органи, в яких безпосередньо відбувається визрівання яйцеклітин і відторгнення слизової.

  Схематично можна уявити наступний ланцюжок: гіпотоламуса виділяє спеціальні рилізинг-гормони, які змушують гіпофіз виробляти гормони тропів. Вони дають поштовх на вироблення організмом специфічного жіночого гормону — прогестерону, під дією якого менструація і починається.

  Оскільки центр управління місячними знаходиться в мозку, тривалість менструального циклу може змінюватися з наступних причин:

  Якщо місячні припинилися надовго або проходять нетипово, потрібно звернутися до лікаря.

  Процеси в організмі, що відбуваються під час циклічних кровотеч

  Досить часто жінки скаржаться, що виникає нудота перед місячними і запаморочення, і починають підозрювати, що вагітні. Купують тести, систематично перевіряються, але ніякої вагітності не виявляють.

  Зрозуміло, такий стан їх турбує, так як заважає нормально жити і працювати.

  Чому виникає нудота при місячних, а іноді і після?

  В організмі жінки при наближенні менструального циклу змінюється рівень гормонів — прогестерону і естрогену. Ендокринна перебудова впливає на стан організму — в ньому починає затримуватися рідина. Саме тому жінки відчувають набухання в грудях, вага — хоч і незначно — додається.

  При кровотечі в тканинах з’являються біорегулятори — простагландини.

  Їх функція наступна:

  Причини поганого самопочуття перед менструацією і під час неї

  Зміна рівня гормонів і можна назвати причинами нудоти перед місячними. Затримка рідини відбувається не тільки в грудних залозах. Рідина накопичується абсолютно у всіх тканинах, включаючи органи черевної порожнини і головний мозок. Ці набряки провокують нудоту, тяжкість в шлунку і голові, виникнення мігрені.

  У цей період не тільки виникає нудота. Жінки стають нервовими і плаксивими без видимих ​​причин, відчувають слабкість, може порушуватися сон. Цьому стану навіть і назву дано спеціальне — ПМС, тобто передменструальний синдром.

  Іноді жінки перебільшують стан і списують на ПМС свою нестриманість, але їх можна пробачити. ПМС дійсно доставляє масу незручностей і погіршує рівень життя.

  Регулярна нудота на самому початку місячного циклу і під час нього може бути пов’язаною з особливістю будови матки. Якщо вона в загині — відхилена назад від нормального положення — то при скороченнях починає тиснути на поперек, нервові центри якої болісно реагують на стиск. Від болю починає нудити.

  Причини нудоти при місячних — вироблення простагландинів. Їх дія відчуває не тільки матка, вони зменшують вироблення шлункового соку, знижують його кислотність, впливають на нервові центри. Скорочення відбуваються не тільки в матці, хворобливі спазми також виникають в кишечнику. А це викликає відторгнення шлункового вмісту в стравохід.

  У період менструації виробляється ще один гормон — серотонін. Він є нейромедіатором і його призначення — зменшити хворобливі прояви. Надмірна вироблення призводить до підвищення внутрішньочерепного тиску, що в свою чергу викликає нудоту.

  Нудота після місячних також пояснюється гормональною перебудовою. Оскільки під час менструації кислотність шлунка знижена, при її поверненні до звичайного стану організм на нормальну роботу відразу перебудуватися не може, особливо якщо місячні затяжні — близько тижня.

  Якщо постійно виникають запаморочення і нудота перед місячними слід обов’язково порадитися з лікарем. Прибрати неприємні явища допомагають медичні препарати і деякі зміни в життєвому режимі.

  Як зробити час менструації більш комфортним

  Нудоту, що виникає перед циклом і під час нього, можна попередити. Але якщо навіть постійно відчувається нудота перед місячними, звичайне це стан або вагітність потрібно переконатися.

  Багато медикаментозні засоби для усунення нудоти — якщо стан викликано вагітністю — застосовувати після зачаття не рекомендується, вони можуть нашкодити розвитку плода. Тому навіть якщо немає затримки менструації, потрібно до звернення до лікаря зробити тест на вагітність.

  Способи полегшити протікання менструального циклу

  Перед тим як призначити ліки, що знімає синдром нудоти, їм треба знати основну причину її появи.

  Можуть застосовуватися такі препарати: спазмолітики, гормональні препарати, седативні і знеболюючі засоби.

  Хороший терапевтичний ефект дає комплексне лікування, під час якого до традиційних медикаментів підключають засоби народної медицини і спеціальну дієту, відмовляються від шкідливих звичок і починають робити спеціальні вправи.

  У деяких випадках, щоб під час менструального циклу перестало нудити, досить вдатися до рецептів народних цілителів і трохи скорегувати спосіб життя.

  Заспокоїти розхитану нервову систему допоможуть настої валеріани, м’яти і меліси.

  Виключення з раціону смаженої, копченої та солоної їжі допоможе нормалізувати водно-сольовий баланс, тобто позбутися від надлишкового накопичення в тканинах організму води.

  Введенням в щоденне меню каш, овочів і фруктів, що мають в своєму складі клітковину і складні вуглеводи, можна швидко нормалізувати роботу кишечника.

  Якщо місячні викликають депресивний стан, плаксивість, нервові зриви, то обов’язково варто перевірити рівень цукру в крові. Його недолік провокує подібні явища. Включивши в раціон продукти, що мають в своєму складі складні вуглеводи, від цієї проблеми можна позбутися.

  Якщо періодичне запаморочення і нудота перед місячними викликаються болем в нижній частині живота під час ПМС, то в щоденний раціон необхідно включити побільше рибних страв і гарнірами з овочів. Таке поєднання збільшує вироблення в організмі ліноленової кислоти, яка розслабляє гладку мускулатуру.

  З нудотою, виникає до затримки місячних, потрібно боротися. Не варто опускати руки і щомісяця мучиться під час ПМС. Своєчасне звернення до лікаря допоможе ефективно впоратися з неприємною проблемою.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: