Дієта для хворих на діабет

Дієта для хворих на діабет

Зміст:

Незважаючи на те, що діабет досить серйозне захворювання, з таким діагнозом цілком можна вести нормальний спосіб життя. Головне приділяти достатньо уваги фізичній активності і, звичайно ж, дотримуватися необхідної дієти.

Основні правила дієти для діабетиків

Дієта для хворих на діабет повинна давати людині стільки енергії, скільки потрібно для того, щоб він наблизився до свого ідеальної ваги і міг утримувати його на цьому рівні. Інакше кажучи, діабетикам слід Постійно контролювати масу свого тіла: при надмірній вазі потрібно худнути, при недостатньому — одужувати, а при нормальному — підтримувати на тому ж рівні. Необхідно щоб харчування сприяло поліпшенню обмінних процесів і давало організму всі необхідні речовини. У меню обов’язково повинні міститися вуглеводи (близько 50% раціону), білки (30% раціону) і жири (20% раціону).

Від чого слід відмовитися

Найважливіше в дієті для хворих на діабет — це Обмеження продуктів, в яких міститися легкозасвоювані і швидко засвоювані вуглеводи. Перш за все, до них ставитися цукор, всілякі кондитерські вироби і цукерки, джеми і варення, солодкі соки і газовані напої, вина і лікери, білий хліб і вироби з очищених зерен. Всі ці продукти досить швидко перетравлюються і різко підвищують рівень цукру, що тягне за собою погіршення самопочуття. Подібним дією володіють інжир, виноград і ізюм, тому їх теж рекомендується виключити зі свого раціону.

Крім цього варто Скоротити споживання жирної їжі. Дієта хворого на цукровий діабет має містити більше рослинних, ніж тваринних жирів, в яких знаходитися велика кількість холестерину. Також варто обмежити вживання макаронних виробів і картоплі.

Рекомендовані продукти

Однак дотримання дієти для діабетиків — це не лише відмова від споживання певних продуктів, а ще й Введення в раціон продуктів, що сприяють уповільненню розвитку захворювання. До них відносяться: горіхи, шпинат, листові овочі, брокколі, кукурудза, кавун, папайя, солодкий червоний перець, помідори, чорна смородина, ківі і цитрусові. Всі вони багаті антиоксидантами, які дуже корисні для людей, які страждають на діабет.

У харчування для хворих на діабет, обов’язково, повинні входити Продукти, що містять розчинну клітковину і складні вуглеводи. Вони довго перетравлюються і повільно засвоюються, це дозволяє тримати стабільним рівень цукру. До таких продуктів відносяться фрукти, овочі, цільнозернові крупи і бобові.

Особливу увагу варто звернути на квасолю, сочевицю і горох. Вони насичують організм достатньою кількістю білка, що дозволяє скоротити споживання, небажаних для діабетиків, жирних рибних і м’ясних страв.

Оскільки однією з супутніх проблем діабету є зниження імунітету, повністю Відмовлятися від тваринного білка, ні в якому разі, не можна. Він просто необхідний для підтримки імунітету на потрібному рівні. Тому в меню обов’язково повинні входити: молоко, нежирні м’ясо, кисломолочні продукти, риба і птиця. Бажано, щоб продукти, які містять тваринний білок, включалися в кожен основний прийом їжі.

Дуже корисна для хворих на діабет білокачанна капуста. Вона має сприятливий склад вуглеводів, перешкоджає засвоєнню цукру і допомагає у виведенні з організму продуктів розпаду, що дуже важливо для діабетиків.

Окрім дотримання дієти, діабетикам необхідно Дотримуватися ще й певного режиму харчування. Якщо здорові люди цілком здатні тривалий час обходиться без їжі, то страждають діабетом, голод, категорично, протипоказаний. Їм потрібно їсти не менше п’яти або шести разів на день, причому робити це краще в один і той же час. Якщо між прийомами їжі виникне відчуття голоду, його слід негайно приглушати. Для цього чудово підійдуть сирі овочі або чай.

Їду намагайтеся пережовувати повільно і ретельно. Раціон при діабеті має бути досить різноманітним, однак, не надто калорійним. Продукти краще вживати в сирому, вареному або тушкованому вигляді.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: