Прищі на щоках — як уберегти себе?
Автор: Валентина Мальгіна
Прищі на щоках, як і на будь-який інший частині обличчя — явище відверто неприємне, особливо для молодої і симпатичної дівчини. Механізм розвитку вугрової хвороби має безліч провокуючих чинників. Акне з’являються з багатьох причин, починаючи від незадовільної повсякденному гігієни, і закінчуючи серйозними проблемами з роботою внутрішніх органів.
Зміст:
З чого почати?
Найнеприємніше властивість підшкірних прищів на щоках криється в тому, що вони не проходять протягом тривалого часу. Угри можуть залишатися на своїх «законних» місцях тижнями і місяцями, а розкрити сальну пробку на вилиці досить складно.
Після того, як прищі самостійно ліквідуються, вони залишають на своїх місцях рубцеві зміни шкіри — ямки, пігментні плями і шрами. І позбуватися від них доводиться за допомогою професійних косметологічних послуг. Самостійна ліквідація постакне може затягнутися на рік і більше.
Хіба може прекрасна половина людства чекати так довго?
Як позбутися від прищів на щоках? Перш за все, ви повинні запам’ятати одну просту істину: без з’ясування конкретної причини їх появи, боротися з ними практично марно.
Посудіть самі: якщо в вашому організмі присутній, скажімо, гормональний дисбаланс, і ви, не усунувши його, візьметеся лікувати самі вугри, наскільки ймовірно їх повне усунення? Шанси дуже малі, і це цілком логічно. Оскільки не позбувшись від кореня проблеми, ви будете постійно стикатися з її рецидивами, що цілком закономірно.
Але при цьому не варто забувати, що лікування прищів має бути комплексним. І якщо ви таки лікуєте головну причину розладу, але не рятуєтеся від її вторинних ознак, тобто самих вугрів і комедонов, терапія також не надто ефективною.
Причини прищів на щоках
Причин прищ безліч, і діагностувати їх може тільки кваліфікований фахівець. Зокрема, вам доведеться відвідати гінеколога, ендокринолога, дерматолога і гастроентеролога, щоб зрозуміти, який саме процес в організмі тягне за собою такі наслідки. Запам’ятайте, що вугри не можуть з’явитися просто так, без будь-якого провокуючого фактора. І в переважній більшості випадків, цей фактор буває ендогенних, тобто внутрішнім.
Зрозуміло, бувають і винятки, з якими пацієнт може боротися самостійно. Наприклад, якщо комедони утворюються на тлі некоректної гігієни. Дуже часто таке відбувається у дівчат, які рідко вмиваються і не вважають за потрібне проводити процедуру демакіяжу перед сном.
До найпоширеніших причин вугрів на щоках відносяться:
Крім ендогенних причин, зустрічаються і екзогенні, тобто зовнішні. Чому можуть з’явитися вугри на щоках, якщо внутрішній стан здоров’я в нормі? Найпоширенішим зовнішнім приводом для акне є використання комедогенной косметики.
Якщо ви звикли користуватися «важкими» оліїми і кремами, а також не відмовляєте собі в задоволення нанести на шкіру жирний тональний крем щільним шаром, не дивуйтеся, якщо незабаром виявите у себе застійну висип в області вилиць.
Але в цьому випадку прищі, як правило, не мають чіткої локалізації, і поширюються на все обличчя. А якщо вже ви звикли камуфлювати прищі тональними засобами, тим самим ще більше забруднюючи пори, не дивуйтеся, якщо незабаром їх стане в рази більше.
Лікування вугрів на щоках
Якщо прищі стали для вас справжньою катастрофою, і ви вже відчуваєте в собі серйозний психологічний дискомфорт з приводу їх наявності, саме час приступити до лікування вугрової хвороби.
План дій такий:
Після того, як ви вилікувалися основну проблему і усуньте сипть, вам доведеться зайнятися ефективною профілактикою їх рецидивів. Для цього потрібно відвідати косметолога і підібрати відповідний вашому типу шкіри догляд з його допомогою.
Також бажано звертатися до косметолога або косметісту за регулярними чистками пір.
Чистки можуть бути механічними, вакуумними або ультразвуковими. При постакне дуже результативні кислотні хімічні пілінги серединного і поверхневого типу.
Однак ні в якому разі не проводите їх самостійно в домашніх умовах — ви ризикуєте пошкодити шкіру і отримати серйозні опіки!
Якщо час від часу на вашому обличчі з’являються прищі, спробуйте такий засіб місцевої дії, як «Ціндол». По суті, він є старою доброю «бовтанку», яку раніше готували в аптеках під замовлення. Він дешевий і дуже ефективний у боротьбі з висипом вугрів.
Обов’язково скорегуйте свій раціон. У ньому повинна переважати здорова їжа. Відмовтеся від занадто важкою, жирної і калорійної їжі, забудьте про зловживання солодощами і фастфудом. Комплексний підхід до лікування акне практично завжди гарантує сприятливий його результат.
Тому намагайтеся ставитися до терапії з усією відповідальністю, і неодмінно доведіть курс до переможного кінця. Будьте красиві, і нехай ніщо не псує вашої зовнішності!
