Дієта при псоріазі

Дієта при псоріазі

Зміст:

Шкіра людини здатна реагувати на будь-які зміни, що відбуваються з організмом. Її зовнішній вигляд може змінюватися, стаючи краще або гірше, залежно від наявності хвороб, шкідливих звичок, способу життя і т. п. Далеко не останню роль в стані шкіри відіграє харчування. Відсутність або надлишок тих чи інших продуктів цілком може виглядати блідо покривів, висип, лущення та інші подібні проблеми.

Такими особливостями людського організму рекомендується скористатися людям, що страждають від псоріазу. Звичайно, дієта не позбавить від хвороби, адже вона невиліковна, однак з її допомогою можна істотно знизити неприємні симптоми.

Складання раціону при псоріазі

Багато лікарів зараховують особливості та зміни в раціоні до чинників, здатних погіршити перебіг хвороби. На сьогоднішній день існує багато видів дієт при псоріазі, проте більшість медиків сходяться на думці, що харчування при наявності даного захворювання має Підбиратися індивідуально. Справа в тому, що людський організм реагує по-різному на той чи інший продукт. Отже, їжа, яку добре переносить один хворий, у іншого може викликати загострення. Тому в першу чергу, необхідно постаратися виявити продукти, які призводять до негативної реакції і виключити їх з раціону, навіть не дивлячись на те, що вони можуть входити в список дозволених. Виходячи з цього, і слід складати основну меню при псоріазі.

Однак визначення несприятливих продуктів може зайняти досить багато часу, тому для людей, які страждають від цього захворювання, існують певні рекомендації по харчуванню, яких слід дотримуватися з моменту виникнення хвороби.

Рекомендації по харчуванню

Харчування при псоріазі має бути направлено на відновлення обмінних процесів і запобігання загострень захворювання. Їжу рекомендується вживати невеликими порціями не менше п’яти разів на день. Варто віддавати перевагу тушкованим, запеченим і відварною продуктам.

Продукти, від яких краще відмовитися

Дієта при загостренні псоріазу повинна повністю виключати сіль або, хоча б обмежувати її кількість до 2-3 грам. на добу. Також в ній не повинно бути присутнім наваристих рибних або м’ясних бульйонів і всіх заборонених продуктів.

Продукти, що рекомендуються до споживання

Правильне харчування при псоріазі має складатися з великої кількості овочів і фруктів, але при цьому обов’язково враховуйте реакцію на них організму. В меню рекомендується включати Каші, особливо з вівсянки, гречки і бурого рису. Можете споживати цельнозерновиой хліб і продукти, виготовлені з борошна грубого помелу. У них міститься багато антиоксидантів і клітковини, які знижують запальні процеси і свербіж. Не відмовляйтеся від молочних і кисломолочних продуктів зі зниженим вмістом жиру. Вони багаті амінокислотами і кальцієм, допомагають знизити запалення і ризик розвитку загострень.

Непоганим джерелом білка стане Соя і продукти з неї. Помірно споживайте нежирні сорти птиці і м’яса. Рекомендується кілька разів на тиждень їсти рибу, перевагу варто віддавати тій, що багата ненасиченими жирними кислотами. Також корисними будуть жири, що містяться в насінні, горіхах, авокадо і рослинних оліях.

Територія жінок

Зараз ви знаходитесь тут:

Можливо, вас зацікавить: