Дієта при підвищеному холестерині

Дієта при підвищеному холестерині

Зміст:

Дотримання спеціальної дієти, здатне знизити вміст холестерину не менше ніж на 10%, а поєднання її з відмовою від шкідливих звичок і підвищенням фізичної активності, дозволить збільшити цей показник до 20%. Зміна харчування в сукупності з руховою активністю, значно зменшує ризик розвитку багатьох захворювань судин і серця, наприклад, атеросклерозу або інфаркту.

Що являє собою холестерин

Холестерин є жироподібна речовина, яке є будівельним матеріалом для клітинних мембран. Він міститься в гормонах, нервових тканинах і оболонках клітин. Без нього неможливо зв’язування і перенесення білків. Холестерин просто Необхідний для функціонування організму людини, проте його кількість не повинна перевищувати норму, оскільки всі надлишки цієї речовини перетворюються в справжній отрута, відкладаючись на стінках судин. У міру накопичення такі відкладення призводять до погіршення кровотоку, закупорці артерій і утворенню тромбів.

Принципи дієти

Дієта при високому холестерин, головним чином, спрямована на зменшення кількості продуктів, що сприяють підняттю рівня холестерину. Основним джерелом цієї шкідливої ​​речовини є тваринні жири, тому їх споживання слід різко обмежити або ж взагалі від них відмовитися.

До продуктів, від яких рекомендується відмовитися відносяться:

Продукти, що рекомендуються до вживання:

Рекомендації щодо дотримання дієти

Харчування при високому холестерин має бути збалансованим. Введіть в свій раціон якомога більше овочів і фруктів. Поєднуйте м’ясні страви з рослинною їжею, що містить достатню кількість клітковини, так як вона здатна перешкоджати всмоктуванню 25% споживаних жирів. Їжте більше риби, особливо жирної. У ній містяться жирні кислоти, які знижують ризик виникнення інфаркту.

Дотримуючись правильного харчування при підвищеному холестерин, віддавайте перевагу Вареним або тушкованим стравам, так як смажена, навіть на рослинній олії їжа, збагачується важко розчинними жирами. При гасінні використовуйте мінімальну кількість жирів. Перед приготуванням м’яса, видаліть усе жирові прошарки, також рекомендується позбавлятися і від шкіри птиці. Бульйон вживайте тільки після того, як він застигне, і ви зніміть з нього жир. Не додавайте в блюда сир, якщо в них вже міститься м’ясо. Для заправки салатів використовуйте лимонний сік і рослинні масла, а ось від майонезів і кетчупів варто відмовитися. Віддавайте перевагу самим низькокалорійним солодощів, наприклад, вівсяне печиво, фруктовому желе або фруктовому морозиву.

Введіть в свій раціон Продукти, що знижують холестерин. До них відносяться: оливкова олія, соєві продукти, бобові, пшеничні висівки, цитруси, яблука, виноград, буряк, авокадо, гарбуз, шпинат, часник, волоські горіхи, кешью, мигдаль, лососеві, чай, червоне вино (але не більше склянки в день).

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: