Темніє в очах при вставанні

Темніє в очах при вставанні

Досить великій кількості людей не з чуток знайоме неприємне і страшне почуття, коли при спробі різко встати з положення лежачи або сидячи темніє в очах. У подібній ситуації хворий може відчувати і інші неприємні відчуття. У переважній більшості випадків таке нездужання виявляється проявом артеріальної гіпотонії, або зниженого тиску.

У даній статті ми розповімо вам про те, з чим можуть бути пов’язані такі симптоми, і що робити, щоб від них позбутися.

Зміст:

 • Як розпізнати артеріальну гіпотонію?
 • Причини зниження тиску
 • Чому при вагітності часто темніє в очах?
 • Як розпізнати артеріальну гіпотонію?

  Якщо пацієнт звертається до лікаря зі скаргою: «Доктор, коли я встаю, у мене темніє в очах», в першу чергу, йому обов’язково потрібно виміряти тиск. Систолічний тиск вважається зниженим, якщо його величина становить менше 100 для чоловіків і менше 95 для жінок.

  Разом з тим для установки діагнозу людина повинна відчувати хоча б кілька з перерахованих симптомів артеріальної гіпотонії:

  Більшість народних і лікарських засобів, що застосовуються при артеріальній гіпотонії, підвищує тиск тільки на нетривалий проміжок часу.

  Тим часом для того щоб допомогти організму впоратися з нездужанням, необхідно з’ясувати причини стану, коли темніє в очах, паморочиться голова і закладає вуха.

  Причини зниження тиску

  Найбільш часто причиною того, чому темніє в очах як у жінок, так і у чоловіків, стає наступне:

  Крім того, нерідко причиною стану, при якому темніє в очах, закладає вуха і паморочиться голова, стає прийом деяких речовин, зокрема:

  Самолікування артеріальної гіпотонії неприпустимо.

  При виявленні перших ознак захворювання необхідно негайно звернутися до лікаря для проведення детального обстеження і підтвердження діагнозу.

  Кваліфікований лікар, встановивши причину зниження тиску, призначить вам відповідні лікарські препарати, а також дасть свої рекомендації, що стосуються необхідного способу життя і харчування.

  Чому при вагітності часто темніє в очах?

  Досить часто подібне нездужання спостерігається у жінок в період очікування дитини. Багато майбутніх мам бувають сильно стурбовані і звертаються до лікаря з метою з’ясувати причину такого стану. Тим часом при вагітності природа такого явища, званого ортостатическим колапсом, може бути дуже просто пояснена.

  У вагітних жінок відбувається значне збільшення обсягу крові, до якого не встигають адаптуватися кровоносні судини майбутньої мами і її серце.

  Особливо яскраво ці симптоми проявляються у дівчат, які страждають на вегетосудинну дистонію.

  Стан, при якому під час вагітності періодично темніє в очах, паморочиться голова і закладає вуха, не вимагає ніякого медикаментозного лікування. Майбутня мама повинна намагатися не робити різких рухів.

  Щоб встати з ліжка після сну або відпочинку, необхідно спочатку спустити ноги на підлогу, потім, дуже обережно сісти, і тільки потім прийняти вертикальне положення.

  Крім того, для зменшення частоти нападів корисно пропити курс ехінацеї або настоянки лимонника.

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: