Прищі на щоках — як уберегти себе?

Прищі на щоках - як уберегти себе?

Прищі на щоках, як і на будь-який інший частині обличчя — явище відверто неприємне, особливо для молодої і симпатичної дівчини. Механізм розвитку вугрової хвороби має безліч провокуючих чинників. Акне з’являються з багатьох причин, починаючи від незадовільної повсякденному гігієни, і закінчуючи серйозними проблемами з роботою внутрішніх органів.

Зміст:

 • З чого почати?
 • Причини прищів на щоках
 • Лікування вугрів на щоках
 • З чого почати?

  Найнеприємніше властивість підшкірних прищів на щоках криється в тому, що вони не проходять протягом тривалого часу. Угри можуть залишатися на своїх «законних» місцях тижнями і місяцями, а розкрити сальну пробку на вилиці досить складно.

  Після того, як прищі самостійно ліквідуються, вони залишають на своїх місцях рубцеві зміни шкіри — ямки, пігментні плями і шрами. І позбуватися від них доводиться за допомогою професійних косметологічних послуг. Самостійна ліквідація постакне може затягнутися на рік і більше.

  Хіба може прекрасна половина людства чекати так довго?

  Як позбутися від прищів на щоках? Перш за все, ви повинні запам’ятати одну просту істину: без з’ясування конкретної причини їх появи, боротися з ними практично марно.

  Посудіть самі: якщо в вашому організмі присутній, скажімо, гормональний дисбаланс, і ви, не усунувши його, візьметеся лікувати самі вугри, наскільки ймовірно їх повне усунення? Шанси дуже малі, і це цілком логічно. Оскільки не позбувшись від кореня проблеми, ви будете постійно стикатися з її рецидивами, що цілком закономірно.

  Але при цьому не варто забувати, що лікування прищів має бути комплексним. І якщо ви таки лікуєте головну причину розладу, але не рятуєтеся від її вторинних ознак, тобто самих вугрів і комедонов, терапія також не надто ефективною.

  Причини прищів на щоках

  Причин прищ безліч, і діагностувати їх може тільки кваліфікований фахівець. Зокрема, вам доведеться відвідати гінеколога, ендокринолога, дерматолога і гастроентеролога, щоб зрозуміти, який саме процес в організмі тягне за собою такі наслідки. Запам’ятайте, що вугри не можуть з’явитися просто так, без будь-якого провокуючого фактора. І в переважній більшості випадків, цей фактор буває ендогенних, тобто внутрішнім.

  Зрозуміло, бувають і винятки, з якими пацієнт може боротися самостійно. Наприклад, якщо комедони утворюються на тлі некоректної гігієни. Дуже часто таке відбувається у дівчат, які рідко вмиваються і не вважають за потрібне проводити процедуру демакіяжу перед сном.

  До найпоширеніших причин вугрів на щоках відносяться:

 • Постійний контакт обличчя з руками. Перш за все, це стосується тієї категорії жінок, які мають звичку підпирати голову рукою при сидінні за столом. Не варто думати, що це дурість! Дійсно, часте дотик обличчя брудними руками призводить до формування стійкої вугрової висипки. Досить провести тривіальний експеримент, щоб переконатися в правдивості цього твердження. Просто спробуйте не торкатися обличчя протягом тижня, і якщо ваша проблема була пов’язана саме з цим явищем, 80% прищів зникне самостійно, без додаткових лікувальних заходів;
 • Проблеми з частини гастроентерології. Якщо у вас є явні проблеми з функціонуванням органів травного тракту, швидше за все, в цьому випадку від прищів постраждає саме вилична частина обличчя. Особливо це стосується тих, хто страждає на хронічні запори. Також вугри на щоках можуть з’являтися через проблеми зі шлунком. Більш примітивна проблема в цьому відношенні полягає в некоректному харчуванні. Люди, які відчувають нездорову тягу до солодощів, прянощів і копченостей, а також ті, в чиєму раціоні переважає жирна вуглеводна їжа, частіше за інших стикаються з акне. Щоб встановити точну причину утворення вугрів на ваших вилицях, зверніться до гастроентеролога;
 • Проблеми з легенями. Точної взаємозв’язку здоров’я шкіри і дихальної системи встановити поки не довелось, проте медики наполегливо твердять про те, що вугрова хвороба може стати наслідком хронічної патології легень. Це також поширюється на жінок, що палять: у них прищі зустрічаються втричі частіше, ніж у тих, хто не відчуває нікотинової залежності;
 • Гормональний дисбаланс. Дуже часто наявність вугрової висипки пов’язано з порушеннями гормонального фону (як у дівчат, так і у молодих людей). Прищі — практично невід’ємна частина перехідного віку, коли ті самі гормони постійно перебудовуються і довго приходять в стан стабільної норми. Угри на тлі «гормонального буму» нерідко спостерігаються у вагітних, навіть якщо їх шкіра до зачаття була на заздрість чистою. Якщо у вас є гінекологічні захворювання гормонозалежного типу, акне з’явиться майже гарантовано. Щоб зрозуміти, що саме спровокувало вашу проблему, варто звернутися до гінеколога або ендокринолога. Вам призначать додаткові тести і здачу крові на гормональну панель, щоб визначити наявність конкретних відхилень і почати їх адекватне лікування;
 • Спадковий фактор. Чому ще можуть утворюватися прищі на щоках? Це може відбуватися через генетичної схильності. Якщо у вашій родині проблема акне повсюдна, швидше за все, цей факт і став причиною вашого косметичного дефекту. Підступність цього фактора полягає в тому, що з ним практично неможливо вести боротьбу. Але якщо ви будете доглядати за шкірою належним в вашому випадку чином, якісно очищати її і регулярно відвідувати дерматокосметолога, акне не стане для вас ключовою проблемою.
 • Крім ендогенних причин, зустрічаються і екзогенні, тобто зовнішні. Чому можуть з’явитися вугри на щоках, якщо внутрішній стан здоров’я в нормі? Найпоширенішим зовнішнім приводом для акне є використання комедогенной косметики.

  Якщо ви звикли користуватися «важкими» оліїми і кремами, а також не відмовляєте собі в задоволення нанести на шкіру жирний тональний крем щільним шаром, не дивуйтеся, якщо незабаром виявите у себе застійну висип в області вилиць.

  Але в цьому випадку прищі, як правило, не мають чіткої локалізації, і поширюються на все обличчя. А якщо вже ви звикли камуфлювати прищі тональними засобами, тим самим ще більше забруднюючи пори, не дивуйтеся, якщо незабаром їх стане в рази більше.

  Лікування вугрів на щоках

  Якщо прищі стали для вас справжньою катастрофою, і ви вже відчуваєте в собі серйозний психологічний дискомфорт з приводу їх наявності, саме час приступити до лікування вугрової хвороби.

  План дій такий:

 • Відвідування дерматолога;
 • Відвідування суміжних фахівців за призначенням першого;
 • Здача зіскрібка з шкіри та інших необхідних аналізів (може знадобитися кров і сеча);
 • Проходження додаткових досліджень (УЗД органів, гастроскопія тощо.);
 • Проходження повноцінного курсу лікування (може включати в себе медикаментозну терапію, фізіотерапію, дієтотерапію, кріотерапію, використання зовнішніх коштів і ін.).
 • Після того, як ви вилікувалися основну проблему і усуньте сипть, вам доведеться зайнятися ефективною профілактикою їх рецидивів. Для цього потрібно відвідати косметолога і підібрати відповідний вашому типу шкіри догляд з його допомогою.

  Також бажано звертатися до косметолога або косметісту за регулярними чистками пір.

  Чистки можуть бути механічними, вакуумними або ультразвуковими. При постакне дуже результативні кислотні хімічні пілінги серединного і поверхневого типу.

  Однак ні в якому разі не проводите їх самостійно в домашніх умовах — ви ризикуєте пошкодити шкіру і отримати серйозні опіки!

  Якщо час від часу на вашому обличчі з’являються прищі, спробуйте такий засіб місцевої дії, як «Ціндол». По суті, він є старою доброю «бовтанку», яку раніше готували в аптеках під замовлення. Він дешевий і дуже ефективний у боротьбі з висипом вугрів.

  Обов’язково скорегуйте свій раціон. У ньому повинна переважати здорова їжа. Відмовтеся від занадто важкою, жирної і калорійної їжі, забудьте про зловживання солодощами і фастфудом. Комплексний підхід до лікування акне практично завжди гарантує сприятливий його результат.

  Тому намагайтеся ставитися до терапії з усією відповідальністю, і неодмінно доведіть курс до переможного кінця. Будьте красиві, і нехай ніщо не псує вашої зовнішності!

  Територія жінок

  Зараз ви знаходитесь тут:

  Можливо, вас зацікавить: