Сухе голодування — методика, види, етапи і протипоказання

Сухе голодування - методика, види, етапи і протипоказання

Зміст:

На відміну від звичайного, сухе голодування — це повна відмова не тільки від їжі, але ще і від води. У клінічній практиці його почали застосовувати не дуже давно, приблизно, з 90 років. Вважається, що воно дуже корисно для організму і приносить більше відчутні результати, ніж звичайне голодування. Триденне сухе голодування дає такий же ефект, як семи-дев’яти денний з рідиною.

Переваги сухого голодування

У голодуванні на суху Повністю відсутня питний режим, тому організм прибуває в більш жорстких умовах, ніж при класичному голодуванні. Йому доводиться перебудовуватися так, щоб добувати зі своїх резервів не тільки харчові речовини, а ще й воду. При цьому розщеплення тканин і закислення відбувається в максимально короткі терміни. Завдяки цьому організм знищує все чужорідне.

Так, сухе голодування Позбавляє від всіляких запалень, так як без води вони просто не можуть існувати. Водне середовище є ідеальним місцем для життя і розмноження різноманітних бактерій, вірусів та інших мікроорганізмів, що провокують запалення, для них дефіцит води є вкрай згубним, тому при нестачі рідини вони починають гинути.

Для підтримки життєдіяльності і поповнення запасів рідини витрачаються жирові відкладення. Але для нормального функціонування організму одного лише жиру мало, для хорошого обміну речовин йому ще необхідний і білок. Організм його бере з тканин органів, які для нього менш важливі.

В першу чергу він починає Розщеплювати хвороботворно змінені тканини, спайки, набряки, пухлини атеросклеротичні бляшки, що знаходяться в кровоносних судинах, і т. п. У медицині цей процес називається — аутолиз.

У процесі голодування організм самостійно себе оперує, позбавляючись від шкідливих тканин безболісно і тонко. Звичайно, такий ефект дає і звичайне голодування, однак при сухому лікувальному голодуванні він в два, а то і в три рази вище.

Сухе лікувальне голодування прекрасно Бореться з фурункулами, інфекціями, застудами, нагноєннями, струсами, наслідками травм, запаленнями окістя і внутрішнього вуха. Крім цього воно швидко знімає заповнення і набряки після переломів і струсів мозку.

Також голодування на суху підсилює процес утилізації організмом патологічно змінених і аномальних клітин, відкладень холестерину.

Тривале сухе голодування допомагає при:

Види сухого голодування

Голодування на суху поділяють на два види — часткове і повне. При повному, необхідно Відмовитися не тільки від вживання рідини, а й навіть від будь-яких контактів з водою, яка не повинна потрапляти на тіло. Також при цьому виді голодування повністю виключається гігієна ротової порожнини.

При частковому сухому голодуванні допускається попадання води на тіло. Дозволяється прийняття душу, ванни, вологі обтирання і полоскання ротової порожнини.

Тривалість сухого голодування

Тривалість сухого голодування може становити як один, так і кілька днів. Найбільш Часто практикується триденне голодування. Для новачків краще застосовувати одноденне. Більш досвідчені можуть проводити дану процедуру протягом семи або навіть одинадцяти днів, при цьому часто використовуються всілякі каскадні схеми, які дозволяють легше переносити голодування. У будь-якому випадку якщо ви плануєте себе обмежувати більше трьох діб, це краще робити не вдома, а Під наглядом лікарів.

Етапи сухого голодування

підготовка

Перш ніж починати сухе лікувальне голодування, до нього, обов’язково, потрібно підготуватися. Підготовчий період повинен становити не менше двох тижнів.

Поступово починайте виключати зі свого раціону жирні та смажені страви, алкоголь, каву, цукор, сіль, м’ясо. Можна вживати нежирну рибу, яйця, птицю, каші, висівки, кисломолочні продукти, овочі, фрукти, гриби, мед. За три або чотири дні до початку голодування необхідно Перейти тільки на рослинну їжу і воду в значних обсягах.

голодування

Починати і закінчувати голодування необхідно в певний час, його рекомендується вибрати заздалегідь. Перед початком голодування Дозволяється з’їсти трохи фруктів і випити необхідну кількість води. Під час сухого голодування необхідно забезпечити для себе постійний доступ кисню. Для цього більше гуляйте або добре провітрюйте приміщення. У цей період забороняється прийом будь-яких лікарських препаратів.

Якщо при проведенні голодування у вас з’явиться нудота, головний біль або запаморочення необхідно припинити процедуру. Для цього з’їжте якийсь фрукт або випийте трохи води. Якщо цього не зробити, можна нашкодити своєму організму.

вихід

Після сухого голодування не можна накидатися на їжу, з нього необхідно виходити поступово, в іншому випадку, замість позитивних результатів ви отримаєте тільки негативні.

Для початку випийте Дрібними ковтками трохи теплої води з додаванням невеликої кількості меду. Трохи пізніше з’їжте легкий курячий або рибний бульйон. Якщо голодування закінчилося ввечері, цим можна обмежитися.

На наступний день з ранку Випийте трохи кислого молока або з’їжте сиру, далі дозволяється вживати переважно білкові продукти: сир, сметану, куряче м’ясо, рибу, бульйони і воду. У цей день варто відмовитися від будь-яких сирих, необроблених продуктів.

На наступну добу додайте в меню каші, варені або сирі овочі і зерновий хліб. У наступний період не переїдайте, їжте маленькими порціями, утримайтеся від солодощів, консервів, копченостей, смажених і жирних страв.

При виході з сухого голодування не варто забувати про воду. Її дозволяється пити в будь-яких кількостях без обмежень у часі. Це необхідно для відновлення обміну речовин і поповнення запасів організму.

Протипоказання до сухого голодування

До застосування даної методики лікування і зниження ваги, варто підходити з особливою обережністю, оскільки основою шкоду сухого голодування полягає в тому, що воно має багато протипоказань. Його Не можна застосовувати при діабеті, гепатиті, цирозі печінки, туберкульозі, ниркової та печінкової недостатності, вагітності і годуванні.

Дуже обережними з сухим голодуванням слід бути людям, що страждають від варикозного розширення вен, жовчнокам’яної хвороби, недокрів’я, подагри. Перш ніж приступати до даного виду лікування Рекомендується пройти обстеження і проконсультуватися з лікарем, адже ви можете навіть не здогадуватися про деякі проблеми з організмом, і вони дадуть про себе знати при проведенні процедури.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: