Дієта при панкреатиті

Дієта при панкреатиті

Зміст:

Панкреатит є досить небезпечним захворюванням, яке може спричинити за собою безліч неприємних наслідків або навіть серйозних проблем. При запаленні підшлункової залози порушується робота не тільки травної та ендокринної системи, збої в якій можуть призвести до діабету, але і всього організму в цілому.

Причин виникнення панкреатиту може бути дуже багато, до основних відносяться: неправильне харчування, зловживання жирною їжею, а також алкоголем, інфекції, харчові отруєння, травми та хвороби печінки.

Це захворювання завжди приходить несподівано і виражається гострими болями в животі, порушенням стільця, нудотою і блювотою. Крім лікарського, основним лікуванням при панкреатиті є сувора дієта, тільки її дотримання не дасть хвороби перейти в хронічну форму.

Дієта при панкреатиті

Дієта при загостренні панкреатиту або його несподіваній появі повинна завжди починатися з голодування. Повністю відмовитися від їжі рекомендується приблизно на два-три дні. Це необхідно для того, щоб не дратувати уражену підшлункову залозу. Оскільки при панкреатиті ферменти, що виділяються цим органом для перетравлення їжі, при надходженні їжі, починають вести себе агресивно і викликають сильні болі і ще більше запалення.

У період голодування дозволяється тільки вживання нехолодной лужної мінеральної води і відвару шипшини.

На третій-четвертий день можна переходити на дієтичне харчування, яке дасть відпочинок підшлунковій залозі і травленню. Зазвичай його призначає лікар, виходячи з особливостей перебігу захворювання, однак основні принципи, яких необхідно дотримуватися, залишаються незмінними:

Дієта при хронічному панкреатиті

Дотримання всіх перерахованих вище правил вимагає і дієта при хронічному панкреатиті. При такій формі захворювання подібне харчування повинно стати звичкою. Оскільки навіть маленька порція забороненої їжі може спровокувати гострий напад, який буде необхідно знімати в лікарні.

Що дозволяється їсти при панкреатиті:

Що не можна їсти при панкреатиті

Дієта при панкреатиті у дорослих, передбачає відмову від продуктів, здатних негативно позначитися на роботі шлунково-кишкового тракту і погіршити перебіг хронічної форми захворювання. Бажано, назавжди відмовитися від алкогольних напоїв, копченої, жирної, кислої і смаженої їжі. До списку заборонених продуктів також відносяться всілякі гострі спеції і приправи: цибулю, часник, хрін, гірчиця і т. д., кислі соки, соління, маринади, капустяні, м’ясні, грибні бульйони, свинячий та баранячий жир.

Варто відмовитися від їжі, що містить велику кількість простих вуглеводів: хлібобулочних і кондитерських виробів, цукерок, солодких ягід і фруктів. Необхідно утриматися від вживання бобових, субпродуктів, варених яєць, варення, ікри, ковбас, жирної риби і м’яса, а також будь-якого фаст-фуду.

Також з меню слід виключити кислі фрукти, такі овочі, як щавель, редька, шпинат, редис, ріпа, баклажани, капуста, гриби. Не варто пити квас, газовані напої, какао, кава, міцний чай. Рекомендується обмежити споживання пшона, кукурудзяної, перлової і ячної круп.

Така щадна дієта при панкреатиті істотно знижує секрецію, знімає навантаження на шлунково-кишкового тракту і підшлункову залозу, що призводить до стабілізації її роботи. Після гострого нападу хвороби, подібного харчування рекомендується дотримуватися не менше півроку, а при хронічній формі практично все життя.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: