Жовті плями на тілі

Жовті плями на тілі

Шкіра людини — це своєрідний індикатор здоров’я, тому як багато хвороб внутрішніх органів і патологічні процеси, які протікають в клітинах організму, рано чи пізно відображаються на поверхні шкірного покриву. Плями на шкірі можуть говорити про те, що у людини виникли будь-які проблеми зі здоров’ям. Тому краще не затягувати з їх подальшим розвитком і розростанням в великі площі, а пройти обстеження у фахівців.

Діагностика допоможе виявити наявні захворювання, розвиток яких спровокувало появу пігментації на дермі і вчасно почати їх лікування, щоб запобігти подальшому прогресу.

Чому з’являються жовті плями на тілі

Плями на шкірі можуть виникнути з наступних причин:

Буває, що жовті плями з’являються на тілі у дитини, новонародженого малюка. Виникають унаслідок попадання меконію в навколоплідні води прямо перед пологами. Незабаром шкірний покрив дитини набуває свій нормальний відтінок. Але якщо є сумніви і занепокоєння з цього приводу, завжди можна звернутися до педіатра.

Жовті плями можуть розвинутися на тілі при раку, це говорить про розвиток злоякісного новоутворення. Ракові захворювання шкірного покриву є одними з найпоширеніших, при яких клітини епідермісу швидко і атиповий діляться.

Плями на шкірі, відмінність по квітам

При надмірній кількості виробляється меланіну, можуть з’явитися не тільки чисто жовті плями на тілі людини, а й коричневі, жовто-коричневі, червоні з жовтуватим відтінком, що відрізняються розмірами, формами, локалізацією.

Коричневі плями можуть виникати з таких причин, як:

Жовто-коричневі плями, що виникають на тілі, можуть змінювати свій колір, світлішати, темніти. Будь-яке з них вимагає уваги та огляду у фахівця, тому як вони можуть перерости в злоякісне утворення.

Круглі цятки коричневого кольору, що не сверблять, що не лущаться, що не розростаються і мають рівні обриси, можуть бути простими родимками, але якщо вони змінюються, необхідно негайно відвідати лікаря-онколога, тому що багато з них виникають при раку і мають такі ж кольори.

Жовто-коричневі відмітини можуть говорити про те, в організмі не вистачає вітамінів А, С, РР. При їх лікуванні треба застосовувати не тільки мазі, робити примочки і ванночки, а й пити вітаміни. Коричневі плями на ногах часто виникають при трофическом порушення тканин в результаті поганого кровопостачання. Причиною може стати атеросклероз судин на ногах, діабет.

Старіння дерми також характеризується появою пігментації. При вагітності такі відмітини часто виявляються на обличчі, тому як у жінки змінюється гормональний фон. Захворювання шкіри, такі як лишай (висівковий, різнокольоровий) провокують появу відмітин на шкірному покриві. Вони лущаться, а після засмаги на поверхні епідермісу залишаються осередки. Веснянки теж вважаються плямами, проявляються у великій кількості навесні на сонці, але вони абсолютно безпечні.

Є інший колір відмітин на шкірному покриві — червоні з жовтуватим відтінком. Поява червоно-жовтих плям на тілі може свідчити про наявність будь-якого недуги, патологічного стану, при якому можуть порушитися процеси життєдіяльності людини.

Тому при їх появі треба негайно йти до лікаря. Вони можуть мати різну форму і розмір, з’являтися на будь-якій ділянці епідермісу.

Причини, за якими з’являються червоно-жовті мітки на дермі, найрізноманітніші, так, це може бути:

Будь-які цятки, будь то жовті, червоні, коричневі, що з’являються на поверхні епідермісу, необхідно обстежити на наявність захворювань всередині організму, щоб запобігти їх розвиток і прогресування.

Багато відмітини на верхньому шарі епідермісу з’являються внаслідок порушень роботи внутрішніх органів, і якщо вони не сверблять і не лущаться, це не означає, що їх треба залишити без уваги.

Краще відразу звернутися до потрібного фахівця і пройти повне обстеження, щоб уникнути подальших ускладнень зі здоров’ям.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: